makaron z cukinia i ...feta.

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
Czasami kupuje taki ser, ktory nazywa sie u nas Weiße Käse albo Weichkäse - czyli bialy ser albo miekki. Z Polskim bialym serem nic wspolnego nie ma, no moze kolor ale ksztalt i smak bardziej mi fete przypomina to chyba taka podrabiana feta i dlatego nie moga jej nazwy dac, bo Unia sie nie zgodzi albo cus
icon_mrgreen.gif
To moja prywatna teoria w kazdym badz razie. Moim zdaniem mozecie z powodzeniem uzyc fety. A wracajac do pierszego zdania to czasami kupuje i czasami zapominam co mam w lodowce. Wiec pewnego razu znalazlam taki serek tuz przed uplywem daty przydatnosci do spozycia. Wiec trzeba cos wymyslec by sie ser nie zmarnowal a z chlebkiem jakos mi sie nie chcialo, salatki nie mialam w planie ale za to kiniecznie na obiad musial byc makaron, bo moj biegacz potrzebuje weglowodyny, by miec sile biegac. I tak powstal makaron z cukinia i ...no powiedzmy feta.

Gotujemy makaron i w tym czasie kroimy cukienie w kostke, solimy, podsmazamy na odrobinie oleju, gdy troche zmieknie dodajemy pieprz i wegete ziolowa albo inne ziola wloskie, wlasciwie to na sam koniec dodajemy ser. Smazymy tylko chwileczke tak by sie ser rozpuscil. Odecedazym makaron i podajemy na stol. Ja daje osobno makaron i osobno sos ale mozna tez wymieszac. Smacznego