Lody pinacolada

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Z puszki na pewno nieporównywalnie gorszy, ale zaryzykuję świeżego. Dawno już nie próbowałam, może mi minęło ?
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam
icon_smile.gif
Okazało się, że nic mi nie jest po świeżym ananasie
icon_eek.gif
Nic już nie rozumiem
gruebel_2.gif
Ale to dobrze, bo te lody są pyszne
mniam.gif
Zdjęcie słabe bo z telefonu
icon_mad.gif

lodyananas1.JPG
 

Załączniki

  • lodyananas1.JPG
    lodyananas1.JPG
    32.2 KB · Wyświetleń: 0

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
[quote name='dziunia' date='11 Jul 2007, 19:25 ' post='538069']
Zrobiłam
icon_smile.gif
Okazało się, że nic mi nie jest po świeżym ananasie
icon_eek.gif
Nic już nie rozumiem
gruebel_2.gif
Ale to dobrze, bo te lody są pyszne
mniam.gif


Problem prawdopodobnie tkwil w tym,ze trafil Ci sie wczesniej niezbyt dojrzaly owoc.Wtedy on ma cos takiego jak igielki i kaleczy dziasla,stad mialas to podraznienie.

Lody zrobilam,sa przewspaniale!!!Mloda zachwycona(nie moze mleka a lody na kokosowym to idealne rozwiazanie).Tylko to mleko bije po kieszeni.Nie wiem jak u Was ale ja za mala puszeczke ok 160 ml place ponad 5 zl.W Anglii puszka 400 ml na nasze wychodzi ok 4.50 zl.Zrobilam zapas ,wszedzie puszki na polkach ,wszedzie pachnie kokosem .Mloda nawet platki wsuwa na tym mleku.Ups odbieglam od tematu
icon_redface.gif

Autorce przepisu WIELKIE DZIEKUJE
bussi.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ależ u nas można taniej dostać mleko kokosowe, litr w kartonie w Bomi kosztuje ok. 11 zł, ostatnio puszka 400 ml w Carrefourze ale takiego kremowego bardzo, kosztowała mnie 5zł z groszami. Musisz poszukać lepiej, bo pewnie kupiłaś to Blue Dragon? Ono jest bardzo drogie faktycznie. Tu też jest tańsze: http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item...amp;body_hide=1
A co do ananasa to nie wiem jakie igiełki masz na myśli? Te ze skórki? IMHO to nie to. Wtedy nie było różnicy czy ananas był dojrzały mniej czy bardziej, zawsze miałam kłopoty po zjedzeniu choćby kawałka
icon_mad.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ananas zawiera jakies enzymy.
Dlatego nie polecaja go dzieciom do roku, a polecaja odchudzajacym sie
icon_wink.gif


A "igielki" sa zawsze - tzw. okwiat czyli pozostalosc po kwiecie. Jak w jablku czy gruszcze ta "grzywka" na spodzie.
Trzeba go dobrze obrac. Mam ten problem zawsze z Kuba. Dla niego nawet plucze
dump.gif


Swietny przepis. Ananasy akurat po dolarze sa. Musze zlapac przed piatkiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Hm.. musze je domrażac w zamrażarce
icon_sad.gif


Dziwne miałam to mleczko kokosowe - Blue Dragon, mała puszka, a w środku - masło .... a pod spodem woda. tak to ma wyglądać? Pierwszy raz uzywałam mleczka kokosowego.
 

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
Kupowalam Blue Dragon.Jest wersja light i jak ja to nazywam mocniejsze z zawart ok 60%kokosu.Te drugie bylo wprawdzie gesciejsze ale zadnego czegos o konsystencji masla nie bylo
gruebel_2.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Graz @ 9 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=560109Hm.. musze je domrażac w zamrażarce
icon_sad.gif


Dziwne miałam to mleczko kokosowe - Blue Dragon, mała puszka, a w środku - masło .... a pod spodem woda. tak to ma wyglądać? Pierwszy raz uzywałam mleczka kokosowego.
Graz, na masło ani razu nie trafiłam, choc akurat tej konkretnej firmy nie używałam.
Konsystencję zawsze miałam bardziej taką jaka przy śmietance kremówce UHT jest, płynna (ale nie woda) + trochę gęstszego.