Kokosowe roladki

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Polecam bardzo smakowite i, jeśli mamy większe zdolności niż ja
icon_wink.gif
, efektowne ciastka. Dla mnie to udane połączenie słodkich kokosanek i kruchego, kakaowego ciasta. Posmakowały, nawet aż za bardzo
icon_mrgreen.gif


Przepisuję przepis z gazety 'Dobre Rady: Słodkie Boże Narodzenie'*. Moje modyfikacje poniżej.


Składniki na ok. 70 sztuk

CIASTO:
- 220 g mąki
- 25 g kakao
- 150 g cukru
- 1 jajo
- 120g masła
- 1 łyżka mleka
- 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej

MASA KOKOSOWA:
- 100g tłustego serka homogenizowanego
- 60g cukru
- 1 opakowanie cukru waniliowego
- 60g miękkiego masła
- 75 g wiórków kokosowych
- 50g drobno siekanych orzechów laskowych

Przygotowanie:
Składniki na ciasto energicznie zagnieść, przykryć i wstawić do lodówki na ok. 2 godziny. Składniki na masę wymieszać i wstawić do lodówki. Ciasto rozwałkować między 2 kawałkami folii na prostokąt (20x30cm). Równomiernie rozprowadzić na nim masę, wygładzić, następnie ciasno zwinąć w roladę.Przykryć, wstawić na noc do lodówki.
Piekarnik rozgrzać do 190 stopni (z termoobiegiem: 170 stopni). Roladę pokroić w plastry (0,5cm) i rozłożyć na blachach wyłożonych pergaminem. Piec ok 8 minut, wyjąć, wystudzić.

W przepisie podano, że przy 70 sztukach jedno ciastko ma tylko około 60 kcal. Podobno szczelnie zamknięte mogą przetrwać 3 tygodnie.


--

Moje uwagi:
- Pomyliłam się i do ciasta dałam więcej masła, niż powinnam, więc nie wałkowałam między kawałkami folii, a na blacie oprószonym mąką.
- Zrezygnowałam z cukru waniliowego, a orzechy laskowe zastąpiłam włoskimi.
- Dałam cukier puder do ciasta, jak to zwykle przy kruchym.
- Schłodzenie gotowej rolady przez noc w lodówce jest absolutnie konieczne.
- Piekłam ciastka dłużej niż w przepisie, ok 11 minut, ale to zależy od piekarnika.

* Wymienioną gazetę polecam - ciekawe przepisy w ilości 60 i bardzo ładne zdjęcia. Jak dotąd wypróbowałam 2 rodzaje ciastek (na dniach wrzucę następny przepis) z bardzo zadowalającym skutkiem.
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • IMG_5710.JPG
    IMG_5710.JPG
    39.9 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Polecam na czas Adwentu
Roladki_kokosowe.jpg
 

Załączniki

  • Roladki_kokosowe.jpg
    Roladki_kokosowe.jpg
    476.3 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator: