Domowe oreo

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
Ciasteczka:
12,5 dkg masła
2 1/2 szklanki mąki
1 1/2 szklanki ciemnego kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
¼ łyżeczki sody
¼ łyżeczki soli
1 1/3 szklanka cukru pudru
2 jajka
1 1/2 łyżeczki ekstraktu z wanilii

Krem:
1 serek homo (150g) waniliowy
12,5 dkg margaryny Kasia
1/2 -3/4 szkl cukru pudru (zależy jak lubimy słodko)
1 szkl mleka w proszku
1 łyżeczka soku z cytryny

Wykonanie ciastek

Masło przekładamy do miseczki i roztapiamy, zostawiamy do całkowitego ostudzenia. W kolejnej miseczce mieszamy mąkę, kakao, proszek do pieczenia, sodę oraz sól.
Cukier dodajemy do ostudzonego masła i mieszamy. Następnie dodajemy jajka, wanilię i mieszamy do momentu uzyskania kremowej konsystencji. Mieszankę dodajemy do suchych składników i wyrabiamy do momentu całkowitego połączenia składników. Ciasto owijamy folią i kładziemy do lodówki na pół godziny. Po tym czasie ciasto wałkujemy na gr. około 3 mm i wykrawamy szklanką krążki, kładziemy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piekarnik rozgrzewamy do 170 C i pieczemy przez ok 8-10 min. Po upieczeniu przekładamy do całkowitego ostudzenia.

Wykonanie kremu:
Margarynę miksujemy po chwili dodajemy cukier i ucieramy na puch ,potem dodajemy serek,a następnie mleko w proszku i sok cytrynowy , jeszcze chwilkę razem wszystko miksujemy.Ciastko smarujemy kremem i łączymy po dwa.
kremu dajemy dowolnie jak kto lubi (u mnie zniknęły pierwsze te z większą ilością)

Przepis na ciastka wyszperałam gdzieś w sieci...
wprowadziłam małe modyfikacje i krem do nich zrobiłam jednak po swojemu.
Efekt jest super,wczoraj piekłam ,dziś zostało tylko kilka do kawy(są jeszcze lepsze niż wczoraj)
icon_smile.gif

Polecam
 

Załączniki

  • DSC_9224.JPG
    DSC_9224.JPG
    145.4 KB · Wyświetleń: 0

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Leno, a taka mała ilość sody wystarczy? I nie ma pomyłki w ilości kakao? Sorry, ale przepis podoba mi się i chcę się upewnić
icon_smile.gif
 

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
Jolan @ 7 Sep 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1340917Leno, a taka mała ilość sody wystarczy? I nie ma pomyłki w ilości kakao? Sorry, ale przepis podoba mi się i chcę się upewnić
icon_smile.gif
Sody dałam odrobinę bo nie lubię jej posmaku w cieście ,w sumie jest jeszcze łyżeczka proszku do pieczenia.
Co do kakao to możesz dać 1 szkl a resztę dopełnić mąką.Ja robiłam jak w przepisie i było ok.
lecker.gif
Jak zrobisz napisz czy smakowały.