Lody cioci Zosi z 'Kuchni pełnej cudów' :)

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
CYTATRobot się zajedzie na śmierć, a poza tym cała będziesz w jajku i ściany równie jajeczne będą
bez przesady ;) robot 15 min spokojnie może chodzić, a jak sie ubija jajka, wcale a wcale sie nie rozchlapuje
icon_razz.gif
przynajmniej mi
icon_razz.gif


dla mnie te lody są pyszne i genialne... mają tylko jedną wadę- szybko sie topią :roll: domyślam sie że to brak chemii na nie wpływa ;) ale tak to są pyszniutkie, normalnie jak ze sklepu aż sie zdziwiłam, ze potrafie takie zrobić :mrgreen: :mrgreen: dziękuję jeszcze raz za przepis!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
CYTATRobot się zajedzie na śmierć, a poza tym cała będziesz w jajku i ściany równie jajeczne będą
bez przesady ;) robot 15 min spokojnie może chodzić, a jak sie ubija jajka, wcale a wcale sie nie rozchlapuje
icon_razz.gif
przynajmniej mi
icon_razz.gif


dla mnie te lody są pyszne i genialne... mają tylko jedną wadę- szybko sie topią :roll: domyślam sie że to brak chemii na nie wpływa ;) ale tak to są pyszniutkie, normalnie jak ze sklepu aż sie zdziwiłam, ze potrafie takie zrobić :mrgreen: :mrgreen: dziękuję jeszcze raz za przepis!
Bo Ty Paulinko jesteś bardzo zdolna, ja gdy mam coś rzadkiego ubijać robotem to ściany, lustro, robot i ja nadają się do mycia :lol: a mój robot po 2 minutach pracy strzela pięknymi iskrami :lol:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATja gdy mam coś rzadkiego ubijać robotem to ściany, lustro, robot i ja nadają się do mycia
Kasho,ubijaj w wysokim naczyniu i wstawiaj je do zlewu-wtedy zlew będzie do umycia a ściany czyste
icon_smile.gif


W ogóle to się cieszę że Wam lody smakują,pamiętam jak je robiłam pierwszy raz w czasach bardzo odległych gdy w sklepach na półkach tylko ocet stał ;) -ależ wtedy smakowały :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Wczoraj małżonek poprosił o dwie porcje lodów o 3 w nocy
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
wiecie co ja zrobiłam :dump: :dump:

chciałam poczęstować moją panią od anglika, więc wyjęłam lody z zamrażarki (a nie były w foremce, tylko już wyjęte na półmisek), ukroiłam plasterek i pobiegłam do pokoju na lekcję. Na godzine. Wiecie, jak wyglądały te lody, gdy moja Mama weszła do kuchni?? :cheers: :cheers: jedna wielka czekoladowa kałuża na szafce, podłodze i okolicach :dump: :dump:

glupek i młotek ze mnie :mrgreen: dobrze, że kupiłam cały litr śmietanki :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
ja delikatnie łychą mieszałam
icon_biggrin.gif
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
pokusilam sie na te lody siedza teraz w zamrazalniku, a ja miske wylizalam :lol:

moje uwagi:
-strasznie malo ich wychodzi
icon_sad.gif

-po ubiciu zoltek z cukrem i kakao, wzielam sie za ubijanie piany i smietany, w tym czasie masa zoltkowa baardzo stwardniala, tak ze nie bylo mowy o "delikatnym" mieszaniu 8)
-no i wyscielenie formy keksowki papierem do pieczenia jest prawie niemozliwe :shock: , caly czas mi ten papier wyskakiwal, dobrze ze moj tata akurat przyszedl i mi przytrzymal papier
icon_razz.gif

-chcialam je wlas do formy mufinkowej, ale tu wyscielenie tych malych otworkow papierem okazalo sie niemozliwe :mrgreen:

teraz jestem ciekawa wyniku koncowego
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
To moje miękkie były, ale ja ubijałam na parze jajka, i miałam je płynne
icon_biggrin.gif


Foremkę wyścieliłam kawałkiem worka foliowego
icon_smile.gif
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
aaaa worek foliowy!!! nie pomyslalam :dump:

ja tez na parze ale mikserem, a potem w zlewie z zimna woda

najpierw sie przestraszylam, bo jak dalam jajka kakao i cukier i zaczelam miksowac to mi sie takie gluty porobily, nic kogiel-mogiel, ale potem jakos sie to rozpuscilo ;)
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
aaaa worek foliowy!!! nie pomyslalam :dump:

ja tez na parze ale mikserem, a potem w zlewie z zimna woda

najpierw sie przestraszylam, bo jak dalam jajka kakao i cukier i zaczelam miksowac to mi sie takie gluty porobily, nic kogiel-mogiel, ale potem jakos sie to rozpuscilo ;)
Ja folię dałam z braku papiuru :lol:

Właśnie zjadłam resztkę tych lodów, robiłam waniliowe i były one cudnie żółciutkie, polałam jak Beatka radziła kawowym ajerkoniakiem oszukiwanym i się rozpłynełam
icon_biggrin.gif


Jutro znów je zrobię :dump:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Kasha a mogię się wprosić : : : :oops:

:redwine:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
lody juz zjedzone :oops: :mrgreen: bardzo dobre byly, jak moj Marc nie lubi kakaowych tak te spalaszowal ze smakiem

dziekuje dziuniu :bussi:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Eh, eh...
Kusicielka :twisted:

:mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0