mleczne bułeczki z marmoladą

fastyna

Member
Paź 30, 2007
223
0
0
przepis skserowałam w pracy z jakiejś książki w pracy... teraz nawet nie pamiętam co to za książka była..
mój pierwszy raz z ciastem drożdżowym
icon_smile.gif
Wyszlo lepiej niz się spodziewałam


Składniki

3 szklanki maki tortowej
3 jajka
3 dag drożdży
1/2 szklanki cukru
1/4 kostki masła
szklanka mleka
cukier waniliniowy
szczypta soli
odsączone konfitury lub dobrze wysmażone powidła (w moim przypadku po prostu marmolada
icon_smile.gif
)

Do ciepłego mleka dodajemy pokruszone drożdże z dodatkiem łyżeczki mąki i łyżeczki cukru pudru, odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Białka (oddzielone od żółtek), z dodatkiem szczypty soli, ubijamy na sztywną pianę. Wyrośnięty zaczyn łączymy z pozostałym cukrem pudrem, sukrem waniliowym, żółtkami i przesianą mąką. Składniki lekko wyrabiamy, gdy się połączą dodajemy letni tłuszcz i pianę z białek. Całość wyrabiamy na jednolitą masę i odstawiamy do wyrośnięcia. Kiedy ciasto podwoi objętość wykładamy je na stolnicę, formujemy wałek i dzielimy na równe częśći. Każdą część lekko rozwałkowujemy, na środek kładziemy łyżeczke nadzinia i zlepiamy brzegi. Układamy na wyzmarowanej tłuszczem blasze miejscem zlepienia od spodu, odstawiamy do wyrosnięcia. Smarujemy roztrzepanym jajkiem albo posypujemy kruszonką. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika, pieczemy w 160*C przez ok 30 minut lub nieco dłużej.

a potem szamamy
icon_smile.gif
icon_smile.gif


pict0003lp5.jpg

pict0001pl9.jpg
 

Szarotka

Member
Kwi 12, 2007
1,293
0
0
A mi niestety nie wyszły, bo chciałam sobie ułatwić i wrzuciłam składniki do maszyny i poszłam do ogródka pielić, ciasto wyszło zbyt rzadkie, aby je formować i musiałam wylać na blachę i upiec w całości. Ciasto jest smaczne i pulchne tylko chciało mi się bułeczek z marmoladą.
No nic mam nauczkę, aby nie robić kilka rzeczy na raz
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: