Muffinki podwójnie czekoladowe

Szarotka

Member
Kwi 12, 2007
1,293
0
0
Wczoraj upiekłam te pyszne muffinki niby z okazji weekendu czekoladowego
icon_wink.gif
, to kolejne pychotki z Twojego przepisu
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

Marciszon

Member
Lut 9, 2008
12
0
0
Podwójnie czekoladowo zrobiło się w mojej kuchni, mmm zapach super a smak rewelacja! Piekłam po raz pierwszy i nie powiem żeby przy łączeniu składników nie zwątpiła w swoje możliwości, bo masa wyszła potwornie gęsta. Na szczęscie piekarnik poczarował, poczarował i voila, oto efekt:D
Zdj_cie0619.jpg
 

Załączniki

  • Zdj_cie0619.jpg
    Zdj_cie0619.jpg
    349.1 KB · Wyświetleń: 0

Martynka1709

Member
Mar 1, 2008
12
0
0
mam pytanie!
Ponieważ nie mogę rozpracować mojego piekarnika, mam pytanie:

CZy mam to piec z ciepłem od góry, który się rozprowadza
Czy ciepłem po całym piecu?
icon_smile.gif
 

kini1812

Well-known member
Mar 20, 2008
7,644
672
113
imp_act @ 4 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=596364Na zachętę fotki:

Pokaż załącznik 18480

Pokaż załącznik 18481
musze powiedziec ze fotki naprawde zadzialaly zachecajaco.
imp_act - jestes moim guru w kwestii muffinow!!
anbetung.gif

te podwojnie czekoladowe wyszly mi jeszcze pyszniejsze niz z budyniem.
kolega ktorego zaprosilam na degustacje wyrobow z nadzieja w oczach pytal czy moze zjesc jeszcze bo mu glupio bylo tak sie "zazerac". nie moglam mu odmowic, bo moze przynajmniej mi jakas dobra reklame zrobi w okolicy :D
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

aja

Member
Lis 25, 2007
1
0
0
Już od jakiegoś czasu korzystam z przepisów na cincin, ale teraz natrafiłam na mur nie do przebicia ;) Robię muffinki wg przepisu, wszystko idzie świetnie, wkładam ciasto do papierowych foremek (które układam na blasze) a po wyjęciu zamiast pachnących babeczek zastaję pachnące, ale... ciasto, bo wszystko się rozlało na całą blachę. Zastanawiam się czy to może wina foremek (używam firmy Zenker)? No bo ciasto rzadkie na pewno nie jest, bo gdyby było jeszcze bardziej geste to by się go nie dało z miski wyciągnąć ;) Komuś może też tak się zdażyło?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A nie lejesz za duzo ciasta do papilotek? Moze dlatego wyplywa hmm ale jakby wyplynelo to by sie upieklo a jest plynne
gruebel_2.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Geste ciasto nie moze sie rozlac. Czasem ciasto jest rzadsze / rozne bywaja przepisy / i tez sie nie rozlewa. Ja osobiscie wole takie, gdzie ciasto jest gestsze. Wydaje mi sie, ze wtedy muffinki lepiej rosna.
 

iwki

Member
Cze 3, 2008
365
0
0
aja @ 16 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=717177Już od jakiegoś czasu korzystam z przepisów na cincin, ale teraz natrafiłam na mur nie do przebicia ;) Robię muffinki wg przepisu, wszystko idzie świetnie, wkładam ciasto do papierowych foremek (które układam na blasze) a po wyjęciu zamiast pachnących babeczek zastaję pachnące, ale... ciasto, bo wszystko się rozlało na całą blachę. Zastanawiam się czy to może wina foremek (używam firmy Zenker)? No bo ciasto rzadkie na pewno nie jest, bo gdyby było jeszcze bardziej geste to by się go nie dało z miski wyciągnąć ;) Komuś może też tak się zdażyło?
sprobuj dac ciasto do podwojnych papilotek,spotkalam sie z takimi wskazowkami.
Ale najpewniejszy sposob jest odpowiednia forma do mufinek,wtedy wychodza na 100%
 

DziaMa

Member
Lip 19, 2007
60
0
0
mimo, że przeszukałam już cały cincin i kilka innych portali, zawsze wygrywa u mnie ten oto przepis
icon_mrgreen.gif
te muffinki sa po prostu genialne, pachną niesamowicie przy pieczeniu
lecker.gif
z mojej mini silikonowej foremki wychodzą jakieś 3-4 porcje
rofl.gif
ale warto posiedzieć te 1,5-2h przy pieczeniu żeby rozkoszować się tym smakiem
daumen.gif
 

hawaii

Member
Lis 14, 2008
1
0
0
robiłam je już kiedyś, wczoraj zrobiłam po raz drugi
icon_smile.gif
wyszły pyszniejsze niż za 1 razem, zastosowałam też taki patent, że 100g czekolady siekam w kosteczkę, a pozostałe 50g łamię na 12 [tyle muffinek miesci moja blacha] dużych kawałków i każdy kładę na ciasto wlane do połowy foremki, a później zalewam resztą ciasta, dzięki czemu moje muffiny mają pyszne nadzienie z mlecznej czekolady
icon_smile.gif

dzięki za przepis, ciastka są pyszne!
 

Naranja

Member
Wrz 26, 2009
17
0
0
Zrobiłam wczoraj
lecker.gif

Zajęło mi to kilka minut, a efekt cudny!
Wyszły mi kruche z wierzchu, z wilgotnym czekoladowym wnętrzem... (ciepłe z rozpuszczoną czekoladą...^^
fiesgrins.gif
)
najlepsze muffiny jakie robiłam. (Gościom też smakowało ;)
 

edek

Member
Gru 15, 2006
1
0
0
Jako facet mogę stwierdzić, że przepis jest bardzo prosty a efekt super! Pierwszy raz robiłem coś takiego i wyszło super
icon_smile.gif
 

Piecuszek

Member
Sie 23, 2009
12
0
0
Zrobiłam te muffinki i... no cóż, dalej będę szukać przepisu na idealne muffinki czekoladowe. Bo te wyrosły owszem, ładnie, ale były delikatne i mięciutkie tylko zaraz po wyjęciu z foremki. A już następnego ranka (piekłam wieczorem) po tej miękkości nie było niestety śladu. Posypałam je cukrem pudrem i zabrałam na wycieczkę - wszystkim bardzo smakowały, ale mnie taka dosyć zbita konsystencja ciasta nie bardzo odpowiada, wolę jak babeczki są delikatne. Aha, dodam jeszcze, że przed upieczeniem moje ciasto wcale nie było tak gęste, jak tu niektórzy piszą, było nawet dosyć rzadkie.
 

herpatka

Member
Wrz 30, 2011
1
0
0
Ten przepis jest... GENAILNY!
Muffinki wychodzą mega czekoladowe, mokre w srodku, a zwierzchu chrupkie, po prostu niebo w gębie
icon_biggrin.gif

Zrobiłam je już drugi raz i na pewno będe jeszcze robić, bo jak dotąd to najlepszy przepis na muffinki czekoladowe
icon_biggrin.gif

POLECAM WSZYSTKIM <3
P1020760.JPG
a tu, tuż po wyjęciu z piekarnika
icon_wink.gif
 

Załączniki

  • P1020760.JPG
    P1020760.JPG
    1.5 MB · Wyświetleń: 0