Cupcakes z borówką i migdałem

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Ja wiem, że cupcakes powinny być pięknie ozdobione, ale piekłam je 2 razy i z racji upału nie nie miałam odwagi na dodawanie jakiegokolwiek kremu, więc za pierwszym razem ozdobione zostały jedynie przypieczonymi migdałami i wiórkami kokosowymi
icon_smile.gif
Wczoraj upiekłam specjalnie do pracy, znowu z tego samego obrazkowego przepisu znalezionego w Internecie (z podwójnej porcji, ale ze zmianami, które podam niżej), ale też krem do ozdoby nie przeszedł. Stąd borówki i migdały, które bardzo mi tu pasowały
icon_smile.gif
A same babeczki są bardzo puszyste, mięciutkie, słodziutkie i ogólnie pyszne! Do tego ładnie wychodzą z foremki, papilotki też całkiem nieźle się z nich zdejmuje. No idealne
icon_smile.gif


cupcakes_IMG_5391003.jpg


CUPCAKES Z BORÓWKĄ I MIGDAŁEM

składniki na 24 standardowe babeczki w papilotkach lub 18 większych różyczek:

- 1 kostka masła (u mnie 1/2 kostki)
- 2 szkl cukru (u mnie 3/4 szkl i nadal są bardzo słodkie)
- 4 jajka
- 4 łyżeczki ekstraktu waniliowego (za drugim razem użyłam po prostu cukru z wanilią)
- 3 szkl mąki
- 2 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 szkl mleka (u mnie czerwonej oranżady z Biedronki, żeby były bardziej puszyste - może być cola, a nawet po prostu woda gazowana)
- 100g płatków migdałowych
- 250g borówek amerykańskich

Rozgrzać piekarnik do 175°C, wgłębienia w foremce do muffin wypełnić papilotkami (lub ewentualnie posmarować odrobiną oleju). Masło utrzeć z cukrem, wbić jajka, dodać mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i ekstrakt lub cukier waniliowy. Wlac mleko/oranżadę i dokładnie wymieszać. Odłożyc garść borówek i garść migdałów, resztę delikatnie wmieszać w ciasto. Przełożyć ciasto do foremek. Wypełnić je do 3/4 wysokości. Wierzch posypać pozostałymi borówkami i migdałami. Piec 20-25 minut.

Banalnie prosty i szybki przepis
icon_smile.gif
świetnie się sprawdzają jako zamiennik tortu podczas upałów
icon_smile.gif


cupcakes_IMG_5393003.jpg


źródło -> Obrazkowy przepis na cupcakes podstawowe
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Pięknie wyglądają
lecker.gif

Już zapisane do zrobienia
daumen.gif
U mnie też będą bez kremu,bo babeczki z kremem i moje dzieci to katastrofa
no_shakinghead.gif

Dziękuję za wpisanie przepisu
anbetung.gif