Kruche ciastka Cranberry Noel

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113
Bea73 @ 22 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=794547Margot, piekne Ci wyszly!
bussi.gif

a jak smakują
lecker.gif

jak wystygły ,to szybko schowałam ,coby na święta choć kilka zostało
icon_mrgreen.gif
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Piękne
icon_smile.gif

Bea teraz dopiero zauważyłam, że na twoim zdjęciu kawałki żurawiny wygladaja jak kwiatki
icon_mrgreen.gif

Margot a w czym obtaczałaś boczki ciastek? to cukier?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
Hmmm, ciasto zagniotłam - ręcznie z braku sprzętu - i na razie mam trochę wątpliwości. No nic, siedzi w lodówce i zobaczymy rano. Chodzi o to, że ciasto było takie jak na bardzo kruche: ledwo się wiązało, takie bardziej kruszonkowe, nie wiem jak to jutro dam radę pokroić, toż to się nawet w tej rolce trzymać za bardzo nie chciało... może powinnam dłużej zagniatać? Ale to z kolei przy kruchym niewskazane... no nic, rano złożę relację.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Polonistko, prawdopodobnie winę ponoszą jajka... Może były zbyt małe i zabrakło "mokrego" do związania? Przy tak kruchym cieście - dolałabym odrobinę zimnej wody. Powinno pomóc, a na smak ciasta wpływu większego by nie miało.
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Małgosiu, ale w tych ciastkach nie ma jajek
gruebel_2.gif
ale ja też bym tak zrobiłam, dodała trochę wody lub więcej masła, żeby ciasto dało się zlepić w kulę
icon_smile.gif
 

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
Nie jest źle
icon_smile.gif

Zaryzykowałam i zrobiłam, po nocy w lodówce, bez dodawania wody. Część się kruszyła, owszem, więc skorzystaliśmy z tego, żeby stwierdzić, że "te pokruszone trzeba koniecznie zjeść od razu"
icon_smile.gif

Pycha
icon_smile.gif

Kroiło się ciężko i może nie są idealnie równiutkie i okrągłe, ale w smaku - fantastyczne!

Na razie chowam. Mają być na drugi dzień dopiero ;)

A żurawina wygląda przecudnie i nadaje pysznego kwaskowego smaku.

Ha, po świętach będę miała aparat i wreszcie zacznę się bardziej obrazowo wypowiadać na forum!
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Już dawno się na nie namierzałam i w końcu zrobiłam. Ciasteczka są pyszne, na pewno będę je często robić.

CranberryNoel1.jpg
 

Załączniki

  • CranberryNoel1.jpg
    CranberryNoel1.jpg
    345.1 KB · Wyświetleń: 0

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
Zrobiłam również używając mąki krupczatki, bo mi w głowie siedziało, że do kruchego ciasta najlepsza krupczatka. Żurawiny nie dodałam, bo moje dzieci nie lubią takich dodatków.
Ciastka bardzo proste do zrobienia, Oluś stwierdził, że są zarąbiste.
Testuję różne przepisy na kruche ciastka, szukam dobrych i łatwych do wykonania, bo na takie mam zamówienie osoby, która dużo pracuje zawodowo i ma mało czasu a chce się wykazać przed rodziną
icon_smile.gif

Dziękuję za przepis.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Upiekłam.
Nie było lekko
icon_lol.gif
, ciasto zwinięte w wałki i przepisowo schłodzone nijak nie dało pokroić się w zgrabne plastry, kruszyło się, żurawina wypadała... Zagniotłam je więc ponownie, rozwałkowałam i wycinałam ciasteczka szklanką; to też nie było proste, ale w końcu dałam radę wyciąć całą porcję.

Smak rekompensuje te kaprysy ciasta - wychodzą bardzo kruche, w sam raz słodkie, delikatne ciasteczka
daumen.gif
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Zrobiłam, bardzo fajne. Ale światła sensownego nie ma, więc nie będę im w paszcze z obiektywem lecieć.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
I ja je wczoraj upiekłam, tradycyjnie z pistacjami. Obtaczałam w pokruszonych płatkach migdałów, a zamiast mleka dałam dwie łyżki soku z cytryny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: