Krokiety z mięsem indyczym*

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
Krokiety z mięsem indyczym

Ponieważ mam nadmiar mielonego mięsa indyczego a mój mąż już mielonych i pulpetów nie trawi dzisiaj wykombinowałam krokiety

Ciasto:
1 szklanka mąki
1 szklanka mleka
1 szklanka wody
1 jajko
1/2 łyżeczki soli

Nadzienie:
ok 60 dag mięsa mielonego indyczego
1 spora cebula
1 kromka chlena grachama
1 łyżka maki
sól, pieprz, chilli , majeranek, tymianek, rozmaryn

Optoczenie
1 jajko
bułka tarta

Przygotowanie:
Mięsko mielone zasmażyłam na patelni z cebulką ,mąką i przyprawami , a że ja mam zawsze przeświadczenie, że ono jest surówe to podlałam je lekko wodą i pogotowałam chwilę
icon_smile.gif
po tej chwili okazało się , że wlałam za dużo wody więc rozdrobniłam kromkę chlebka coby nadmiar wsiąknął .Poddusiłam jeszcze chwile. Wrzuciłam to do malaksera i zmieliłam na fajną paciaję, a że stwierdziłam, że mimo wszystko jest za płynne to dodałam ociupinę bułki tartej.Przygotowałam sobie do tego tarty ser , ale zapomniałam wrzucić :dump: więc będzie następnym razem
Zostawiłam farsz do ostygnięcia , a w tym czasie zmiksowałam wszystkie składniki na naleśniki . Smażyłam , a następnie rozsmarowywałam na naleśniku farsz i składałam jak Okrasa zrazy.
Jak już mi się udało usmażyć naleśniki i pozawijać to rozbełtałam jajko optaczałam naleśnika w jaju i bułce i smażyłam tak że były w połowie zakryte olejem.
Podałam z surówką z kiszonej kapusty. Córcia była zachwycona a mąż powiedział , że mają się częściej pojawiać na naszym stole :lol:
Mogę jeszcze dodać , że mam małą patelenkę (średnica około 18 cm) i wyszło 10 krokietów
icon_smile.gif

Smacznego:)