Migdalowo-cynamonowe ciasto z truskawkami

kinia260579

Member
Lis 15, 2007
432
0
0
Przepis, ktorego autorem jest Orlando Murrin zamieszczony byl w czerwcowym wydaniu magazynu Good Food z 2002 roku. Wypatrzone na stronce BBC Good Food.
Ciasto szybkie w przygotowaniu i naprawde bardzo smaczne
icon_smile.gif


2wcqhz8.jpg




Skladniki

- 175g mielonych migdalow
- 175g maki pszennej
- 175g miekkiego masla
- 175g zlotego drobnego cukru do wypiekow ( zlotego nie mialam)
- 1 lyzeczka cynamonu ( dalam wiecej, ale ja mam swira na punkcie cynamonu)
- pol lyzeczki sody
- 1 lyzeczka proszku do pieczenia
- 1 duze jajko + jedno zoltko
- 450 g truskawek pokrojonych w plastry

Rozgrzac piekarnik do 180* C -z termoobiegiem do 160*C. Spod tortownicy o srednicy 23cm wylozyc papierem do pieczenia, a jej wewnetrzne ;) boki wysmarowac maslem.
Za pomoca miksera polaczyc ze soba wszystkie skladniki oprocz truskawek. Polowe masy przelozyc do przygotowanej formy i rozsmarowac ja- zrobilam to za pomoca lyzki, mozna tez uzyc dwoch widelcow, ciasto jest dosc geste. Wylozyc na to truskawki i przykryc pozostala masa. Piec przez godzine ( moze potrzebowac nawet 5 minut wiecej, ale sprawdzic juz po 40 minutach. Upieczone ciasto powinno podrosnac i byc zloto-brazowe. Jezeli rumieni sie zbyt szybko, przykryc folia aluminiowa. Przestudzic w blaszce, nastepnie oddzielic ciasto od bokow forremki nozem, przelozyc na patere/talerz i posypac curem pudrem.
Podawac cieple z lodami, lub z bita smietana wymieszana z jogurtem greckim. Zimne tez pyszne
icon_smile.gif



Smacznego!
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Czy zamiast mielonych migdałów mogą być mielone orzechy laskowe, bo akurat takie mam ???