Focaccia barese / wersja maszynowa /

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Jest krysztalkowata czy aksamitna? Ja robie z takiej aksamitnej, jak maka klasyczne / nazywa sie dwukrotnie mielona /.
Z tego wniosku wynika, ze to powinna byc Golden Durum Flour:
http://home.earthlink.net/~ggda/Sicilian_Suite_Frameset.htm
Semolina Flour to ta krysztalkowata. Integrale to razowa / akurat mam w domu: sa slady otrebow /.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ananke

Member
Lip 27, 2006
312
0
0
Jest taka drobniutko-krysztalkowata, na pewno ma bardziej kaszkowa konsystencje niz zwykla maka. Dodalam ja jednakze i pierwszy raz w zyciu upieklam focaccie! Rosla jak glupia, mialam dosyc cieplo w kuchni. Balam sie, ze soli bedzie za duzo na ta ilosc maki, ale nie, w sam raz. Zrobilam z oliwkami i gruboziarnista sola, zaraz wpakuje w nia fete i pomodorka i pozre na kolacje
icon_smile.gif
Tylko chyba przesadzilam z oliwa na wierzchu, bo az troche jej zostalo w zaglebieniach. Dzieki za fajny przepis na zutylizowanie mojej semoliny.
wink.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ananke @ 29 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=496004Jest taka drobniutko-krysztalkowata, na pewno ma bardziej kaszkowa konsystencje niz zwykla maka. Dodalam ja jednakze i pierwszy raz w zyciu upieklam focaccie! Rosla jak glupia, mialam dosyc cieplo w kuchni. Balam sie, ze soli bedzie za duzo na ta ilosc maki, ale nie, w sam raz. Zrobilam z oliwkami i gruboziarnista sola, zaraz wpakuje w nia fete i pomodorka i pozre na kolacje
icon_smile.gif
Tylko chyba przesadzilam z oliwa na wierzchu, bo az troche jej zostalo w zaglebieniach. Dzieki za fajny przepis na zutylizowanie mojej semoliny.
wink.gif
... czyli jest to ta grubsza. Jesli rezultat jest dobry, nie ma przeszkod. Ja czesto z tzw. braku laku podmieniam maki i najwyzej wypiek bedzie trcohe inny niz zwykle. Czesto nawet lepszy.
Co do oliwy, to mozna posmarowac pedzelkiem. Mnie tez czasem sie chlapnie za duzo... Oliwa jest zdrowa, ale kalorie ma...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
po bardzo intensywnym konsumowaniu tej focacci, zajeta probowaniem innych przepisow zrobilam dosyc dluga przerwe. po sprobowaniu jej dzisiaj musze napisac ze jest jeden z najlepszych przepisow! uratowalam malutki kawalek do zdjecia
icon_mrgreen.gif

focaccialinn.jpg
 

Załączniki

  • focaccialinn.jpg
    focaccialinn.jpg
    133.6 KB · Wyświetleń: 3

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
focaccia_barese.jpg

focaccia_barese1.jpg

focaccia_barese2.jpg

Pyszna!
mniam.gif

Ciasto zagniatałam ręcznie z semoliny i fariny 0. Zagniatało się wspaniale - idealnie dobrane proporcje, zero problemów. Podałam do sałatki z pieczonym kurczakiem. Smakowało równie wspaniale!
icon_smile.gif

Połowę ciasta zrobiłam nadziewane salami i mozzarellą. Będzie na kolację.
icon_smile.gif

focaccia_barese_nadziewana.jpg
 

Załączniki

  • focaccia_barese.jpg
    focaccia_barese.jpg
    34.4 KB · Wyświetleń: 1
  • focaccia_barese1.jpg
    focaccia_barese1.jpg
    27.4 KB · Wyświetleń: 1
  • focaccia_barese2.jpg
    focaccia_barese2.jpg
    27.5 KB · Wyświetleń: 1
  • focaccia_barese_nadziewana.jpg
    focaccia_barese_nadziewana.jpg
    31.8 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Piekna!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Dziś była powtórka - tym razem z dodatkiem oliwek.
focaccia_bareseII2.jpg

focaccia_bareseII1.jpg

focaccia_bareseII.jpg
 

Załączniki

  • focaccia_bareseII2.jpg
    focaccia_bareseII2.jpg
    33.1 KB · Wyświetleń: 1
  • focaccia_bareseII1.jpg
    focaccia_bareseII1.jpg
    32.9 KB · Wyświetleń: 1
  • focaccia_bareseII.jpg
    focaccia_bareseII.jpg
    30.6 KB · Wyświetleń: 1

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Właśnie się wyrabia, ciekawe kiedy mi przejdzie to nocne pieczenie. Chyba po uformowaniu wyląduje w lodówce, bo skończyłabym piec około 6
icon_lol.gif

Nie ma pomidorków, nie ma oliwek, będzie z samą solą i ziołami. Ewentualnie przed samym pieczeniem pchnę męża do sklepu i powtykam.
Mniamć, dawno jej nie robiłam.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,421
113
Miałam końcówkę semoliny i zrobiłam tę focaccię:

focaccia_barese.jpg

Zrobiłam z połowy porcji, ale i tak foremka była trochę zbyt mała i placek wyszedł jak dla mnie zbyt gruby.
 

Załączniki

  • focaccia_barese.jpg
    focaccia_barese.jpg
    67.8 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Wyciagnelas przepis sprzed lat
icon_biggrin.gif


Dawniej pieklam te focaccie czesto, obecnie bardzo rzadko, ale sporzadzam wlasnie liste potraw na duze spotkanie, ktore organizuje na poczatku sierpnia, zaraz po powrocie z urlopu
dump.gif
Focaccie moge przygotowac przed wyjazdem i zamrozic. Ide nastawic zaczyn (moja focaccia barese jest na zakwasie i z ugotowanym ziemniakiem).