Czeskie pierniczki tradycyjne

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Maraa, potrzeba matką wynalazku
icon_mrgreen.gif
Masz "tylko" kilka nowych ale za to jaki fantastyczny pomysł pokazałaś. Możliwości prawie nieograniczone. A ja się męczyłam z wyginaniem pokracznych blaszek no i oryginalne popsułam...
Śliczne zdobienia. Mnie zachwyciły biało czerwone. Maroa - Czarodziejko
daumen.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
PIĘKNE!
eek2.gif

ja dziś też zrobiłam te pierniczki, ale po tym co tu dzisiaj( i wcześniej) obejrzałam, to zdjęć nie wstawię, bo wstyd!
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Helen, Cinko, Margot, Beatko bardzo Wam dziękuję!
icon_smile.gif
icon_redface.gif

Miałam prawie dwa lata przerwy w lukrowaniu i trochę ciężko było mi zacząć. Lukier mi nie wychodził, był albo za gęsty, albo za rzadki. Ręka jakaś nieposłuszna, brak pomysłów itd... Dlatego bardzo mnie cieszy, że pierniki Wam się podobają i mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.
icon_smile.gif


Beatko pokaż swoje pierniki. Proszę
anbetung.gif


MałaRybka @ 8 Dec 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1377502Mara, jakiego brokatu używasz do śnieżynek? Tym brokatem tylko się posypuje czy dodaje do lukru?
Rybko, używam takiego hologramu ale nie wiem gdzie jest dostępny w Polsce. Moim zdaniem ten też się nadaje. Brokatem posypuję polukrowane już pierniki ale dopiero jak wyschną.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
pokazuję, ale proszę mieć na uwadze, że ja to pierwszy raz robiłam i jeszcze nie mogę wyczuć jaki powinien być ten lukier ( rozpływał mi się, więc chyba za rzadki był), no i ręka niepewna

widok ogólny:
pierniczki_019.jpg

choinki:
pierniczki_017.jpg

pierniczki_007.jpg

śnieżynki:
pierniczki_009.jpg

dzwonki:
pierniczki_014.jpg

mikołaje:
pierniczki_015.jpg

"renifery" i gwiazdki:
pierniczki_025.jpg

i "anielice"
icon_mrgreen.gif

pierniczki_006.jpg


 

Załączniki

  • pierniczki_019.jpg
    pierniczki_019.jpg
    52 KB · Wyświetleń: 2
  • pierniczki_007.jpg
    pierniczki_007.jpg
    36.2 KB · Wyświetleń: 2
  • pierniczki_017.jpg
    pierniczki_017.jpg
    37.5 KB · Wyświetleń: 2
  • pierniczki_009.jpg
    pierniczki_009.jpg
    49.5 KB · Wyświetleń: 2
  • pierniczki_014.jpg
    pierniczki_014.jpg
    42.5 KB · Wyświetleń: 2
  • pierniczki_015.jpg
    pierniczki_015.jpg
    42.7 KB · Wyświetleń: 2
  • pierniczki_025.jpg
    pierniczki_025.jpg
    46.7 KB · Wyświetleń: 2
  • pierniczki_006.jpg
    pierniczki_006.jpg
    40 KB · Wyświetleń: 2

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
BeataSz, mając na uwadze przedstawione okoliczności stwierdzam, że pierniki pierwsza klasa
daumen.gif

Zarówno widok ogólny jak i szczegółowe przedstawienie tematu - świetnie się prezentują. Zakochałam się w Mikołajach
icon_smile.gif

Też mam problem z utrafieniem z konsystencją lukru a od tego bardzo dużo zależy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Beatko, pierniki urocze!
daumen.gif
U mnie przy pierwszym lukrowaniu była katastrofa.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MałaRybka

Member
Sty 9, 2005
1,139
0
36
CYTATRybko, używam takiego hologramu ale nie wiem gdzie jest dostępny w Polsce. Moim zdaniem ten też się nadaje. Brokatem posypuję polukrowane już pierniki ale dopiero jak wyschną.
Dziękuję za podpowiedź. W tortowni niestety ten brokat jest niedostępny, a na all... są wszystkie tkolory oprócz tego białego.

Edit.
Znalazłam w innym miejscu http://cafe-chocolate.pl/dekoratory/1180-p...waterbrush.html . Mają barwnik "gwiezdna biel" i "perłowy biały" . Który będzie lepszy? Nigdy nie miałam do czynienia z czymś takim, więc nie mam pojęcia jak to "na żywo" wyglada.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Rybko, nie wiem na jakim efekcie Ci zależy? Gwiezdna biel ma chyba więcej brokatu i bardziej przypomina ten hologram.
 

Roman

Member
Sty 11, 2010
1,528
0
0
Moje leza juz dwa dni w lodowce, dzisiaj po pracy je pieke ciekawe jak beda smakowac.
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Powiedzcie mi, ile miodu dać na połowę porcji? Tak wizualnie - pół szklanki?
Chyba się zdecydowałam w tym roku skorzystać z tego przepisu, ale tak symboliczną ilość, sama nie przepadam za piernikami, raczej w gości pójdą. Nawet nie wiem, czy z połowy nie będzie ich za dużo
icon_smile.gif
.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja na pocz. robiłam z połowy porcji ( później dorabiałam ciast) i jak ważyłam miód, to była to jedna mocno kopiasta łyżka.
 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
Cudne pierniki aż chce sie patrzec i podziwiać - Maro jesteś mistrzynią
icon_smile.gif



MałaRybka @ 10 Dec 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1377871Dziękuję za podpowiedź. W tortowni niestety ten brokat jest niedostępny, a na all... są wszystkie tkolory oprócz tego białego.

Edit.
Znalazłam w innym miejscu http://cafe-chocolate.pl/dekoratory/1180-p...waterbrush.html . Mają barwnik "gwiezdna biel" i "perłowy biały" . Który będzie lepszy? Nigdy nie miałam do czynienia z czymś takim, więc nie mam pojęcia jak to "na żywo" wyglada.
Taki brokat ma Pani Asia z allegro - ten rainbow dust i przesyłka tańsza niż z coffe chocolate - niestety w pracy linka nie zapodam ale po południu chetnie - albo znaleźć jako sprzedającego joanna131276 - jesli nie ma akurat białego to wystarczy napisac do niej i wystawi na aukcji bądx poza aukcją można kupić jeśli tylko ma na składzie
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Ok, dzięki. W takim razie dziś zagniatam, na dniach upiekę
icon_smile.gif
.
 

mimi33

Member
Lut 24, 2011
2,489
0
0
Maraa cudowne pierniczki
icon_smile.gif
super pomysł z puzzlami z pierniczków
Beatko piękne pierniczki
icon_smile.gif

zdolne jesteście dziewczyny
icon_smile.gif

u nas dzś było pieczenie - mała była zachwycona wycinaniem i zjadaniem pierniczków
icon_smile.gif

 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
Megi428 @ 11 Dec 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1378092Cudne pierniki aż chce sie patrzec i podziwiać - Maro jesteś mistrzynią
icon_smile.gif


Taki brokat ma Pani Asia z allegro - ten rainbow dust i przesyłka tańsza niż z coffe chocolate - niestety w pracy linka nie zapodam ale po południu chetnie - albo znaleźć jako sprzedającego joanna131276 - jesli nie ma akurat białego to wystarczy napisac do niej i wystawi na aukcji bądx poza aukcją można kupić jeśli tylko ma na składzie