Faworki

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Margot, przepiękne zdjęcie!
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
bussi.gif
dziękuje ,jak mi się fajnie humor poprawił w taki pochmurny dzień

(zresztą 2 mniej godzin w pracy na poziom dobrego humoru tez pozytywnie wpływa)
 

mafilka

Member
Gru 18, 2008
4
0
0
Dzięki, ze znalazłam ten sposób robienia faworków
dance.gif
Jutro czeka mnie produkcja churtowa i ciut byłam przerażona gnieceniem tego ciasta. A tu taka niespodzianka, no no...
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Smażyłam je kilka dni temu z pół porcji w wersji bezmlecznej.
Zamiast masła dałam bezmleczną margarynę, a zamiast śmietany - sojowy pudding.
Wyszły zadziwiająco smaczne i niezwykle kruche, mimo, że nie miałam czasu na chłodzenie ciasta w lodówce.
Dzieci zmiotły pełny talerz w kilka minut.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
Dzisiaj zrobiłam faworki wg przepisu Bajaderki. Ciasto wspaniałe , elastyczne, rewelacyjnie się wałkowalo.
Po upieczeniu bardzo kruche i bardzo smaczne.
mniam.gif
mniam.gif

Zrobiłam z 3/4 porcji - wychodzi ich niesamowice dużo.
icon_mrgreen.gif

Synek się zajada i chwali, że tak pysznych faworkó jeszcze nie jadł.
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif


Polecam, bo naprawdę warto!
dance.gif
banana.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Dziś znów robiłam z pół porcji, tylko lege artis - z masłem i śmietaną.
icon_wink.gif

Potwierdzam, że ciasto jest rewelacyjne. Swietnie się wałkuje na bardzo cieniutkie płaty bez konieczności podsypywania mąką. Nie chłodziłam go w lodówce, tylko po zagnieceniu tłukłam kilka minut wałkiem. Wałkowałam i smażyłam partiami, by nie wysychało.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
roze.jpg faworki.jpg
z części ciasta zrobiłam róże
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif

przepyszne, kruche, a ciasto wdzęczne w wałkowaniu..
mniam.gif
mniam.gif

Nie
icon_mrgreen.gif
są tak piękne jak Wasze, ale najważniejsze, że są wspaniałe w smaku.....
I najważniejsze nie wchaniają tłuszczu
anbetung.gif
anbetung.gif
 

Załączniki

  • faworki.jpg
    faworki.jpg
    92.6 KB · Wyświetleń: 10
  • roze.jpg
    roze.jpg
    94.5 KB · Wyświetleń: 10

asieja

Member
Kwi 22, 2008
800
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kakarzynka

Member
Lis 22, 2005
86
0
0
Do wczoraj nie lubiłam faworków, odrzucała mnie idea smażenia ciastek na smalcu i jedzenia z cukrem. Jednak moi panowie stwierdzili że chcą i wizja sztucznego tworu cukiernianego była tak przerażająca, że postanowiłam się poświęcić
icon_smile.gif

A co tam, czasem mogę zrobić coś czego nie lubię moim biodrom to tylko wyjdzie na zdrowie tak?
Ponieważ jestem na tym forum od dość dawna (tylko się jakoś nie mam śmiałości za często odzywać
icon_wink.gif
) to wiem że wszystko co jest sygnowane nickiem " bajaderka" (i kilka innych) będzie strzałem w dziesiątkę ( Tak poszła duża ilość wazeliny ,w pełni zasłużonej
icon_smile.gif
)
Od razu stwierdziłam że podwójna porcja conajmniej bo dwa razy wietrzyć chałupy po tym smalcu nie zamierzam ( teraz żałuję że nie poczwórna, ale moja waga łazienkowa twierdzi, że dobrze że te faworki się zaraz skończą
pfeif2.gif
) Jejku jakie one są pyszne
icon_eek.gif
!!!! Leciutkie, wałkowały się bosko i szybciutko, same bąbelki w środku i najważniejsze- zero wchłaniania tłuszczu!
Wiem co mówię, bo moja wątroba po wczorajszych bachanaliach nie wysyła mi żadnych wiadomości ;) Cudo poprostu !
Bardzo dziękuję za przepis
cvety.gif
nawet zdjęcie im zrobiłam, ale sobie poszło z aparatem i wróci wieczorem.. strasznie się rozpisałam , ale te faworki są tego warte!

....jest jeszcze opinia mojej mamuni...po spróbowaniu ich nie powiedziała -" bardzo dobre , ALE....
...tylko...
" - to najlepsze faworki jakie w życiu jadłam " ( ja wiem że kto nie zna mojej mamuni, ten nie do końca zrozumie
icon_mrgreen.gif
)
 

Justyna77

Member
Wrz 28, 2009
125
0
0
Zrobiłam je dzisiaj ;) Zmieściłam sie w karnawale....bo juz myslałam,ze nie zdążę ich zrobic.Pyszne są...Lekkie,chrupiące,nie można poprzestać na jednym...
Super przepis!!!
mniam.gif
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Zastanawiam się czy mogłabym je zrobić w środe aby do pracy zanieść w nadchodzący "tłusty czwartek"?