Leczo Kasieńki*

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
witek @ 3 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=555961hmmm ....... to może ja źle leczo robię
gruebel_2.gif

tylko kiełbaskę smażę a później razem z warzywami wszysto duszę pod przyprywką i nigdy jeszcze nie musiałem dolewać nawet kropli wody.
Nie, no - nie bedziemy sie przeciez "klocic" - czy trzeba czy nie
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif

Grund, ze bez wody i z woda- wychodzi smacznie
icon_wink.gif
 

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0
Caritka @ 3 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=555986Nie, no - nie bedziemy sie przeciez "klocic" - czy trzeba czy nie
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif

Grund, ze bez wody i z woda- wychodzi smacznie
icon_wink.gif
ale przecież nie o "kłótnię" chodzi
cvety.gif
, chcę tylko uściślić czy leczo się smaży czy dusi.
Na fotce widać, że warzywa na talerzu są suche, ja swoją potrawę jem w miseczce w dużej ilości sosu
i z tego wynikają moje wątpliwości
icon_biggrin.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
witek @ 3 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=556105ale przecież nie o "kłótnię" chodzi
cvety.gif
, chcę tylko uściślić czy leczo się smaży czy dusi.
Na fotce widać, że warzywa na talerzu są suche, ja swoją potrawę jem w miseczce w dużej ilości sosu
i z tego wynikają moje wątpliwości
icon_biggrin.gif
No, faktycznie leczo w moim wykonaniu nie plywa w sosie, - troche go jest, ale jednak nie za duzo.
Chociaz zastanawiam sie, jaka ilosc sosu mamy na mysli
icon_wink.gif
bo wiadomo, co dla jednego moze byc malo, dla drugiego wiecej
icon_wink.gif


Moze w takim razie, ja cos robie zle?
dontknow.gif

Nie wiem..- moze to zalezy od soczystosci warzyw? A moze od dlugosci duszenia?
Sklanialabym sie bardziej ku drugiemu, bo nigdy nie dusze z zegarkiem w reku i byc moze troche za dlugo przytrzymuje je "na piecu",
ale nie powiem- lubie, jak w niektorych potrawach sosu jest jednak troche mniej.
Nigdy nie jadlam prawdziwego (?) lecza, wiec nie mam porownania, ale to leczo ( w moim wykonaniu
icon_wink.gif
) bardzo nam smakuje.
Taka ilosc sosu w zupelnosci mi starczy i wcale nie mowie tak, bo tak wychodzi
icon_wink.gif
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
[quote name='Layla *' post='135616' date='9 Jun 2005, 20:58 ']Na patelni rozgrzać tłuszcz i smażyć kolejno cebulę, następnie pomidory i paprykę, dodać oraz cukinię dolewając w miedzy czasie wody. Dusić ok. 15 -20 min. Na osobnej patelni podsmażyć kiełbasę lub mięso, następnie dodać do duszonych jarzynek. Całość dusić jeszcze przez 10 - 15 min.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0
Jak widzę pisanie idzie Ci uż całkiem nieźle może nadszedł czas na potrenowanie czytania ze zrozumieniem
gruebel_2.gif


Pozdrawiam
 

mar7ini

Member
Maj 13, 2007
27
0
0
Uwielbiam to leczo - od kiedy zrobilam je po raz pierwszy kilka miesiecy temu, regularnie gosci na stole! Wielkie dzieki za przepis. To jajko dodane na koncu sprawilo, ze jest to teraz jedno z moich ulubionych dan!
icon_smile.gif


Robie podobnie jak Witek - w ogole nie dolewam wody i wszystko dusze razem, tzn. po podsmazeniu kielbaski i cebuli dodaje reszte warzyw - z wyjatkiem pomidorow, ktore dodaje na koncu, przykrywam przykrywka i zostawiam na malym ogniu na jakies 20 minut - nawet nie mieszam, bo para i sok z warzyw sprawiaja, ze nic nie przywiera.