Gofry AJ-a

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
AJ, nasz wieloletni znajomy a przy okazji kucharz pasjonata, zaserwowal nam te gofry na sniadanie podane z mieszanka jogurtowo-owocowa ( jogurt waniliowy, truskawki i jagody). Od tamtego czasu, a bylo to ponad rok temu, przynajmniej raz w miesiacu robie te gofry i jako pasjonata gofrow, z czystym sercem moge je polecic
mniam.gif



2 szklanki maki
2 szklanki maslanki
3 jaja
2 lyzeczki proszku do pieczenia
1 lyzeczka sody oczyszczonej
1/4 szklanki masla roztopionego
1/2 lyzeczki soli


W miseczce laczymy suche skladniki. W osobnej miseczce mieszamy mokre skladniki ktore nastepnie dodajemy do suchych. Delikatnie mieszamy ale tak aby ciasto dalej mialo duze grudki i nie bylo aksamitne ( nie nalezy sie bac tych grudek, one calkowicie znikna w gofrownicy)

Ciasto odstawiamy na 10-15 minut i dopiero po tym krotkim lezakowaniu pieczemy gofry.

Uwaga:
- gofrownicy nie nalezy natluszczac ze wzgledu na duza ilosc masla w ciescie
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Nikt nic nie pisze, a te gofry takie fajne
fiesgrins.gif
Bardzo dobry przepis, dzisiaj robiłam i wyszły super chrupiące z wierzchu i mięciutkie i wilgotne w środku, bardzo wszystkim smakowały. Dałam jednak tylko 3/4 łyżeczki proszku i 3/4 łyżeczki sody, taka ilość IMO jest wystarczająca. No i oczywiście dosypałam garstkę cukru perlistego
fiesgrins.gif


A w ogóle to ten przepis jest bardzo podobny do przepisu z jakiego robię pancakes, czyli przepis uniwersalny
icon_wink.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Też zastanowiła mnie ilość sody i proszku jak na taką ilość mąki. Jakie to szczęście jednak, że nie mam gofrownicy bo już bym siedziała w kuchni, uwielbiam gofry.... z wszystkim, ze śmietaną, dżemem, musem, cukrem pudrem, no ze wszystkim!
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Moje leżakują.
icon_lol.gif


Mogę prosić o przeniesienie tego przepisu do deserów?
Są tam i bajaderki i Malgosi, tam tez ich szukalam
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Zmniejszyłam podobnie jak Dziunia ilośc proszku i sody, a mimo to skubane probowały mi za każdym razem nawiać z gofrownicy.
icon_lol.gif

Chrupkośc tych gofrow znika po chwili, jak probowałam przetrzymać dłużej to wysychały i nie były już tak przyjemnie chrupkie.