Cukierki śmietankowe (krówki)

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Cukierki śmietankowe

Podobne do krówek, tylko kruchutkie, delikatne.

1 szklanka słodkiej śmietanki 18%
1 szklanka cukru
1 szklanka zmielonych na proszek herbatników (8-9 paczuszek herbatników be-be po 16 g każda)
1 czubata łyżeczka cukru waniliowego
1 czubata łyżeczka kawy rozpuszczalnej, inki, nesquika lub kakao

Podgrzać śmietankę z cukrem do rozpuszczenia. Gotować 20 minut mieszając (lubi kipieć), aż troszkę zgęstnieje, ale nie aż do konsystencji syropu.
Cukier waniliowy wymieszać z kawą, rozprowadzić niewielką ilością śmietanki, wlać do garnka, wymieszać. Wsypać mielone herbatniki, wymieszać, nakładać łyżeczką do foremek wyłożonych folią aluminiową (trzeba to zrobić szybko, bo stygnąc tężeje), można też układać kopczyki masy na rozłożonej na desce folii aluminiowej. Schłodzić (najszybciej w lodówce) i przesuszyć.

Jeśli wychodzą zbyt płynne, trzeba dodać więcej herbatników.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Bardzo ciekawy przepis...
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Nutinko, cukierki są rewelacyjne!!! :lol:
Wyszło mi 54 sztuki i chyba muszę zrobic jeszcze raz, bo coś mi się zdaje, że nie dotrwają do niedzielnej imprezy mojego Diabełka :mrgreen:
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Łyżeczką kładłam na folię i ładne kółeczka wyszły :mrgreen:
Ale zakup foremek bardzo mocno rozważam, bo kółeczka płaskie są trochę. Zaraz zdjęcie zrobię.
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Wklejam moje kiepskie zdjęcia.

krowki9ur.jpg


krowki15ui.jpg
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ale ladne ci wyszly Anusiaczku Takie rowniutkie - jakbys specjalnie takie pastylki ksztaltowala
icon_smile.gif


Ciekawe czy by wyszly takie jak krowki gdybym wlala mase do formy i potem pokroila w ksztalcie cukierkow krowek? Czy masa jest za klejaca na krojenie?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Hm jak na moje niedoświadczone oko to krówki nie będą, a takie kruche o smaku krówek. Więc ja osobiście wylałabym spokojnie na blachę i pokroiła.
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Twoje niedoświadczone oko Paulinko dobrze mówi :mrgreen: , bo one są kruche. Robiłam kiedyś, są kruchutkie i pyszne.

Zresztą nutinka sama pisze o ich kruchości. :mrgreen:
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Nutinko , dziekuje za przepis. Toczylam z nich kuleczki. Takie mi wyszly:

krowkinutinki016s3ea.jpg


Ja bardzo polecam zostawic te krowki do nastepnego dnie (albo na 2 dni - trzeb acwiczyc silna wole :mrgreen: ) do obeschniecia i skruszenia. Moje pierwszego dnia byly jeszcze dosc lepiace i troche ich przypadkowo zostalo na stole. Okazalo sie , ze kolejnego dnia rano juz mialy chrupiacy wierzch.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
utoczylam dzisiaj kuleczki, ciastek nie rozgniotlam na pyl i dobrze, maja ciekawsza strukture i smak a smakuja super! na pewno zostana do jutra, bo juz czas isc spac, czyli zdarza troszke podeschnac- mniam
 

kiri

Member
Sty 28, 2006
8
0
0
zrobilam i sa pyszne
icon_smile.gif

ksztaltem moze nie do konca sa idealne ale liczy sie smak! :mrgreen:
a ja dla smaku dodalam jeszcze cynamonu i bardzo fajnie wyszlo
th_86234_krowki.jpg
 

Grzechu

Moderator
Cze 15, 2006
3,403
0
0
Pomozcie ktos
icon_smile.gif


Kuleczki zrobily sie wczoraj w nocy i do dzisiaj byly w lodowce, teraz je lepiej gdzies wyjac do przesuszenia, czy sie przesusza w lodowce? Zakladam, ze czestowane beda w poniedzialek
icon_smile.gif
Z gory dzieki za pomoc i... fajny przepis.
 

margaret

Member
Paź 16, 2006
1
0
0
zrobiłam właśnie te cukierki i pokroiłam na wzór krówek. Są bardzo kruchutkie ( jakoś się udało
icon_smile.gif
) . Za drugim razem nie dodalam kawy ale troszkę więcej cukru waniliowego i też są pyszne tylko bardziej waniliowe. Wspaniały przepis.
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Zapewne spokojnie można zastąpić 18 % typową kremówką - konsystencja ta sama, a smak będzie bardziej kremowy.
Podobnie robię domowe trufle - tylko dodaję dużo ciemnego kakao.