Ciasto drożdżowe z owocami i oszukaną masą serową :)

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Ciasto wychodzi bardzo, bardzo dobre. Masa oszukana
icon_mrgreen.gif
Kto by nie jadł - myślał, że to ser
lecker.gif
W dodatku rośnie równiutkie jak stół
icon_lol.gif
najlepiej smakuje z winogronem, no pychota wychodzi, ale ostatnio robiłam również z czereśniami i równie dobre.

SNV80933.JPG

Składniki na tortownicę 26 cm:

ciasto:
20 dag mąki
jajko
łyżeczka drożdży w proszku
3 dag masła (stopione i ostudzone)
3 dag cukru
1/2 szkl mleka
szczypta soli

Mąkę, drożdże i cukier wymieszać. Dodać jajko, szczyptę soli, stopione masło i letnie mleko. Zagnieść ciasto i odstawić na 30 min do wyrośnięcia.

Masa:
40 dag owoców (jeżeli winogrona to mieszane najlepiej)
szklanka śmietany 18%
3 jajka (oddzielnie żółtka od białek)
6 dag cukru
opakowanie budyniu waniliowego

Smietanę roztrzepać mikserem.
Białka ubić na sztywną pianę.
Żółtka utrzeć z cukrem, dodać budyń w proszku. Wymieszać ze śmietaną, a następnie dodać pianę z białek.

Ciastem wylepić tortownicę, formując brzegi i wylać masę. Ułożyć owoce.

Piec ok 50 min w 175 st.

Ciepłe ciasto posypać obficie cukrem pudrem.

U mnie na zdjęciu cukru już nie widać
icon_wink.gif
 

Załączniki

  • SNV80933.JPG
    SNV80933.JPG
    119.3 KB · Wyświetleń: 1

magdalenkal

Member
Sie 14, 2007
8
0
0
skusilam sie i wlasnie ciasto piecze sie w piekarniku.
ciasto wyszlo dosyc rzadkie i niestety przy tortownicy o srednicy 26 ciasta juz na ranty nie starczylo
icon_sad.gif

napisze cos wiecej po degustacji
icon_smile.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
A że nie starczyło na ranty to nie problem, będzie bez
icon_wink.gif


jeżeli chodzi o konsystencję ciasta to zależy ona od mąki. Mi raz wychodzi rzadkie, że muszę mąki dosypywać, czasami zbyt zbite, że mleka dolać, a czasami w sam raz
icon_wink.gif


mam nadzieję, że będzie smakowało
icon_mrgreen.gif
 

magdalenkal

Member
Sie 14, 2007
8
0
0
ciasto wyszlo bardzo dobre!!!! w piekarniku super uroslo tylko niestety po wyjeciu nieco opadlo . Byc moze to wina mojego piekarnika bo go wciaz do konca rozgryzc nie moge
icon_sad.gif

Masa troche w smaku mnie zawiodla bardzo dobra ale sera to mi w smaku nie przypomina
icon_sad.gif

Ale ogolnie ciasto godne polecenia !!!
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

magdalenkal

Member
Sie 14, 2007
8
0
0
hmmmm....no nawet ciezko mi opsac jak smakuje....jak pytalam gosci jak mysla z czego to masa to nikt nie mogl wpasc z czego ale tez nikt nie powiedzial ze z sera....
W sumie jak sie je kawalek w calosci to czuc ciasto drozdzowe a ta masa dodaja ciastu takiej "puchatosci"/lekkosci.
Teraz tak sobie mysle ze to moze wina budyniu bo ja dodalam smietankowy a nie waniliowy:( coprawda dodalam tez cukru waniliowego ale zapewne to nie to samo.
Teraz jak patrze na zdjecie zamieszczone pod przepisem to mam wrazenie ze na tej masie to jeszcze jest ciasto? czy tak?
Moje owoce (a robilam z porzeczek,wisni i gruszek) tak sie nie zapadly i generalnie pozostaly na wierzchu.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No przykro mi, że masa nie wyszła, czy może nie smakuje tak, jak mi
icon_sad.gif


Też miałam akurat gości i każdy mówił, że to ciasto drożdżowe z serem.

CYTATmam wrazenie ze na tej masie to jeszcze jest ciasto? czy tak?
nie, ciasto jest tylko na spodzie, a na wierzchu masa. Tak się zapiekła właśnie i być może dlatego przypomina mi w smaku ser. Czereśnie się zapadły w masę, bo ona była przed pieczeniem bardzo płynna.

A no i mi ciasto nie opadło, nic a nic. Pięknie wyrosło, po wyciągnięciu z piekarnika równe jak stół.