Grejpfrutowy sernik na zimno

zauberi

Member
Paź 5, 2010
144
0
0
Grejpfrutowy sernik na zimno
Przepis pochodzi z miesięcznika Moje Gotowanie
Robiłam w tortownicy o śr. 21 cm.

Spód:

1/4 kostki masła (dałam ok. 1/2 kostki),
30 dag herbatników (dałam Szkolne),
torebka (10 dag) gotowej polewy czekoladowej,
*łyżeczka kakao


Na taką wielkość tortownicy można by zrobić spokojnie połowę porcji.

Masa serowa:

1/2 kg mielonego białego sera,
250 ml śmietany kremówki,
3/4 szklanki cukru pudru (dałam 1 szklankę),
5 łyżeczek żelatyny,
1/4 szklanki soku z czerwonego grejpfruta (dałam trochę więcej)

Masa budyniowa:

2 grejpfruty (nie użyłam),
250 ml mleka,
250 ml soku z czerwonego grejpfruta,
op. budyniu waniliowego bez cukru,
3 łyżki masła,
3 łyżki cukru pudru,
*kilka kropel czerwonego barwnika

Opcjonalnie:

*galaretka czerwona


Spód: masło stopić, wymieszać ze stopioną polewą i pokruszonymi herbatnikami oraz z kakao. Masę nałożyć do tortownicy wyłożonej pergaminem. Odstawić do lodówki do zastygnięcia.

Masa serowa: sok z grejpfruta podgrzać, rozpuścić w nim połowę cukru pudru i żelatynę. Śmietanę ubić z resztą cukru pudru. Ser zmiksować z rozpuszczoną żelatyną (przestudzoną ale płynną), wymieszać ze śmietaną, wyłożyć na spód, chłodzić 1 godzinę.

Masa budyniowa: grejpfruty obrać, usunąć białą skórkę, podzielić na cząstki (pominęłam). Proszek budyniowy wymieszać z sokiem grejpfrutowym. Mleko zagotować z cukrem, wlać wymieszany z sokiem proszek budyniowy oraz barwnik*. Mieszając zagotować ponownie. Dodać masło, nieco przestudzić mieszając.

Lekko stężały budyń wylać na masę serową. Na wierzchu ułożyć cząstki grejpfruta (pominęłam, ale za to całość zalałam tężejącą galaretką). Wstawić do lodówki na 2 godziny.

Uwagi: moje mleko po dodaniu soku grejpfrutowego wyglądało na zwarzone, jednak jak zagotowałam budyń wszystko wyglądało już ok.
 

Załączniki

  • sernik_grejpf.JPG
    sernik_grejpf.JPG
    179 KB · Wyświetleń: 0