French Baguettes

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (JotHa @ 14 Feb 2007, 10:22 ) index.php?act=findpost&pid=449017Jeju ! W koncu znalazlam te bagietki (dzieki linkowi Tatter z innego watku mirabellkowego odsylajacego mnie tutaj).

Patrzac na te gabietki z pierwszych zdjec nasuwa mi sie zapytanie, czy to wyjda chlebki w stylu tzw. pszennych, czasami gdzieniegdzie nazywanych bulkami paryskimi ?
JotHa
Odpowiadam zanim znikniesz. Mysle, ze wiem co masz na mysli, otoz nie, ciasto jest typowo bagietkowe. Rzecz w tym, ze moj piec ma tylko taki rozmiar (jaki ma
icon_wink.gif
) i dluzszej bagiety sie w nim upiec nie da, nie zapominaj, ze w piekarniach piecze sie je w ogromnych piecach i dlatego sa dlugie i cienkie, a nie krotkie i szerokie. Dlatego domowe z wygladu przypominaja chlebki bardziej niz prawdziwe bagietki o ktorych myslisz.
Z tego samego ciasta mozna oczywiscie zrobic wiele mniejszych bagietek z "czubkami" i beda to rowniez bagietki, bo o rodzaj ciasta tu chodzi i procentowy stosunek "crust" do "crumb" (chrupiacej skorki do miazszu)...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,070
441
83
dokladnie tak jest, ja jeszcze dodatkowo chcialam sie zmiescic na kamieniu, ktory ma niewielka przeciez srednice.
W rezultacie zrezygnowalam i z niego, piekac na blasze, bo one dosc mocno rosna, we wszystkie strony
icon_wink.gif


Ale te bagietki sa dobre nawet nastepnego dnia, czego o naszych pieczonych w supermarketach juz nie mozna powiedziec, wiec moze one rzeczywiscie troche tak w kierunku paryskiej.... ale w pozytywnym znaczeniu
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Piekarnik to ja mam tez krotszy i nie o dlugosc mi chodzilo, moze niezbyt trafnie sie wyrazilam
icon_sad.gif

Zasugierowalam sie przekrojem pieczywa, stad pytanie, bo odkad moja maszyna troche wariuje postanowilam przejsc znowu na reczne dzialanie i to, co o tych bagietkach pisze Mirabbelka bardzo mi odpowiada.
icon_biggrin.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
tatter @ 10 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=447238Dlaczego wychodza Ci placki a pozostalym pieczacym te bagietki nie...tego niestety nie wiem...
Moge jedynie powiedziec ci, ze technika wyrabiania ciasta w drugim etapie ma tu wielkie znaczenie...sprobuj metody Bartineta...sprawdza sie w 100%...
Prawie zawsze mam podobny problem
icon_sad.gif
Na czym polega ta metoda Bartineta?