Likier kawowy*

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Czyli co, 40% wystarczy? Ale i tak nie mam wanilii. Przed świętami! żeby takich rzeczy w sklepach nie było! Może zobaczę na allegro ale już mi z allegro pendrive idzie ponad miesiąc i ani widu ani słychu.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Samanto, ja nie robilam tego likieru, choc chyba juz od 2 ? 3 ? lat ciagle sie do niego przymierzam
icon_redface.gif
,
ale jesli bym robila to z wodka, bo ze spirytusem troche u mnie ciezko
icon_mrgreen.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Caritka @ 28 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=915987Samanto, ja nie robilam tego likieru, choc chyba juz od 2 ? 3 ? lat ciagle sie do niego przymierzam
icon_redface.gif
,
ale jesli bym robila to z wodka, bo ze spirytusem troche u mnie ciezko
icon_mrgreen.gif
A ja chyba jednak go dzisiaj albo jutro zrobię, zalezy kiedy dojedzie z Warszawy laska. Do czego to podobne, laska wanilii 12 zł!
Ja też zrobię z wódką, Jobi przecież pisała że można a co napisała to tak ma być.
Dlaczego Caritko ciężko ze spirytem? U mnie ciężko o tyle że trzeba przejść przez jezdnię, to raz, i zapłacić, to dwa.
icon_mrgreen.gif
Jeżeli byś chciała to możnaby może zaryzykować przesyłkę gdzie Ty tam jesteś. Ten likier tylko 2 dni potrzebuje. Ja jednak zrobię z wódką i tyle.
cheers.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
samanta @ 28 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=916002A ja chyba jednak go dzisiaj albo jutro zrobię, zalezy kiedy dojedzie z Warszawy laska. Do czego to podobne, laska wanilii 12 zł!
Ja też zrobię z wódką, Jobi przecież pisała że można a co napisała to tak ma być.
U mnie tez wanilia jest droga. To chyba wszedzie tak.

CYTATDlaczego Caritko ciężko ze spirytem? U mnie ciężko o tyle że trzeba przejść przez jezdnię, to raz, i zapłacić, to dwa.
icon_mrgreen.gif
Jeżeli byś chciała to możnaby może zaryzykować przesyłkę gdzie Ty tam jesteś. Ten likier tylko 2 dni potrzebuje. Ja jednak zrobię z wódką i tyle.
cheers.gif
Szczesciara
icon_wink.gif


A powaznie mowiac, to nie mam w poblizu zadnych polskich sklepow, w "zwyklym" sklepie /markecie nie dostaniesz.
Jedynie w aptece, ale jest dosc drogi, dlatego apteki nie biore pod uwage.
Kiedys, jak byly tutaj stacje benzynowe "Orlen" mozna bylo dostac spirytus, ale tez sie nie rzucalam, bo byl chyba drozszy, jak w aptece
icon_mrgreen.gif

Jesli pamietam o nim, jak jestem w PL, to kupuje, jesli zapomne, to tez nie ma problemu.
Bez niego da sie zyc
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif
- juz sie przyzwyczailam i likiery robie na wodce.
To znaczy nie.
icon_mrgreen.gif
Jeden -jedyny musi byc ze spirytusem ( "niby ajerkoniak" -BeatySz
icon_lol.gif
- uwaga!!! to uzaleznia
icon_mrgreen.gif
)

Samanto, jestes kochana i bardzo, bardzo dziekuje za propozycje przeslania przesylki.
bussi.gif

Ale ostatnio sobie przywiozlam, wiec na jakis czas mi starczy
icon_wink.gif

Dzieki Ci wielkie
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ale jakby co, to pocztę też mam niedaleko
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Caritka @ 28 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=915973Ale Jobi napisala rowniez:

"Można użyć zwykłej wódki, tylko takiej mocniejszej i bez dodatków zapachowych. "

icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
Żartowniś z Ciebie Caritko...
Co racja to racja - ja nalewek na "zwykłej" wódce nie lubię, dlatego od razu mi się skojarzyła ta wypowedź
icon_smile.gif


I ja służe pomocną dłonią w razie potrzeby Caritko
icon_smile.gif
(tylko musisz mocno walić, żebym usłyszała, bo ja niedosłysząca jakaś ostatnio jestem
icon_mrgreen.gif
).
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No i zrobiłam dzisiaj. Teraz ma postać ze 2 dni i zobaczymy czy trzeba robic drugą porcję. Ale mam pytanie: czy ktoś już robił ten likier z kawy rozpuszczalnej? Wiem że Jobi kazała z takiej mielonej ale cholera to przecedzanie!
No trudno najwyżej będzie profanacja ale następny raz zrobię eksperyment z rozpuszczalną!
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
jaka @ 29 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=916273
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
Żartowniś z Ciebie Caritko...
Co racja to racja - ja nalewek na "zwykłej" wódce nie lubię, dlatego od razu mi się skojarzyła ta wypowedź
icon_smile.gif
icon_lol.gif
bo ja raczej wypatruje przepisy na likiery z wodka, dlatego ta wodke i tutaj zauwazylam
icon_mrgreen.gif


Ja tez nie lubilam, ale jesli czlowiek musi, to do wszystkiego sie przyzwyczai
icon_mrgreen.gif

icon_wink.gif


CYTATI ja służe pomocną dłonią w razie potrzeby Caritko
icon_smile.gif
(tylko musisz mocno walić, żebym usłyszała, bo ja niedosłysząca jakaś ostatnio jestem
icon_mrgreen.gif
).
Jaka,
knuddel.gif

Dziekuje! - Bardzo dziekuje
anbetung.gif

W razie czego, bede wrzeszczec
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif


cvety.gif
jestes kochana
bussi.gif


samanta @ 29 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=916369No i zrobiłam dzisiaj. Teraz ma postać ze 2 dni i zobaczymy czy trzeba robic drugą porcję. Ale mam pytanie: czy ktoś już robił ten likier z kawy rozpuszczalnej? Wiem że Jobi kazała z takiej mielonej ale cholera to przecedzanie!
No trudno najwyżej będzie profanacja ale następny raz zrobię eksperyment z rozpuszczalną!
No i wlasnie tak zwlekam z tym likierem, ..- chyba przez to przecedzanie
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif

-Wiem, co to znaczy
rofl.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Caritka @ 30 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=916678No i wlasnie tak zwlekam z tym likierem, ..- chyba przez to przecedzanie
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif

-Wiem, co to znaczy
rofl.gif
Nie wiem skąd wpadłam na pomysł że napar kawowy łatwo można będzie przecedzić. Ostatni raz to było, jeśli nie można z kawy rozpuszczalnej to ja się poddaję.
Wąchałam dzisiaj i pachnie ładnie , a jak smakuje zobaczę jutro lub pojutrze.
cheers.gif
Może trochę zostanie na święta.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Ale mnie straszycie tym filtrowaniem... i tak spróbuję
icon_smile.gif

 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,348
1,426
113
samanta @ 30 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=916686Nie wiem skąd wpadłam na pomysł że napar kawowy łatwo można będzie przecedzić. Ostatni raz to było, jeśli nie można z kawy rozpuszczalnej to ja się poddaję.
Nie poddawaj się tylko następny zrób z kawy grubo zmielonej - tak jak w przepisie. Ja za pierwszym razem kupiłam kawę mieloną nie zwracając uwagi jak ona jest zmielona. Mało mnie szlag nie trafił przy filtrowaniu. Od tamtej pory kupuję kawę ziarnistą i sama mielę dość grubo i przelatuje dużo łatwiej.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Pewnie że spróbuj. Tylko dla higieny psychicznej przygotuj sobie jakąś już ściągniętą naleweczkę bo tak całkiem na czczo to marne widoki...
baa.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
samanta @ 30 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=916702Pewnie że spróbuj. Tylko dla higieny psychicznej przygotuj sobie jakąś już ściągniętą naleweczkę bo tak całkiem na czczo to marne widoki...
baa.gif
rofl2.gif
Mam kilka nalewek, to będę się nimi delektować zaciągając się filtrującą się kawą
icon_smile.gif


Mam gdzieś w domu french press może mnie wspomoże... Poza tym posłucham rady Hazo i kupię grubiej zmieloną.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
rofl.gif
rofl.gif
rofl.gif


Ja juz nie raz przecedzalam ziola.
Ahh! I przypomnialo mi sie, ze kieeeeeedys Mama przecedzala juz kawe, dlatego zdawalam sobie sprawe,
jaka to robota
rofl.gif



To ja chyba tez sie skusze na kawe grubo mielona.
rofl.gif

Dzieki Hazo
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No i mam:
likier_kawowy_paint.JPG
Świetny likierek, z lekkim akcentem wanilii- ale ja tę wanilię zostawiłam żeby sobie mokła w likierku przez te 2 dni. Odlewając, zostawiłam poprostu te resztki fusów których nie dało się dokładnie odcedzić, na dnie słoika. Likierek super, nie wyszło go dużo ale jest tak dobry - oczywiście jesli ktoś lubi kawę - i tak łatwy do zrobienia że pewnie przed świętami jeszcze dorobię trochę. Bardzo go polecam!
 

Załączniki

  • likier_kawowy_paint.JPG
    likier_kawowy_paint.JPG
    113.2 KB · Wyświetleń: 0

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Ja też go zrobiłam
icon_smile.gif
)
Powiem Wam, że użyłam french press i obyło się bez "męczarni" (tak mocno docisnęłam fusy, że zaczęły prosić, bym przestała obiecując w zamian, że nie wylecą... i słowa dotrzymały...
icon_mrgreen.gif
). A mówiąc tak zupełnie poważnie - chętnie zrobię ten liker jeszcze raz - chyba że nie będzie mi smakował, bo jeszcze go nie spróbowałam (stoi od wczoraj). Poza tym wymyśliłam, że zużyję jego część do nasączania Piernika dla cierpliwych ewylukas więc doróbka raczej pewna...

P.S. O tym, że może mi nie smakować nie ma mowy
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gumissylwia

Member
Lip 11, 2007
160
0
16
Zrobilam kilka dni temu, wczoraj przed wyjsciem na impreze probowalismy z sasiadami,
cheers.gif
czy juz dobre...
Bylo pyszne. Koniecznie do powtorki
anbetung.gif
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
właśnie nastawiłam.
zrobiłam kawę w ekspresie, a zamiast wanilii (byłam święcie przekonana, że mam... ) dodałam cukier migdałowy.
Pachnie obłędnie! zobaczymy jak będzie smakowało ;)