Jabłka nadziewane ryżem

kini1812

Well-known member
Mar 20, 2008
7,647
679
113
SKŁADNIKI:
2 duże, kwaśne jabłka
sok i skrórka starta z jednej cytryny
szczypta zmielonej wanilii
10 dag długoziarnistego ryżu
2 dag rodzynek
1 i 1/2 łyżeczki cynamonu
2 dag zmielonych migdałów
5 dag miodu
100 ml śmietany kremówki

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Jabłka umyć, przepołowić, cienko obrać i usunąć gniazda nasienne. Do rondelka wlać 1 i 1/2 szklanki wody, sok z cytryny, włożyć skórkę cytrynową i wanilię. Jabłka ułożyć w rondelku jedno obok drugiego, przekrojoną stroną do góry i dusić 5-10 minut pod przykryciem na słabym ogniu.
Połówki jabłek wyjąć z rondelka łyżką cedzakową i ułożyć na talerzach deserowych, przekrojoną stroną do góry.
Pozostały po zagotowanych jabłkach płyn ponownie zagotować, powoli wsypać ryż, mieszając trzepaczką rózgową. Ryż lekko gotować ok 15 mint na słabym ogniu, a następnie zgasić płomieć gazu i pozostawić ryż na kuchence jeszcze 5 minut.
Rodzynki umyć w ciepłej wodzie, osączyć. Ryż osączyć na sicie, a następnie wymieszać z rodzynkami, łyżeczką cynamonu, migdałami oraz miodem, ostudzić.
Śmietanę ubić na sztywno, wymiesząc z ryżem. Jabłka napełnić masa ryżową i posypać resztą cynamonu.



Bon Appetie
mniam.gif
lecker.gif



przepis pochodzi z czasopisma Mniam Mniam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ptysioch

Member
Lut 28, 2008
13
0
0
W końcu zabrałam się za ten przepis (pretekstem były imieniny), jednak miałam malutkie papierówki i podczas podgrzewania rozpadły się, więc zrobiłam mix tego przepisu z przepisem Ryż z budyniem Aga-a. W salaterce ułożyłam warstwowo: rozpadnięte podgrzane jabłuszka wymieszane z cynamonem i rodzynkami, na to ryż z budyniem waniliowym, na to starte jabłuszka, na to smietanę ubitą z cukrem waniliowym i w sumie wyszedł pyszny deserek:)
Pozdrawiam!
 

aga-a

Member
Wrz 3, 2005
1,122
0
0
ptysioch @ 13 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=737958W końcu zabrałam się za ten przepis (pretekstem były imieniny), jednak miałam malutkie papierówki i podczas podgrzewania rozpadły się, więc zrobiłam mix tego przepisu z przepisem Ryż z budyniem Aga-a. W salaterce ułożyłam warstwowo: rozpadnięte podgrzane jabłuszka wymieszane z cynamonem i rodzynkami, na to ryż z budyniem waniliowym, na to starte jabłuszka, na to smietanę ubitą z cukrem waniliowym i w sumie wyszedł pyszny deserek:)
Pozdrawiam!
miło mi za wykorzystanie mojego patentu na ryż ;)
bussi.gif