Lody o smaku truskawkowym i kwasnej smietany

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Mrożą się.
lecker.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Przepatruję horyzont, a Ciebie ani widu.
icon_lol.gif

Wczoraj zdążyłam je jeszcze dwa razy zmiksować w trakcie zamrażania, ale nie na wiele się zdało. Zamarzły na kamień.
icon_redface.gif

Znów oglądam maszynki do lodów, a przecież już nie mam na nic miejsca.
dump.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Jezu na złość mi robicie czy co?!
icon_mrgreen.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Zrobiłam w maszynie z Lidla- dokładnie w/g przepisu. Dałam 1 łyżkę wiśniówki,
a kwaśna śmietana to 12%. Trochę domrażałam, w zamrażarce. Pyszne.
lecker.gif
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Właśnie robię... Niebo w gębie, choć - niestety - muszę domrażać po mojej maszynie
icon_sad.gif
I tak zmniejszyłam ilość składników o 1/3, ale nawet to maszynie (Tchibo) nie pomaga. Tak więc właśnie domrażam i... zaraz będziemy wcinać. No pyyyszne
icon_smile.gif
Wiem, bo co chwilę coś oblizuję - a to łyżkę, a to mieszadło... mmm...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Muszę się przyznać bez bicia, że wyczytawszy w którymś wątku o dodatku żelatyny w celu lepszego związania wody, dodałam łyżeczkę. Nie wiem, czy akurat to było przyczyną, ale nawet na drugi dzień po wyjęciu z zamrażarki lody da się wyjąć z pojemnika i już po małej chwili są takie "akurat". Pyyyszne... No powtarzam się, ale no po prostu takie są.
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
rany a u mnie nie ma kwasniej smietany
icon_sad.gif
zastanawiam sie czy creme fraiche pol na pol z maslanka moga ja zastapic?
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
hmmm... może z jogurtem, żeby zbytnio nie rozrzedzać
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Mihrunnisa wlasnie robila z jogurtem, jaka konsystencje ma balkanski? U mnie jest Turecki i Grecki oba sa baaardzo geste jak creme fraiche, a o ile pamietam polska kwasna smietana jest plynna prawda?
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
No ale jogurt po rozmieszaniu też robi sie rzadszy, taki właśnie jak kwasna smietana
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Kiiri, kwaśna śmietana nie jest płynna.
Ma konsystencję jak... hmmm... budyń niezbyt gęsty. Ale płynna nie jest.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Kiiri, ja bym zmieszala creme fraiche z jogurtem, ale moze nawet mniej niz pol na pol (znaczy wiecej smietany a troche mniej jogurtu moze).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Dziekuje za wszystkie rady
icon_smile.gif
lody wlasnie wstawilam do zamrazarki. Dalam ostatecznie 200ml creme fraiche i 2 czubate lyzki jogurtu tureckiego. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo ja ani wagi nie mam - wiec nie wiem ile tych truskawek naprawde dalam ;) ani maszynki do lodow :D ale takie zmiksowane byly bardzo dobe, tylko myslalam ze beda lekko kwaskowate ale takie nie sa.

Mam nadzieje ze wyjda, bo to bylaby bardzo znaczaca sugestia dla mojego domowego wielbiciela lodow truskawkowych, ze my tak naprawde tej maszynki do lodow potrzebujemy
icon_mrgreen.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Lody wyszly pyszne, sa do powtorki (bo juz ich prawie nie ma), bede tez na pewno robic z jagodami i moze z czeresniami jak jeszcze trafie na jakies w rozsadnej cenie. Chyba dlatego ze nie mam maszyny sa w nich mini krysztalki lodow, prawie nie wyczuwalne ale mimo wszystko sa. Czy w maszynowych lodach tez tak macie?
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Kręcę w maszynie i domrażam. Nie mam kryształków, ale nie wiem, jak w miksowaniu na raty
icon_smile.gif
Może to zależy od ilości wody zawartej w śmietanie, owocach itp.
Właśnie zrobiłam dzisiaj z czarnej porzeczki... Mmmm...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: