Muffiny ze śliwkami MM

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
12 sztuk

mokre:
1 szklanka maślanki
1/3 szklanki mleka
2 białka

suche:
2 szklanki maki pszennej 1850
4-5 łyżek fruktozy
1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
1 płaska łyżeczka sody
1 płaska łyżeczka cynamonu

1 szklanka drobno pokrojonych śliwek węgierek


Oosbno wymieszac suche i mokre składniki. Do mokrych dodac sliwki, wymieszac z suchymi, ma byc grudkowate. Piec 20 min w 180 stopni, sprawdzic patyczkiem czy sa upieczone.

10000145no.jpg
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
tych jeszcze nie robilam (ale na pewno zrobie :mrgreen: ), za to mam pytanie - zadalam je co prawda juz na zuzlu, ale sie moge powtorzyc, co mi tam :mrgreen:

Silver - w jakiej foremce pieczesz swoje muffiny ze one Ci takie cudnie przyrumienione ze wszystkich stron wychodza? bo ja mam taka metalowa z Ikei na 12 muffinek - i jak ja wysmaruje olejem i do tego wwalam muffinki, to mi to pozniej wylezc nie chce i trzeba lyzeczka z blachy wyjadac - a jak wsadze papierki, to potem mam muffinki z papierkami a celuloza to mi niezbyt smakuje i nawet nie wiem czy na MM wskazana..... i co zrobic zeby lepszy efekt uzyskac?

pzdr
yenn
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Pieke w metalowej z Ikei, delikatnie smaruje olejem, czasami jak mi sie chce to do kazdego dołka wkładam kółeczko z pergaminu na spód- ładniej wychodza. Po wyjeciu z pieca czekam 10-15 mi i dopiero wyciagam, wtedy sie trzymaja.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
a koleczko z pergaminu wkladasz do wysmarowanej formy, prawda?

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
wielkie dzieki, pod koniec tygodnia sobie zrobie

chyba oprocz malin zamroze tez sobie sliwek na zime :mrgreen:

pzdr
yenn
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Zrobiłam wczoraj wieczorem z połowy porcji. Użyłam mniejszej ilości mąki na rzecz otrebów
icon_wink.gif
Pyszne śniadanko miałam dzisiaj
icon_biggrin.gif