Lody sernikowe

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Ucieram kogel-mogel z 10 żółtek, 1 szkl.cukru i cukru waniliowego.

Żółtka mieszam mikserem z serkiem twarogowym (takim na serniki) lub mascarpone.

Do msy serowej wlawam gorącą śmietankę z 1/4 kostki masła i mieszam ręcznie rózgą, lub łyżką (1 opakowanie śmietanki z Polo 400g 30%, podobno może być mniej procentów) - nie doprowadzić jej do zagotowania!

Następnie masę zagotować - najlepiej w kąpieli wodnej, kiedy będzie gęstnieć jest prawie gotowe. Zdjąć z ognia. Teraz można dodać to, na co ma się ochotę, np.
-bakalie
-galaretki
-pokruszone biszkopty
-owoce (jeśli mrożone, to do wystudzonej masy - szybciej robi się gęsta)
-ajerkoniak
-gotowaną puszkę mleka lub cokolwiek innego.

Lody przelewam do 2 dużych misek lub większych pojemników i wstawiam do zamrażarki.

Żeby wszystko nie zamarzlo ja jednolitą bryłę, trzeba co jakiś czas mieszać tężejące lody.
Kiedy lody wyglądają na gotowe i są kilkanaście razy przemieszane, to dopiero wtedy przekładam je do pojemników po lodach i zostawiam spokojnie nawet na długo.



Te lody są pracochłonne, ale pyszne.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
anbetung.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Sini
icon_lol.gif
Jestes prawdziwa pasjonatka lodow
icon_lol.gif


Mam przepis na niskotluszczowe z ricotty, a jak sie poslodzi czyms bardziej dietetycznym niz cukier to beda low-fat, low-carb.
Sama tez zbieram przepisy, glownie na bezmleczne.
I tak sie zastanawiam... budyn to sie da zamrozic bez szkod? Nie rozwarstwi sie? Nie zrobia sie grudy?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
kermidt @ 7 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=853213Sini
icon_lol.gif
Jestes prawdziwa pasjonatka lodow
icon_lol.gif
Raczej jestem okropnie ciekawska
icon_mrgreen.gif
Wszelkie mleczne lody są dla mnie wykluczone, ale nazwa "lody sernikowe" brzmiała tak intrygująco, że bardzo chciałam poznać przepis. Poza tym zawsze warto mieć kolejny ciekawy przepis na Cinie.

Sapphire, napisz proszę ile ma być tego sera.