Ciasto na pierogi*

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Margarete @ 23 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1052171Zrobilam ciasto na pierogi Joanny dzis do pierozkow z gorgonzola. Sprezyste, nie zmieniajace ksztaltu pierogow, wspaniale sie lepi bez podsypywania maka i to mi sie bardzo podobalo! Walkowalam bardzo cieniutko. Bardzo dobre ciasto na male pierozki. Dziekuje Ci Joanno
anbetung.gif
bussi.gif
Bardzo się cieszę! Przyznam się od razu, że podpatrzyłam ten pomysł od nadbużańskiej gospodyni w jednym z programów Makłowicza i "pokochałam" bez reszty.
icon_wink.gif


Kawo, będę z ciekawością czekać na Twoją ocenę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,348
1,426
113
Margarete @ 23 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1052009Wyprobowalam juz wszystkie mozliwe przepisy na pierogowe ciasto i do kazdego mam jakies zastrzezenia. Moim idealem byloby ciasto bez tluszczu - a wiec nie tak bardzo kaloryczne no i takie, ktore by mialo idealna spojnosc, nie bylo ani za miekkie ani za twarde, nie rozrywalo sie po ugotowaniu a takze takie, ktore by sie dobrze lepilo.
Może spróbujesz kiedyś z tego przepisu?
Proporcje trzeba sobie dobrać, bo każda mąka inaczej wchłania płyn. Ja robię w proporcji: 40 dkg mąki, 200-250 ml maślanki. Wychodzi mi z tej porcji około 60 pierogów. Też próbowałam różne ciasta, ale od przeczytania tego przepisu - już przy nim pozostałam. Czasami do maślanki dodaję małe jajko.
 

jolka8

Member
Paź 2, 2008
129
0
16
Kluczem do dobrego ciasta jest bardzo gorąca woda dodawana do mąki, Tłuszczu minimalna ilośc., tz chlupek oleju, łyzka masła, jajko nie jest konieczne
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
hazo @ 23 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1052362Może spróbujesz kiedyś z tego przepisu?
Proporcje trzeba sobie dobrać, bo każda mąka inaczej wchłania płyn. Ja robię w proporcji: 40 dkg mąki, 200-250 ml maślanki. Wychodzi mi z tej porcji około 60 pierogów. Też próbowałam różne ciasta, ale od przeczytania tego przepisu - już przy nim pozostałam. Czasami do maślanki dodaję małe jajko.
Tez sprobuje Hazo, dzieki.
bussi.gif
Ostatnio mam taki okres w zyciu ze nic tylko siedze w kuchni i w dodatku sprawia mi to wielka przyjemnosc. Czyli czas na eksperymenty.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mazik

Member
Lut 16, 2005
92
0
0
dla mnie ciasto Anusiaczka jest najlepsze pierogi z mlekiem wspaniale się wałkowały i sklejały ale po ugotowaniu były twardawe
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Joanna @ 10 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=899266mąka, szczypta soli, gorące (lub ciepłe) mleko. Jest po prostu idealne. Daje się bardzo cienko wałkować (bez podsypywania), jest elastyczne i miekkie po ugotowaniu. Polecam do wypróbowania.
Wypróbowałam. Jest tak jak pisze Joanna: IDEALNE.
Oczywiscie musialam poeksperymentować i zrobilam jedna porcje ciasta z maki pszennej 2000. Tu sie niestety nieco kleilo przy wyrabianiu i musiala podsypywać do wałokwania, za to cudnie gralo z farszem z rosolowej wolowiny. Oraz z farszem z kapusty z pigwą.

anbetung.gif
Joanno!