Kulki daktylowe ze slonecznikiem

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Bedac tymczasowo na diecie bez glutenu, cukru, drozdzy i przetorow mlecznych, ciezko jest wynalesc slodkosci ktore naprawde dobrze smakuja.
Te ciasteczka poczatkowo kupowalam w sklepie ze zdrowa zywnoscia ale szybko ppostanowlam pogrzebac w internecie i wygrzebalam cos bardzo podobnego, dodajac niewielkie modyfikacje sa one bez mala nie do odroznienia od tych kupnych
icon_smile.gif


3 dojrzale bardzo banany, rozgniatamy widelcem
2 szklanki platkow owsianych ( rolled oats)
1 szklanka daktyli posiekanych
1 lyzeczka ekstraktu waniliowego
1/3 szklanki oleju lub sosu jablkowego

garsc slonecznika bez soli
garsc pestek z dyni
szczypta cynamonu
szczypta galki muszkatalowej

Wszystkie skladniki dokladnie laczymy, tworzymy kulki ktore nastepnie pieczemy przez 10-15 minut w 170stopniach. Osobiscie te kulki smakuja mi najbardziej kiedy sa pieczone krocej niz dluzej
icon_smile.gif



Smacznego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Sos jabłkowy to mus tak??
gruebel_2.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Paula, podzielisz się linką do bloga bezglutu?
icon_smile.gif

Zrobię te ciasteczka, ostatnio nawet udało mi się kupić bezglutenowe płatki owsiane.
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Wchodzą na stałe do zrobienia. Robiłam z olejem. Paula- dzięki za przepis. Pychotka.
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,844
65
48
bardzo ciekawy przepis. Ja powinnam chyba spróbować odżywiać się bezglutenowo (od wielu lat/miesięcy boli mnie brzuch), pozbieram trochę przepisów i zacznę od września od tych kulek
icon_smile.gif
 

izunia2007

Member
Cze 4, 2008
1,294
0
0
Hmmmm....Odpowiedzi nie dostałam, zrobiłam więc takie wielkości orzecha włoskiego.Po 10 minutach pieczenia spróbowałam ale były prawie takie same jak przed upieczeniem czyli takie lepkie.Piekłam więc całe 15 minut.Moje nie wyglądają tak jak na zdjęciu tetuliny.Są miękkie przez namoknięte płatki i nie widać tak ładnie składników.Może miałam za duże banany? Fotę wstawię potem.Zobaczę co powiedzą domownicy.