Mini-Zraziki

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
sluchajcie... a mozna zrobic tak, ze w sobote sie te zrazy zwija i smazy, po czym w niedziele sie je wciepuje do chlebka, chlebek zapieka, a w miedzyczasie sosik podgrzewa sie, doprawia i zageszcza?

i jeszcze byscie mi tu lopatologicznie napisali jak sie sos zageszcza...

pzdr
yenn lajkonik kuchenny
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
sluchajcie... a mozna zrobic tak, ze w sobote sie te zrazy zwija i smazy, poczy w niedziele sie je wciepuje do chlebka, chlebek zapieka, a w miedzyczasie sosik podgrzewa sie, doprawia i zageszcza? i jeszcze byscie mi tu lopatologicznie napisali jak sie sos zageszcza... pzdr
yenn lajkonik kuchenny
Myślę, że spokojnie możesz je sobie przygotwać dzień wcześniej tyle, że nie możesz ich zimnych załadować do chlebka, bo będą 15 minut w piecu, a to za mało, żeby je zagrzać (tak myślę). Przygotuj je sobie dzień wcześniej i podgotuj, a następnego dnia dokończ ich gotowanie i jeszcze ciepłe załaduj do chlebka.
Co do zagęszczania, ja lubię zasmażkę w granulkach Knorra w tym przypadku ciemną (bo jest jeszcze jasna). Polecam - nie "zabiera" smaku, a o jej zdrowotności - nie dyskutuję
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
hmm.. chyba masz racje. to moze je usmazyc w sobote, zalac bulionem i podgotowac tylko z 10 minut. a reszte zrobic bezposrednio przed podaniem, co?

pzdr
yenn dalej lajkonik
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Myślę, że to dobry pomysł.

Co do chlebka podpowiem Ci, że kupiłam taki fajniutki okraglutki w Biedronce i byłam w szoku, bo był naprawdę smaczny. Postanowiłam jednak, że następnym razem sama sobie chlebuś upiekę
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
dzieki kochane, tak zrobie jak pisalam skoro utwierdzacie mnie w przekonaniu ze to dobry sposob.

jeszcze sie tylko zastanawiam nad chlebkiem - w sklepach bardzo nie widzialam takich okraglych, chyba ze faktycznie w tej Biedronce - nawet jest u nas jedna, ale w zyciu tam nie bylam.

A macie jakis pomysl jaki chleb by upiec samemu zeby pasowal do zrazow? Ktory przepis wykorzystac?

pzdr
yenn z zagwostka chlebowa
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
yenulko robilas juz zraziki ??
twoje pytanie nie mam odpowiedzi
icon_sad.gif

ja bede robic w tygodniu to bedzie z bajaderki chlebka
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Robilam zraziki kilka dni temu - zrobilam je w osobnych malych chlebkach, wyszly pyszne! I wcale nie byly takie pracochlonne jak myslalam
icon_smile.gif
:dump:

Ktos chyba prosil wczesniej o zdjecie - takie tylko mi sie zrobic, jak zwykle z rodzina czekajaca za moimi plecami z widelcami na sztorc
icon_smile.gif


img57022ro.jpg


img57031fc.jpg
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Kurcze ośliniłam się
icon_smile.gif
chyba znów je zrobię :mrgreen:
Oj Bajaderko, Ty to potrafisz... :mrgreen:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Bajaderko - sama pieklas takie fajne malusie chlebki? Jak tak to z ktorego przepisu jesli mozna zapytac?

sliczne sa :mrgreen:

pzdr
yenn
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Nie pieklam ich yenulko
icon_smile.gif
:oops:

Stwierdzilam, ze dosc zabawy bede miala z rolowaniem malutkich zrazikow i male chlebki na zakwasie po prostu kupilam w piekarni...
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
bajaderko - ja tez bym wolala sie polenic w tym temacie :oops: tylko nie wiem czy ja takie ladne chlebki znajde.. u mnie to tylko prostokatne robia albo takie dlugie wyciagniete i tylko teltkoz aokraglone
icon_sad.gif


pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
zrobilam w weekend - rewelacja to jest :mrgreen:

podalam w chlebku alzackim bajaderki upieczonym bez ziaren slonecznika.

wrazenie jakie ta potrawa robi na gosciach jest warte tego mozolnego "dlubania" przy nich :mrgreen:

pzdr
yenn