Drożdżowy wieniec z bakaliami

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Malgosimi


"ja doloze zdjecie mojej wersji ( z ciasta Bajaderki i z brazowym cukrem, migdalami i rodzynkami i galka i cynamonem)"


mozesz mi pomoc gdzie znajde ten przepis na to ciasto?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Taki upiekłam, ale rozcięcia mi się zciupciały :cry:

nibxht0bhy2j3wbh.jpg
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ale piękny Ci wyszedł :!: :!: i walentynkowy :!: :!: Nacięcia bardzo interesująco wyglądają, aż sama znów nabrałam ochoty :!: ale przecież chyba muszę się ograniczać z jedzeniem :roll: patrz wątek " mam doła"
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Kasha super wyszedl. naciecia sie nie zlewaja, jesli odwracasz ,,kanapki" prawie poziomo - tak, ze leza jak pykniete domino
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Kasha super wyszedl. naciecia sie nie zlewaja, jesli odwracasz ,,kanapki" prawie poziomo - tak, ze leza jak pykniete domino
U mnie było tak miękkie ciasto, że nie dało się ich odwracać, próbowałam kilka przekręcić, ale się dziubki robiły :lol: :dump: I durnota polałam jeszcze gorący lukrem dlatego go słabo widać i spłynął mi pięknie na boki i do środka serca :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wlasnie tak patrze i patrze i W OGOLE nie widac zlaczenia? Gdzie je ukrylas? Tam u głowy?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Malgosimi?
Z ktorego ciasta Bajaderki?
Dzis to juz po ptokoch, ale na nastepny raz sie przyda.
Temperatura to mi sie jednak stanowczo nie podoba. Sprawdze innych.
Nie bardzo mi sie chcial skleic ten wianek. Nastepny raz bede uwazac z podsypana do walkowania maka powiedzial Polak madry po szkodzie ;)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
na wieniec kardamonowy 8)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
i bardzo dziekuje

moj temczasem rosnie... jak na drozdzach :lol: :lol: :lol:
ciekawe czy sie mocno przyklei od cukru brazowego :roll:
tylko morele (na calosc) i rodzynki dodatkowo na polowke
bez orzechow to nawet do szkoly mozna wyslac ;)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Piękne serducho Kasha
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
wyszedl wielki i piekny
tylko lukrowac bede nastepny. Tego nie zdarzylam :lol: :lol: :lol:
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Upiekłam dzisiaj, wczoraj tylko zagniotłam i wstawiłam do lodówki. Ciasto robiłam z przepisu podanego przez BeatkęSz, nie wiem jeszcze, jakie jest w smaku, bo dzisiaj wiozę jako prezent, ale wyrabia się FANTASTYCZNIE! Dawno mi się z taką przyjemnością nie kulało, nie formowało i nie lepiło. Pachnie oczywiście pięknie. Zapomniałam o soli, ale mam nadzieję, że nie zaszkodzi to ciastu. Jedyny mankament to ten, że rozwiały mi się resztki złudzeń co do własnych zdolności plastyczno-manualnych: serca toto w żaden sposób nie przypomina, raczej kopnięty trójkąt. Czekam z niecierpliwością na wieczór, a teraz biorę się za robienie lukru.
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Ja robilam wczoraj i jest pyszne... nigdy nie robilam ciast na drozdzach bo sie balam ze nie wyjdzie ale wyszlo pieknie i bede robila je bardzo czesto Pycha, mniam mniam.... :mrgreen:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
A ja znowu wczoraj zrobilam ten wieniec........tzn wczoraj zagniotlam ciasto i wstawilam na noc do lodowki a dzisiaj rano wstawilam do pieca i mielismy piekna i apetyczna bule na sniadanie :mrgreen:

JEST PRZEPYSZNY :!: :!: :!: :!: :!: i bardzo ladnie wyglada :!:

dziekuje slicznie za wspanialy przepis :blume: