Dyniowe rogaliki na zakwasie

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
Kolejne rogale z okazji Rogalikowego Tygodnia - przepis na bazie Rogali na zakwasie od smakowitychleb.pl.

450g Mąki pszennej typ 650
2 łyżki Musu dyniowego
150g Aktywnego zakwasu żytniego
220ml Mleka
5 łyżeczek Cukru
Duża szczypta soli
30g Masła

Wymieszać zakwas z musem dyniowym. Dodać przesianą mąkę, cukier i sól.
W rondlu podgrzać mleko, aby było letnie. Zestawić z ognia i dodać masło, wymieszać do rozpuszczenia masła. Mleko wlewamy stopniowo do suchych składników i wyrabiamy ciasto ręką lub mikserem przez 5-7 minut. Na koniec kilka slap and fold (wideo). Przełożyć do naoliwionej miski i pozostawić do wyrośnięcia na około 2,5-3 godziny. W tym czasie składamy co godzinę.
Po tym czasie przekładamy ciasto na blat, w razie potrzeby podsypujemy mąką (używałem mąki ryżowej) i wałkujemy na koło lub prostokąt o grubości 0,5 cm. Dzielimy na trójkąty a następnie zwijamy rogale.
Uformowane rogale kładziemy w odstępach na blasze wyłożonej pergaminem, przykrywamy i zostawiamy na 40 minut.
Piekarnik rozgrzewamy do 220 stopni. Przed pieczeniem rogale posmarowałem białkiem jajka z mlekiem i posypałem makiem i sezamem.
Rogale pieczemy przez 15 minut, następnie zmniejszamy temperaturę do 200 stopni i pieczemy jeszcze 15 minut, aż rogaliki się zarumienią.
Rogale śniadaniowe na zakwasie.jpgRogale śniadaniowe na zakwasie2.jpg