Moja pizza

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No to chyba dobrze?
fiesgrins.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Zrobiłam dziś na obiad. Podczas wyrabiania ciasta zużyłam pełną szklankę wody z mlekiem. Połowę ciasta wykorzystałam na ulubioną w domu margeritę, połowę - na placek cebulowy a la zwiebelkuchen. Pizza wyszła lekko blada, ale wypieczona, na cienkim, chrupiącym, ale puszystym w środku cieście. Bardzo smaczna. Sos robiłam z pomidorów z puszki.
Placek cebulowy na tym spodzie też jest pyszny...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Joanna @ 21 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=472317Pizza wyszła lekko blada, ale wypieczona
Ja smaruje brzegi i spód, przed wyłozeniem nadzienia, sosem/ketchupem/koncentratem i nigdy mi wtedy blada nie wychodzi
daumen.gif


CYTATna cienkim, chrupiącym, ale puszystym w środku cieście
Ja robię z 1/2 kg na blachę roladową i piekę nie dłużej niż 20 min. Ty chyba potrzymałaś troche dłużej, bo tylko raz mi wyszedł chrupiący spód, jak wydawało mi sie za 1 razem, że te 20 min. za mało i dodałam trochę czasu od siebie
icon_wink.gif
Średnio-grube mi wychodzi. Puszysta, fakt
icon_mrgreen.gif


CYTATPlacek cebulowy na tym spodzie też jest pyszny...
icon_smile.gif
A jak przyrządzasz nadzienie? Bo sa rózne metody
gruebel_2.gif
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Akulka @ 21 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=472368Ja smaruje brzegi, przed wyłozeniem nadzienia, sosem/ketchupem/koncentratem i nigdy mi wtedy blada nie wychodzi
daumen.gif

Ja robię z 1/2 kg na blachę roladową i piekę nie dłużej niż 20 min. Ty chyba potrzymałaś troche dłużej, bo tylko raz mi wyszedł chrupiący spód, jak wydawało mi sie za 1 razem, że te 20 min. za mało i dodałam trochę czasu od siebie
icon_wink.gif
Średnio-grube mi wychodzi. Puszysta, fakt
icon_mrgreen.gif

A jak przyrządzasz nadzienie? Bo sa rózne metody
gruebel_2.gif
icon_wink.gif
Piekłam 22 minuty, ale na specjalnej perforowanej blaszce do pizzy, dlatego spód był chrupiący. Dodam, że właśnie taki lubię....
icon_smile.gif
mniam.gif

Nadzienie do placka cebulowego robię bardzo podobnie jak Carbonicum:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=9...mp;#entry472348
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No cieszę się, że kolejnej osobie smakuje
icon_mrgreen.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Właśnie się piecze
fiesgrins.gif

Wyszło mi dziś z tego ciasta pizza na blachę z piekarnika i jeszcze tortownica 28 cm
icon_eek.gif
To chyba zacznę robić ze świżymi drożdzami
icon_mrgreen.gif
 

szara_mycha

Member
Wrz 18, 2005
64
0
0
pyszne to ciasto
lecker.gif
w piątkę zjedliśmy dwie blachy - a panowie tęsknie spoglądali do piecyka, sprawdzając, czy coś jeszcze nie pozostało. Następnego dnia pojawiły się głosy, że musimy powtórzyć. Piekłam już z wielu przepisów, ale przy tym na pewno pozostanę na stałe, wciąż myślę o pizzy
icon_redface.gif

Wielkie dzięki
cvety.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
icon_mrgreen.gif
Cieszę się
icon_mrgreen.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Właśnie rosną dewie
fiesgrins.gif
Już mi ślinka cieknie
dump.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
bajeczka @ 18 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=489155Każda pizza dobra jest
icon_wink.gif
Nie zgadzam się.
icon_mrgreen.gif
Są rózne przepisy na pizzę, raz mniej, raz wiecej udane. Jeden lubi cienka podeszwę, drugi puchacza, inny "dmuchane" ciasto. Rózne sa gusty. Inaczej byłby tylko jeden słuszny przepis lub samowolka na oko.
Ja z wszystkich próbowanych póki co jestem wierna tej. A zmiana mąki, ma duże znaczenie dla odczuć organoleptycznych nawet w obrębie tego samego przepisu. Czasem jest to zmiana na lepsze, czasem na gorsze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Chyba dziś na kolację będzie
mniam.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
3/4 szklanki ma być w sumie, w równych proporcjach wody i mleka. Tylko trzeba stopniowo dodawać, bo nie zawsze całość jest potrzebna, czasamni mniej, czasami więcej. Daję zawsze 11 łyżek mleka i 11 łyżek wody. Jeżeli mi zabraknie dodaję wodę.
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Ewo- dzięki za wspaniały przepis - poszukujemy "naszego" przepisu i wypróbowaliśmy Twój. Jest przepyszna i ślicznie wyrasta ciasto. Kruche i nie wyczuwa się drożdży. położyliśmy szyneczkę, mozarellę, brokuły, oczywiście zioła i kolejność zastosowałam zalecaną przez Ciebie. Dobra.
bussi.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
O cieszę się, że posmakowała
icon_mrgreen.gif