Gruszki w cieście nalesnikowym

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Nieeee... nie moze nie smakowac! Bo to nie to, ze NIE lubie, tylko ze lubie mniej niz inne
desery ;)
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Bea73 @ 3 Sep 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1175103Czyli nie lubisz tego typu wypiekow z czeresniami, tak? Ja tez nie jestem wielka fanka wypiekow o tego typu konsystencji, ale zdjecie Kawy jest tak apetyczne, ze gotowa jestem zmienic zdanie
mniam.gif
Robiłam z wiśniami, problem był faktycznie w konsystencji ciasta. Czyli to ma tę samą konsystencję, tylko owocki inne? No to raczej deser nie dla mnie.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Yrso, teoretycznie clafoutis i flognarge roznia sie wlasnie owocami (i regionem pochodzenia); tradycyjnie clafoutis bylo zawsze z czeresniami (i ogolnie z owocami'jednopestkowymi' aktualnie), a z jablkami lub gruszkami to flognarde (typowa szczegolnie dla regionu Limousin) - i ogolnie z 'miekkimi' owocami. Konsystencja jest bardzo podobna, ale moze mimo wszystko jednak sprobuj i porownaj?
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Spróbuję z jednego jajca, w jakimś małym naczyniu. Najwyżej przyjdę się tu poskarżyć. Ale to nie dzisiaj, bo nie mam gruszek.
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Przerobiłam przepis na MM, zrobiłam z jabłkami. Jest EXTRA! Napewno wypróbuję jeszcze z gruszkami i śliwkami. Pycha, a tak mało pracy
daumen.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Ja zrobiłam z gruszkami i śliwkami, posypałam cukrem wymieszanym z cynamonem. Mężowi bardzo smakowało. na ciepło chyba lepsze niż na zimno, chociaż też smaczne.
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Zrobiłam wczoraj ze śliwkami, zgodnie z dietą Montignaca.

Na rozgrzaną patenię wrzuciłam pół łyżki fruktozy i łyżkę wody. Na to obrane śliwki skórką do góry. Gdy śliwki się gotowały w syropie, ukręciłam ciasto, ma być dość gęste. Zużyłam 1 białko, 3 łyżki mąki 2000, szczyptę soli, cynamonu i sody, trochę mleka, ale tak żeby ciasto nie było za rzadkie i żeby go nie było zbyt dużo. Ciasto wylałam na śliwki, zmniejszyłam maksymalnie ogień, patelnię przykryłam pokrywką. Po pewnym czasie chciałam to przewrócić myśląc, że trzeba opiec z drugiej strony, ale nie było takiej potrzeby. Sprawdziłam wykałaczką czy ciasto nie jest surowe i nie było, więc to wszystko. Danie jest szybsze w wykonaniu, gdyż nie trzeba zapiekać.

Poza dietą, można skarmelizować cukier. Pewnie będzie jeszcze lepsze
icon_smile.gif

Na łikendzie wypróbuję z jabłkami.

To jest moja wariacja na temat głównego przepisu. Odbiega ona od oryginału i nie wiem, czy powina zostać w tym miejscu i wprowadzać zamieszanie
fiesgrins.gif
jakby co, proszę przenieść
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Zrobilam, zjadlam (Kate tez troszeczke) i teraz sie zastanawiam, czy zostawic mezowi czy moze by tak pochlonac i zatrzec slady
gruebel_2.gif

Pyszne pysznosci!
Dziekuje za przepis
cvety.gif