Curry z indyka*

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,669
2,967
113
Fajnie, że przepis znów na wierzchu, bardzo mi sie chciało takiego danka.
lecker.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Aniq @ 17 Oct 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1545819Dopytuję, bo właśnie w proszku, który miałam w rękach, nie ma nic poza...gorczycą.
Zamieszanie powstało pewnie z powodu tłumaczenia "mustard powder" i tak już zostało
icon_smile.gif
Możliwe że macie rację, mam możliwość kupienia tego na miejscu, ale przyznam, że jak zobaczyłam cenę, to nawet nie zgłębiałam składu, nie lubię bardzo ostrych musztard, a jeśli to rzeczywiście tylko mielona gorczyca, to tym bardziej się nie opłaca.

Ula, mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu
icon_smile.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Ja zrobiłam z indyczej piersi. Bardzo smaczne, mimo, że zamiast bulionem, podlałam zwykłą wodą.
Zamiast musztardy w proszku dałam całe nasiona (białe i czarne). Papryczkę chili dałam świeżą, drobno posiekaną.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Robię znowu dziś. Zmodyfikuję tylko bo mam do zużycia mleko kokosowe ;)
Nieco inna potrawa będzie ale co tam
icon_smile.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Znowu dziś będzie (i było już wiele razy).
Rozmowa skłoniła mnie do sięgnięcia do słownika. Po angielsku gorczyca to "mustard", czyli "mustard powder" to po prostu mielona gorczyca, w odróżnieniu od stosowanych w wielu przepisach całych ziaren. Może by poprawić to w pierwszym poście, żeby ludziska już nie szukali tej nieszczęsnej musztardy w proszku.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,348
1,426
113
Dziś zrobiłam. Przyznam się, że pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni.
Miałam pierś indyczą i jej użyłam, ale następnym razem zrobię z udźca. Myślę, że będzie jeszcze lepsze.

curry_z_indyka.jpg

Jedyna zmiana, to czerwoną paprykę dałam obraną ze skóry, bo jej nie lubię. Przyprawy dokładnie jak w przepisie, ale z utłuczonymi w moździerzu ziarnami gorczycy. Dla mnie smak akurat, ale dla niektórych może być zbyt ostre.
 

Załączniki

  • curry_z_indyka.jpg
    curry_z_indyka.jpg
    51.7 KB · Wyświetleń: 5