Masy plastyczne do stylu angielskiego oraz wykrawaczki

Status
Ten wątek został zamknięty.

Spes

Member
Kwi 20, 2010
349
0
0
Sabinal:
048.gif
Sierotka 3m:
037.gif
Rastagatka:
090.gif

 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
macie racje jezeli chodzi o mase cukrowa ze woda, bialko, klej
icon_smile.gif

a masa z marshmallow to na krem maslany przyklejalam, zawsze zostawiam sobie ciut z tego co smaruje tort pod mase
a torty z masy cukrowej sa bardzo wdzieczne niestety w rodzinie nikt tej masy nie lubi lacznie ze mna i wiec nie pokrywam nia tortow
ale ozdoby czasem zrobie tak dla rozrywki
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Też chciałabym poeksperymentować z masą z pianek ale w mojej okolicy tylko kolorowe, tak jakby białych nie mogli sprzedawać...
Granola, bardzo m się podoba Twój tort, już jakiś czas temu go pdziwiałam, tzn. wtedy, gdy zamieściłaś go pierwszy raz
icon_smile.gif
, co nie oznacza, że teraz mi się nie podoba
icon_smile.gif
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Sierotka3m @ 20 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=979578Na tej stronie mamy przykładowe użycie Meringue Buttercream oraz instrukcję wykonania motylków z wykrawaczek PME (jeśli potrzebne tłumaczenie - piszcie)

Jest to druga część filmiku, w części pierwszej Pani podaje przepis na Italian Meringue Buttarcream, podobny do kremu Dyann, ale z cukru gotuje się syrop (nie posiadam termometru do cukru, więc nie potrafię określić, czy syrop ma już 121st.C, zatem wolę ten pierwszy).
Mam prośbę, nie znam angielskiego czy mogłabyś przetłumaczyć po co ta pani gotowego motyla daje nad parę. Cały film jest bardzo jasny tylko ciekawi mnie ta para.
 

Spes

Member
Kwi 20, 2010
349
0
0
To ja mam jeszcze jedno pytanie...
Czy ta masa z pianek jest "zjadliwa", czy tak samo jak cukrowa raczej tylko do dekoracji?

Jeszcze do pokrycia tortu zostaje nam taka masa z czekolady..tak?
Te trzy mozliwości mamy... (prócz tradycyjnych)

i jeszcze jedno...
może byloby dobrze zebrac razem w jedno miejsce (dla takich jak ja- początkujących) linki ze stronami, gdzie mozna zobaczyc, kupić "oprzyrządowanie"..wykrawaczki..worki...kleje..itp..
Z góry dziekuję!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sohers

Member
Maj 12, 2010
126
0
0
h-elen @ 23 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=980670Też chciałabym poeksperymentować z masą z pianek ale w mojej okolicy tylko kolorowe, tak jakby białych nie mogli sprzedawać...
Granola, bardzo m się podoba Twój tort, już jakiś czas temu go pdziwiałam, tzn. wtedy, gdy zamieściłaś go pierwszy raz
icon_smile.gif
, co nie oznacza, że teraz mi się nie podoba
icon_smile.gif
No właśnie jak pisałem wcześniej widziałem przepis i pisało że nie muszą być białe ale nie mam pojęcia gdzie ja to czytałem
dump.gif


sabinaldziękuję za linka do przepisu z pianek
cvety.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Tak, wiem, kolor dla plastyczności nie ma znaczenia ale ja chciałabym zrobić białą powłokę...
Oczywisćie, mogę każdą pianę rozcinać
icon_smile.gif
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Co do kupowanych ozdób, to jednak wolałabym zrobić je sama z dziećmi. Moje córki uwielbiają takie zabawy.

Chętnie wypróbuje tą mase royal icing, więc czekam z niecierpliwością na przepis i z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie
icon_mrgreen.gif
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
to tak
masa z pianek jest jak najbardziel zjadliwa, mimo ze jest slodka to ma calkiem inny smak od cukrowej, i ja ja uwielbiam
h-elen sprzedawane sa jako bialorozowe np,jojo i ja niestety je rozcinam jak mi potrzeba tylko bilych, i one sa super bo maja truskawkowy smak
icon_smile.gif

ale ostatnio kupilam cale biale z haribo
icon_eek.gif
fakt nazywaja sie chamallow ale z tej firmy praktycznie wszystkie pianki tak sie nazywaja z tym ze te sa slodsze ale poza tym niczym sie nie roznia wiec smiem watpic w to ze to sa takie prawdziwe pianki na kij
i takich uzylam do robienia tortu formie ksiegi, na sobote bede robic tort ze sloniem tez z tej masy i kupie wlasnie te pianki do robienia
do tego tortu uzylam pianek z netto takich kolorowych po rozpuszczeniu daly pomarancz i jeszcze je dobarwilam
 

Załączniki

  • DSC02121.jpg
    DSC02121.jpg
    23.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
sabinal @ 23 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=980695Mam prośbę, nie znam angielskiego czy mogłabyś przetłumaczyć po co ta pani gotowego motyla daje nad parę. Cały film jest bardzo jasny tylko ciekawi mnie ta para.
Żeby utrwalić i pogłębić kolor. Poza tym widziałam kiedyś na innym filmiku na youtube, że umieszczają figurki nad parą, żeby były błyszczące, ale nie wiem, ile w tym prawdy
icon_smile.gif
 

rastagatka

Member
Paź 6, 2009
363
0
0
Specjalistą nie jestem, i nigdy nie umieszczałam figurek nad parą, ale oglądałam program Cake Boss na Discovery Travel & Living i tam faktycznie nabłyszczają figurki i w ogóle masę cukrową za pomocą pary. Tyle, że mają do tego specjalne urządzenie, ale my możemy domowymi sposobami wypróbować
zwinker2.gif
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Ja tam myslę że czajnik mógłby być tym specjalnym urządzeniam, ma przecież taki dziubek
icon_mrgreen.gif

W piatek poeksperymentuję- robię tort na wesele. Na razie "inspiruję się".
 

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
Na tym filmiku, o którym pisałam, kobiety umieszczały figurki nad zwykłym garnkiem z gotującą się wodą. Dodam, że wyglądało to na jakąś bardziej profesjonalną produkcję
icon_smile.gif
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
sabinaldziękuję za linka do przepisu z pianek
cvety.gif

[/quote]

Proszę bardzo. Bardzo lubię przepisy z tamtego bloga
icon_rolleyes.gif
 
Sie 22, 2008
203
0
0
Dziewczyny tutaj macie przepisy pochodzące z książki Podstawy dekorowania ciast o których pisała Sierotka3m:

Masa meksykańska

  • 250 g cukru pudru
  • 15 ml (1 łyżka) gumy tragakantowej lub proszku Tylo
  • 5 ml (1 łyżeczka) płynnej glukozy
  • 30 ml (2 łyżki) zimnej wody

Postępowanie:
  1. W misce wymieszać cukier puder i gumę tragakantową lub proszek Tylo,
  2. Pośrodku mieszaniny zrobić małe wgłębienie i wlać płynną glukozę,
  3. Dodawać wodę po łyżeczce (5 ml), przez cały czas mieszając ręcznie lub lub na niewielkich obrotach miksera ,
  4. Kontynuować dodawanie wody, mieszając, aż składniki masy połączą się całkowice,
  5. Owinąć masę folią samoprzylepną i włożyć do woreczka plastikowego. Przechowywać w lodówce przez 24 godziny przed użyciem.

Uwagi:
  • z powyższego przepisu otrzymamy 1 kg masy meksykańskiej
  • jeśli nie potrzebujemy takiej ilości, możemy pociąć ją na małe kawałki, owinąć masę folią samoprzylepną i włożyć do woreczka plastikowego, a następnie przechowywać w zamrażarce, aż będzie nam potrzebna

Masa cukiernicza (fondat lub lukier plastyczny)

Składniki:
  • Cukier puder
  • Woda różana, sok z cytryny lub wiśniówka (nieobowiązkowo)
  • Woda
  • Żelatyna w proszku
  • Płynna glukoza

Proporcje:
tabelka.JPG

Postępowanie:
  1. Do dużej miski dodajemy przesiany cukier puder oraz wodę różaną, ewentualnie sok z cytryny badź wiśniówkę,
  2. W osobnym naczyniu (miska, rondel) należy połączyć wodę z żelatyna i pozostawić, aby wchłonęła wodę,
  3. Następnie lekko podgrzewamy mieszankę żelatyny w kuchence mikrofalowej lub na kuchence, nie dopuszczając do jej zagotowania,
  4. Do mieszanki żelatynowej dodajemy po łyżce większą część cukru pudru. Kiedy zacznie gęstnieć, wgniatamy w nią resztę cukru pudru. Dla ułatwienia przed rozpoczęciem wyrabiania można przełożyć na blat kuchenny,
  5. Masę przekładamy do woreczka plastikowego, wypychamy całe powietrze i odkładamy na 24 godziny.

Uwagi:
  • masę należy zużyc w ciagu dwóch tygodni,
  • nie ma potrzeby przechowywania masy cukierniczej w lodówce,
  • przed użyciem wystarczy ją jedynie dobrze wyrobić.
 

Załączniki

  • tabelka.JPG
    tabelka.JPG
    35.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Status
Ten wątek został zamknięty.