Muffiny z biala czeklada i orzechami

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
Właśnie spróbowałam!!
icon_mrgreen.gif
o Mamo ale ona pyszna
icon_exclaim.gif
icon_mrgreen.gif
dodałam cukru migdałowego zamiast wanilii ale i tak jest nieziemska w smaku
icon_mrgreen.gif
lepsza mi wyszła niż te na sylwwstra
fiesgrins.gif

POLECAM TE MUFFINY BO SĄ PYSZNE
daumen.gif

Tatter
bussi.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
AgusiuSz...wybacz..ale dopiero dzis tu wstapilam i posta Twego przeczytalam...bardzo sie ciesze i mam nadzieje, ze jeszcze powtorzysz...
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Ja wykorzystalam ciasto podstawowe, ale z brazowym cukrem.
Bardzo mi sie podobal pomysl ze szklanka dowolnych dodatkow - zdecydowalam wykorzystac resztki bakalii ze swiat, czyli prawie 3/4 szklanki zmielonych migdalow, garstka rodzynek i pokrojony w kosteczke kawalek szarej renety. Do suchej masy dodalam pol lyzeczki cynamonu.
Wyszly rewelacyjne, a migdalami pachnialo w calym domu. Wyszlo mi 13 malych mufinek.
Nastepnym razem zrobie z biala czekolada i orzechami.
Moje zdjecia nie dorownuja Waszym, ale mimo wszystko ...
 

Załączniki

  • mufinka2.jpg
    mufinka2.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 0
  • mufinka.jpg
    mufinka.jpg
    46.3 KB · Wyświetleń: 0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Bardzo mi milo...ciesze sie, ze smakowaly...no i oczywiscie powtarzaj i zdjecia rob i wklejaj...podziwiamy wyszystkie!!!
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Powtorzylismy wczoraj mufinki, tym razem oryginalne, z biala czekolada i orzechami.
Wyszly wspaniale, delikantne i bardzo smietankowe od bialej czekolady.
Chyba wpadam w nalog mufinkowy
icon_wink.gif
 

Załączniki

  • Img009.jpg
    Img009.jpg
    42.6 KB · Wyświetleń: 0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Tak to juz chyba nalog....
icon_biggrin.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Grozny-niegrozny!
Ciesze sie Akulko, ze pyszne Ci wychodza!
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo czesto wykorzystuje przepis na ciasto podstawowe, wczoraj upieklam takie mufinko-serniczki. W ramach dodatkow dalam rodzynki, a do srodka twarozek, jak do nalesnikow, tzn. lyzka ciasta, lyzeczka twarozku i po lyzeczce ciasta na wierzch. Pycha !
 

Załączniki

  • Img009.jpg
    Img009.jpg
    32.2 KB · Wyświetleń: 0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Brawo Ines....eksperymentujesz na calego....
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Mmmmm...alez pysznie wygladaja....
 

Junior

Member
Kwi 6, 2007
128
0
0
Ojejku! Jest wczesnie, ja nic nie jadłem i oglądam te tematy, teraz mnie tak w zołądku ssie... Nie wiem czy mam foremke na muffinki bo nigdy u nas takiego czegos sie nie robiło. Mam pare pytan, jako, że jestem początkujacy kucharz [mam 17 lat]

Przesiac znaczy poprostu wymieszac?
Załóżmy ze nie mam foremki, wtedy musze kupic papierowe osłonki i moge na kazdej blasze piec muffinki??
I odwrotona sytuacja mam foremke na muffinki, a nie mam papierowej olonki, nie beda przywieraly? Moze trzeba foremke czyms posmarowac [margaryna] i wlać mase?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Przesiać mąkę, znaczy po prostu przesiać.
icon_mrgreen.gif
Przesiewałeś kiedyś piasek przez sito w piaskownicy?
icon_mrgreen.gif
Mąkę przesiewasz przez drobne sitko. Po pierwsze po to, żeby sprawdzić, czy nie ma niepożądanej zawartości proteinowej (robaczki), a po drugie po to, zeby makę napowietrzyć.

Same papierowe foremki raczej nie utrzymają Ci ciasta, bo te jest zbyt ciężkie. Pod jego wpływem papierowa foremka się rozlezie, a ciasto wypłynie.
Do muffinek raczej niezbędna jest foremka (teflonowa, silikonowa, czy inna) i od Ciebie zależy, czy wyłożysz tę foremkę papierowymi papierkami (wtedy nie musisz smarować tłuszczem), albo zrezygnowac z papierowych, ale wtedy teflonową formę trzeba natłuścić (w silikonowej nie jest to niezbędne).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Tatter, ja juz niejedne mufinki w zyciu upieklam, ale te sa naprawde znakomite. Puszyste i wilgotne.

Robilam je z dodatkiem 2 malych bananow i 2 kopiastych lyzek wiorkow kokosowych oraz z kefirem zamiast mleka. Sa przepyszne.

Specjalne podziekowania przesyla zajadajacy sie nimi Luc.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
No...jak Luc je lubi...to chyba sa pyszne...co?
Wczoraj zrobilam z polowa banana, rabarbarem, a na wierzchu dulce de leche....
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Właśnie piekę- zaczyna to być tradycyjny utulacz, kiedy mąż wyjeżdża. Z gorzką czekoladą i dużą ilością pokrojonych bananów.


Pyszulka
lecker.gif
Tatt, twoje mufki są zdecydowanie moimi faworytkami.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Lis @ 25 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=493557Właśnie piekę- zaczyna to być tradycyjny utulacz, kiedy mąż wyjeżdża. Z gorzką czekoladą i dużą ilością pokrojonych bananów.
Pyszulka
lecker.gif
Tatt, twoje mufki są zdecydowanie moimi faworytkami.
Ja rowniez robie tylko z tego przepisu ciasto podstawowe, dodatki zmieniam, a moja ulubiona kombinacja to z migdalami i jablkiem. Wyprobowalam juz rozne, ale i tak zawsze wracam do tego przepisu...
wink.gif


Wczoraj rowniez w ramach "slodkiego utulacza" - z nastepujacymi dodatkami - suszone banany (z braku surowych
icon_wink.gif
, polamany spory kawalek jajka Kinder surprise, ktory sie ostal ze swiat, i garsc zgniecionych platkow kukurydzianych. Dalam ciut wiecej mleka - wyszly mi kolejne wspaniale, tym razem bardzo chrupiace mufinki.
rofl.gif


mufinka.jpg
 

Załączniki

  • mufinka.jpg
    mufinka.jpg
    64.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: