Muffiny z tym co masz pod reka

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
A ja dzisiaj robię z budyniem toffi i mrożonymi wisniami (bo muszę rozmrozić lodówkę). To sztandarowy przepis na muffinki w mojej rodzinie.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Z budyniem czekoladowym.

muf.jpg
 

Załączniki

  • muf.jpg
    muf.jpg
    14.4 KB · Wyświetleń: 1

tabako

Member
Wrz 17, 2008
27
0
0
w końcu zrobiłam - OBŁĘD z malinami. :)
powtarzać będę wielokrotnie!

zastanawia mnie jedno- czy mogę zmniejszać ilość oleju (zawsze dają do muffin 1/2 szkl, a chciałbym zejść do jakichś 2/5 ;D) i jak to wpłynie na strukturę ciasta? przeraża mnie, gdy po kilku godzinach od upieczenia muffiny robią się ciężkie, tłuste, świecące...
 

ilonaaa

Member
Paź 1, 2007
144
0
0
dzisiaj znow powtorka, tym razem do kazdej dalam po kawalku czekolady z nadzieniem tofi
lecker.gif


muffinki.jpg
 

Załączniki

  • muffinki.jpg
    muffinki.jpg
    195.3 KB · Wyświetleń: 1

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
DSC05868.JPG

Nic nowego, setny raz robione z tym, że dzis maja zdjęcie. Chciałam pokazać na innym forum to i tu się pochwalę. Z żurawiną, rodzynkami i skórka pomarańczową.Czekolada została niestety zjedzona  podstępnie wcześniej, więc nie dałam do muffinek, ale chyba nawet bez niej lepsze a w każdym razie kolor maja ładniejszy.

Muffinki to moja ostatnia deska ratunku w każdej sytuacji. Braknie chleba na kolację - z serem albo z kminkiem, niezpowiedziany gość - z tym co mam (rodzynki, skórkę i żurawine mam zawsze), brak chęci na większe pienie - to samo. Cudo, nie wypiek. Szkoda tylko, że zmywarka nie chce domyć blaszki. Zawsze w dołkach cos zostaje. Papilotek nie uzywam, za dużo roboty z odklejaniem.

 

Załączniki

  • DSC05868.JPG
    DSC05868.JPG
    575.3 KB · Wyświetleń: 1

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Właśnie wsadziłam do piekarnika porcję z truskawkami i kruszonką
lecker.gif
 

mimi33

Member
Lut 24, 2011
2,489
0
0
właśnie upiekłam pierwsze w moim życiu mufinki wg tego przepisu z czekoladą pięknie wyglądają i cudownie smakują a takie łatwe w przygotowaniu:)
 

mimi33

Member
Lut 24, 2011
2,489
0
0
chyba uzależniłam sie od muffinek
icon_smile.gif
zrobiłam z czekoladą, rodzynkami, jagodami są PYSZNE
icon_smile.gif
przepis przekazałam dalej i też zachwyca łatwością oraz wzmaga pomysłowość na dodatki:)
 

Anna5

Member
Sty 31, 2011
434
0
0
Odkryłam twój przepis AnnoH i postanowiłam po raz pierwszy zrobić muffinki. Zrobiłam je z rodzynkami, bo akurat tylko to miałam pod ręką. Nie miałam też foremek, więc zrobiłam sobie prowizorki z folii aluminiowej na szklance. Wyrosły przepięknie, a nakładałam do prowizorek tylko 1/3 wysokości. A jaką radość miała moja córeczka przy dekorowaniu
icon_smile.gif
Dzięki za przepis AnnaH!
icon_smile.gif

 

Załączniki

  • Zdj_cie0253.jpg
    Zdj_cie0253.jpg
    224.4 KB · Wyświetleń: 0
  • Zdj_cie0254.jpg
    Zdj_cie0254.jpg
    225.6 KB · Wyświetleń: 0

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Z rodzynkami i kawałkami czekolady. Pychotka, dałam 1/2 szklanki cukru dla mnie wystarczająca ilość. :
IMG_0139.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0139.JPG
    IMG_0139.JPG
    170.9 KB · Wyświetleń: 1

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
Dzis znow zrobilam po raz setny ktorys tam...
icon_mrgreen.gif
Tym razem dokladnie z tym co mialam pod reka: polowa puszki mieszanki koktajlowej owocowej, banan i pokruszone czekoladki z bombonierki. Rewelka!
icon_biggrin.gif
 

izaerbas

Member
Gru 2, 2011
3
0
0
Dzisiaj znalazlam ten przepis i po raz pierwszy zrobilam muffinki w ten sposob. Dodalam rodzynki i pokrojona gorzka czekolade, cukru dodalam pol szklanki i zamiast 100ml masla dodalam tyle samo oleju. Wyszly BOSKIE. Pieknie wyrosly i maja swietny ksztalt. Kiedys zrobie z mniejsza iloscia tluszczu. Za 2 dni mamy spotkanie mikolajkowe i na 100% zrobie podwojna porcje - tym razem z bananami i czekolada oraz druga partie z bakaliami lub jablkiem i cynamonem...
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
To właściwie jedyne muffiny, jakie robię! W zależności od tego co mam, wrzucam i już, pycha są. Ostatnio robiłam z mamą, która jest fanką muffinek i była bardzo rozczarowana, że wyszło tylko 12 sztuk, bo zazwyczaj wychodzi 15-16 i z wielkim żalem dawała mi 2 sztuki na wynos
icon_mrgreen.gif
 

colorfulhead

Member
Lut 4, 2012
1
0
0
pierwszy mój przepis z tego forum
muffinki wyszły przepyszne! w planach były z jabłkiem w cynamonie i orzechami laskowymi, ale zanim wróciłam do domu, ktoś mi zeżarł jabłka i zabrakło, dlatego kilka zrobiłam z domowym dżemem malinowym - obie wersje genialne!
f1l6xh.jpg


piekłam w foremkach silikonowych, które ostatnio kupiłam w Rossmannie
 

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
No pięknie.
Przyznam się ze wstydem, że pierwszy raz w życiu nie wyszły mi muffinki. nawet nie wiedziałam, że takie zjawisko jest możliwe :D
Ale winię za wszystko masło. Zwykle robię z prawdziwym masłem, raz czy dwa zastąpiłam olejem - i wszystko grało. A wczoraj z kremu do ciasta toffi zostało mi masło roślinne - to pomyślałam, że wezmę, co ma się zmarnować.
Ku pamięci: nigdy więcej! Nigdy, nigdy! Zrobił sie jeden wielki zakalec, ciasto było jakieś luźne, zbyt płynne, na dodatek przy wyjmowaniu widać było, że większość tłuszczu przeciekła po prostu przez papilotki i zostawiła w dołkach blachy obrzydliwą kałużę tłuszczu!
Fu!
No nic, następnym razem nie będę kombinować, zrobię jak zawsze i będzie dobrze.