Naleśniki amerykańskie MM

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Dodasz cukier i też wyjdą.Ja podaję ze swojskim słodkim jogurtem i nutellą ze śliwek.A syn zajada się z nutellą kupną.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Zrobiłam dzisiaj na śniadanko jedną porcję, pyszne!
icon_biggrin.gif
Użyłam mąki owsianej, do środka dodałam 1/2 poszatkowanego jabłka i przyprawę do piernika
icon_wink.gif
Całosć wysmarowałam jogobellą
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
czy ktos je mrozil? rano mam zawsze tak malo czasu
icon_sad.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,296
269
83
Już kiedyś je robiłam - pyyyyszne!
lecker.gif

Dziś na obiad będą.
Mexikana, jak mi się uda ze 2 uratować przed pożarciem, to spróbuję zamrozić - bo faktycznie to by fajne i szybkie śniadanko było
icon_smile.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,296
269
83
Naleśniki zamrożone. Co prawda trochę "oszukałam" i 1/4 mąki pełnoziarnistej pszennej zastąpiłam mąką z amarantusa, ale reszta składników, jak w przepisie. Za kilka dni rozmrożę (pewnie po weekendzie) i zdam relację
icon_smile.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,296
269
83
Jak napisałam, tak zrobiłam.
Dziś na śniadanie miałam rozmrożone naleśniki. Wyciągnęłam je wczoraj w nocy z zamrażalnika i dziś rano na chwilkę do mikrofali wrzuciłam, żeby zimnych nie jeść. Naleśniki może straciły nieco puszystości w porównaniu do świeżych, ale poza tym są ok. Moim zdaniem, jeśli komuś smakują takie prosto z patelni to mrożone również powinny. Myślę, że będę teraz tak robiła, bo takie awaryjne śniadanie w zamrażalniku zawsze się przyda. Następnym razem wypróbuję, jak zachowują się naleśniki rozmrażane rano, prosto z zamrażalnika do mikrofali
gruebel_2.gif

Załączam zdjęcie poglądowe. Pstryknęłam na szybko przed jedzeniem, więc za bardzo się nie bawiłam z "upiększaniem"
icon_wink.gif

 

Załączniki

  • ameryka_skie.jpg
    ameryka_skie.jpg
    83.9 KB · Wyświetleń: 2

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
ankafaka
cvety.gif

glupiam, sama na to nie wpadlam
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,296
269
83
Melduję, że zrobiłam dziś słoną wersję tych naleśników i mi bardzo smakowały. Zamiast fruktozy/cukru dodałam sól i świeżo zmielony pieprz. Pyszne były
icon_redface.gif
Polecam tym, którym się słodka wersja naleśników znudzi ;)
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Hmmm... Ja robię zawsze tylko z płaską łyżeczką sody... Już samo ubite białko daje puszystość...