ciasto jogurtowe dietetyczne

bambino

Member
Gru 7, 2009
4
0
0
Możecie powiedzieć jak to ciasto smakuje ? Chodzi mi o to czy osoby które się nie odchudzają bedą z niego zadowolone? bo chciałabym je upiec na świeta
mniam.gif

Czy jest ono slodkie chociaz troche?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
bambino @ 15 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=921710Możecie powiedzieć jak to ciasto smakuje ? Chodzi mi o to czy osoby które się nie odchudzają bedą z niego zadowolone? bo chciałabym je upiec na świeta
mniam.gif

Czy jest ono slodkie chociaz troche?
oczywiście, że jest słodkie, przecież jest tam słodzik. Jak na święta, to myślę, że warto je udekorować chociaż, bo ono skromne jest. Smak jest jak dla mnie bardzo dobry, ponieważ szybko się je robi, zrób je na próbę przed świętami i sama oceń czy Ci smakuje. Jak dasz polewę kakaową z żółtka i kakao (jak nutella) to będzie bardziej dekoracyjne. Działaj i powiedz jak Ci poszło.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja bym dała do środka jakies skórki, owoce kandyzowane
icon_razz.gif
a może rodzynki - to wtedy bedzie pewne, ze ciacho jest słodkie
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Eeee no chyba kilka rodzynek wielkiej szkody nie zrobi
gruebel_2.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tez jestem za rodzynkami. To naturalna słodycz, z suszonych owoców. To nie to samo, co najedzenie się cukierków czy batonów
icon_wink.gif
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
a jak z wielkościa tego ciasta? t znaczy ile go wychodzi, bo według składników małe chyba jest? jakiej foremki uzywałaś
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Monsai, ciasto jest małe, ja piekłam w keksówce 11*22 cm.
 

bambino

Member
Gru 7, 2009
4
0
0
Ja mam jeszcze dwa pytanka mianowicie 1. Jak długo to ciasto jest świerze? 2. Co myślicie na temat jeszcze bardziej odchudzonej wersji mianowicie zamiast dodania 3 jajek dodac 2 jajka i 2 białka? było by coś z tego czy raczej nie?
gruebel_2.gif
 

Deksterinka

Member
Sty 23, 2010
1
0
0
Witajcie.
Na" protalu" często jem serniczek-zawsze wychodzi ,chociaz bardzo odchudzony.

2 chude twarogi po 250g
1 kubełek serka homogenizowanego 3% (z LIDLA)500g
3 jajka
ulubiony aromat(śmietankowy.cytrynowy lub rumowy)ja stosuję na przemian.
cukier waniliowy
3 duze łyzki cukru trzcinowego(to zdrowsze wyjście niz wyniszczający organizm słodzik)


Żółtka utrzeć z cukrem.dodać aromat i cukier waniliowy.
twaróg rozetrzeć widelcem dodać serek waniliowy.
ubić białka i połaczyć z serem.

tortownicę wysmarować olejem parafinowym i obsypać bułką tartą.
wlać masę serową.
nastawić piekarnik na 180st.lub 160st przy termoobiegu na 50min
po wyłączeniu piekarnika uchylić drzwiczki na 1cm i pozostawić sernik na 15min.
Nastepnie wyciagnąć i spozywać dopiero nastepnego dnia ,bo dopiero wówczas stezeje i nabiera walorów smakowych.

ps.oczywiscie możecie go modyfikować wg,własnych upodobań i przekonań,chcę tylko podkreślić ,iż do osiagnięcia smacznego sernika nie trzeba dodawać tłuszczu czy też proszku do pieczenia , mąki lub budyniu ,a te kilka łyżek cukru to na pewno nie tragedia, dla naszej sylwetki,spożywając go np.z gorzką kawą .SMACZNEGO