Focaccia do nadziewania

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
taka focaccia jest bardzo wygodna na pikniki, szybki obiad w szkole lub po prostu na kolacje. dlugo szukalam odpowiedniego ciasta, ktore jest dlugo swieze, nie podmaka od serow i da sie latwo rozwalkowac i przeniesc do tortownicy. Wyprobowalam wiele przepisow i dopiero to moge uznac, za idealne
lecker.gif


Ciasto:
- szklanka cieplej wody
- pol szklanki oliwy
- 500g maki 0/chlebowej
- lyzka cukru
- lyzeczka soli
- lyzeczka drozdzy suchych

Ugniesc ciasto recznie lub za pomoca maszyny i zostawic do wyrosniecia na godzine. Nastepnie podzielic na dwie czesci, kazda rowalkowac w kolo o srednicy 30cm. Wylozyc pierwsze kolo do blaszki, wylozyc na nie nadzienie, wyrownac lyzka, przykryc drugim kolem. To co wystaje odciac i polaczyc oba kola dokladnie dociskajac. Z resztek ciasta uformowac walek i wylozyc na focaccie (mozna i bez dekoracji
icon_wink.gif
). Nastepnie ponakluwac wykalaczka caly wierzch. Przygotowac dobrze ubita trzepaczka emulsje z dwoch lyzek wody i dwoch lyzek oliwy i wylac ja na focaccie, rozprowadzajac pedzelkiem po calej powierzchni. Piec przez 35-40 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.

Nadzienie:
nadzienie oczywiscie dowolne. tym razem upieklam z provola wedzona (moim zdaniem smakuje identycznie jak rolada ustrzycka), rucola i speckiem (ktory mozna zastapic surowa szynka wedzona). Ale tak naprawde mozna mieszac i laczyc ulubione skladniki bez konca.

focacciariiena.jpg
 

Załączniki

  • focacciariiena.jpg
    focacciariiena.jpg
    218 KB · Wyświetleń: 2

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Elu, alez tu pieke dzielo stworzylas...wyglada cudownie...koniecznie musze wykonac!
 

E_S_C

Member
Paź 1, 2008
22
0
0
Super przepis. Ja robiłam z mąki orkiszowej. Moje dzieciaczki wpałaszowały wszystko a nie jest to u nich normalne
icon_smile.gif
A oto moja focaccia
icon_smile.gif

Pozdrawiam
 

Załączniki

  • focaccia.JPG
    focaccia.JPG
    115 KB · Wyświetleń: 1