Cynamonowy wir

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Ciasto śmietanowo - maślane w sam raz do niedzielnej herbaty.
Przepis z http://cakemania.blox.pl/2008/01/cynamonow...wo-maslane.html
Podaję za właścicielką blogu

Składniki:
200 g miękkiego masła
250 g drobnego cukru
2 duże jajka
200 g śmietany
300 g mąki
3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

25 g jasnego brązowego cukru
1 płaska łyżka kakao
2 płaskie łyżeczki cynamonu


25 ml wrzącej wody
200 g cukru pudru
50 ml soku z cytryny
skórka otarta z 1 cytryny

Wykonanie:
Utrzeć masło z cukrem na puszytą masę , dodać kolejno jajka, wmieszać śmietanę. Dodać mąkę z proszkiem i wymieszać. Podzielić ciasto na dwie równe części. Do jednej dodać mieszaninę brązowego cukru, kakao i cynamonu.
Przełożyć ciasto do wysmarowanej i wyłożonej papierem formy do pieczenia ( tortownica średnicy 20 cm - u mnie kwadratowa blaszka).
Nakładamy ciemne i jasne ciasto i mieszamy patyczkiem lub końcówką noża by uzyskać efekt marmuru.
Pieczemy około 45 minut w 180 stopniach (160 z termoobiegiem)- ciasto jest upieczone, gdy patyczek jest suchy.
Z wody, cukru pudru , soku i skórki z cytryny ( u mnie sok i skórka z pomarańczy) przygotować 
lukier i polać wystudzone ciasto.
 

Załączniki

  • cynamonowy_wir.JPG
    cynamonowy_wir.JPG
    89.1 KB · Wyświetleń: 0

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
NATYCHMIAST dodalam do ulubionych bo ciasto wyglada imponujaco i na pewno tak samo smakuje. Bede robic na moje urodziny. Dziekuje za wspanialy przepis!

PS: skorka z pomaranczy oraz sok nadaja polewie cudowny kolor i przez to wyglada to ciasto jeszcze bardziej apetycznie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Pysiu, powiedz prosze jaka ma byc smietana: kremowka czy kwasna, czy typu creme fraiche. I...rzeczywiscie tylko dwa jajka?

Nie mam malej tortownicy 20 cm (a 30cm jest za duza). Jak myslisz, czy wystarczy popularna "keksowka"?

Zabieram sie do ciasta w sobote, dlatego znow wierce dziure w brzuchu pytaniami.... pozdrawiam.
 

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Tak tylko dwa jajka , śmietanę użyłam kwaśną. Myślę , że możesz spokojnie upiec to ciasto w keksówce. 
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Dziekuje bardzo, mam nadzieje, ze zdaze zrobic zdjecie, zanim ciasto zostanie zjedzone
icon_mrgreen.gif