Naleśniki z sosem bolońskim

Dorotaxx

Member
Lut 15, 2008
404
0
0
Ciasto na naleśniki:

Litr mleka
3 jajka
pół łyżki oregano
pół łyżki bazylii
ok. 0,5 kg. mąki
łyżeczka soli
pół łyżeczki cukru


Wszystko dokładnie wymieszać ,jeśli ciasto jest za rzadkie nalezy dosypać mąki. usmażyć naleśniki. Z podanych składników wychodzi ok. 15 naleśników

Nadzienie:

0,5 kg. mięsa mielonego
cebula
sos w słoiczku np. Łowicz ,,sos spaghetti,,
1 torebka ,,pomysł na sos bolonski,, np. Winiary
wegeta
przyprawa włoska lub przyprawa do spaghetti



cebule pokroić w kosteczke, podsmażyć na oleju , dodać mięso mielone, smażyc ok. 10 minut, dodac sos w słoiczku a nastepnie z torebki, wszystko wymieszać, gotować na małym ogniu. Doprawić do smaku wegetą i przyprawa do spaghetti

Sos boloński można oczywiście zrobic wg. własnego przepisu

Sos jogurtowo-czosnkowy:

3 małe kubeczki jogurtu naturalnego lub jeden duży
4 duże ząbki czosnku
pół łyżeczki papryki słodkiej
pół łyżeczki wegety


wlać jogurty do miseczki, dodać paprykę, pół łyzeczki wegety , czornek drobno posiekać, dodać do sosu i wymieszać



Dodatkowo:

Ser żółty do posypania

Wykonanie:

Na każdy naleśnik nakładac ok. 1 łyżke nadzienia mięsnego, zawijać , posypać startym żółtym serem i zapiekać 30 minut w 180 st.


zdjecie.jpg

Podawać z sosem jogurtowo czosnkowym.

zdjecie1.jpg
 

Załączniki

  • zdjecie.jpg
    zdjecie.jpg
    15.8 KB · Wyświetleń: 0
  • zdjecie1.jpg
    zdjecie1.jpg
    12.8 KB · Wyświetleń: 0

goraga

Member
Kwi 13, 2008
1
0
0
Właśnie z mężem kończymy owe naleśniczki... No palce lizać. Choć muszę powiedzieć, że mój M jak zobaczył ten sosik, to zaczął kręcić nosem... a ja sobie pomyślałam, że nici z pysznej kolacji. A tu proszę niespodzianka! Cytuję: "Wiesz, niezłe. Zwłaszcza z tym sosikiem" Polecam gorąco.
 

Dorotaxx

Member
Lut 15, 2008
404
0
0
goraga @ 24 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=695408Właśnie z mężem kończymy owe naleśniczki... No palce lizać. Choć muszę powiedzieć, że mój M jak zobaczył ten sosik, to zaczął kręcić nosem... a ja sobie pomyślałam, że nici z pysznej kolacji. A tu proszę niespodzianka! Cytuję: "Wiesz, niezłe. Zwłaszcza z tym sosikiem" Polecam gorąco.
nawet nie wiesz jak sie ciesze! hehe_____.gif Ja wczoraj zrobiłam całkiem sporą ilosć tych nalesników i dzis juz nie ma hahhhha u mnie tez wszyscy je polubili. Pozdrawiam hehe_____.gif
 

Załączniki

  • hehe_____.gif
    hehe_____.gif
    320 bajtów · Wyświetleń: 0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Znam podobny przepis - naleśniki z sosem bolońskim plus sos czosnkowy ale bez podpiekania w piekarniku - potwierdzam że są przepyszne, a podpiekanych też z pewnością spróbuję
icon_smile.gif
 

Dorotaxx

Member
Lut 15, 2008
404
0
0
Cinka @ 25 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=695864Znam podobny przepis - naleśniki z sosem bolońskim plus sos czosnkowy ale bez podpiekania w piekarniku - potwierdzam że są przepyszne, a podpiekanych też z pewnością spróbuję
icon_smile.gif
Jesli zostanie ci jakis naleśnik na drugi dzień to podsmaż go na patelni na łyżce margaryny, tak zeby podsmażyc lekko ser. Rewelacja!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
Dorotaxx @ 10 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=688891Nadzienie:

sos w słoiczku np. Łowicz ,,sos spaghetti,,
1 torebka ,,pomysł na sos bolonski,, np. Winiary
wegeta
przyprawa włoska lub przyprawa do spaghetti

Sos boloński można oczywiście zrobic wg. własnego przepisu
Po pierwsze, zastanawiam się, dlaczego przepis jest umieszczony w dziale z kuchnią polską... Ze względu na dodatek sosu Łowicz i przypraw Winiary?
icon_wink.gif
icon_smile.gif

Po drugie, zamiast korzystać z gotowców z torebki, zawierających kilogramy niezdrowego glutaminianu sodu, mnóstwo konserwantów, barwników, stabilizatorów, przeciwutleniaczy i innych chemicznych dodatków, polecam Ci gorąco wykonanie sosu bolońskiego ( a raczej ragu po bolońsku) samodzielnie w domu. Nie trwa to wiele dłużej niż mieszanie gotowców, a walory zdrowotne i smakowe takiego dania są nieporównywalne.
icon_smile.gif
No i większa satysfakcja, że się je samodzielnie uczyniło.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Joanna @ 25 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696353Po pierwsze, zastanawiam się, dlaczego przepis jest umieszczony w dziale z kuchnią polską...
ufff... a juz myslalam ze to tylko ja tak mysle
icon_redface.gif

CYTATPo drugie, zamiast gotowców z torebki, zawierających kilogramy niezdrowego glutaminianu sodu, mnóstwo konserwantów, barwników, stabilizatorów, przeciwutleniaczy i innych chemicznych dodatków, polecam Ci gorąco wykonanie sosu bolońskiego ( a raczej ragu po bolońsku) samodzielnie w domu. Nie trwa to wiele dłużej niż mieszanie gotowców, a walory zdrowotne i smakowe takiego dania są nieporównywalne.
podpisuje sie 'obiema recami' Joanno
icon_smile.gif
 

Dorotaxx

Member
Lut 15, 2008
404
0
0
Joanna @ 26 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696353Po pierwsze, zastanawiam się, dlaczego przepis jest umieszczony w dziale z kuchnią polską... Ze względu na dodatek sosu Łowicz i przypraw Winiary?
icon_wink.gif
icon_smile.gif

Po drugie, zamiast korzystać z gotowców z torebki, zawierających kilogramy niezdrowego glutaminianu sodu, mnóstwo konserwantów, barwników, stabilizatorów, przeciwutleniaczy i innych chemicznych dodatków, polecam Ci gorąco wykonanie sosu bolońskiego ( a raczej ragu po bolońsku) samodzielnie w domu. Nie trwa to wiele dłużej niż mieszanie gotowców, a walory zdrowotne i smakowe takiego dania są nieporównywalne.
icon_smile.gif
No i większa satysfakcja, że się je samodzielnie uczyniło.
icon_smile.gif
Dlatego tez napisałam : Sos boloński można oczywiście zrobic wg. własnego przepisu a napisałam to dlatego bo wiedziałam,że znajdą się takie ,,życzliwe ,, osoby jak Ty . Jeśli przepis ci nie odpowiada to po prostu go nie rób i tyle ,
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
Cinko, zauważyłam.
icon_smile.gif

I zawsze robię ze "swojego".
icon_wink.gif

Swoją uwagą nie miałam nic złego na myśli, tylko chciałam podpowiedzieć autorce przepisu, że samodzielne wykonanie takiego sosu na pewno nie przekroczy Jej umiejętności kulinarnych i nie przedłuży przygotowania posiłku. A na pewno zwiększy jego walory smakowe i zdrowotne.
icon_smile.gif



Ale z drugiej strony, masz Cinko rację - faktycznie, o gustach nie powinno się dyskutować...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dorotaxx

Member
Lut 15, 2008
404
0
0
Cinka @ 26 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696371Że niewłaściwy dział to się zgodzę - można by do zapiekanek dać...
ale co do sosu to Dorotaxx napisała przeca że:

icon_wink.gif
Cinko zawsze znajdą sie osoby , które muszą dorzucić przysłowiowe pięć groszy aby tylko chociaż w najmniejszym stopniu dokuczyć autorce przepisu ( już to przerabiałam )
icon_wink.gif
.
a jeśli chodzi o umiejscowienie przepisu to teraz tez wiem,że powinien być gdzie indziej. Na początku nie mogłam sie połapać na tej stronie, babeczki dałam do ciast, ciasta do mas i kremów , masakra hehe_____.gif teraz juz jest ok.
Pozdrawiam Serdecznie
 

Załączniki

  • hehe_____.gif
    hehe_____.gif
    320 bajtów · Wyświetleń: 0

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Dorotaxx @ 25 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696378Dlatego tez napisałam : Sos boloński można oczywiście zrobic wg. własnego przepisu a napisałam to dlatego bo wiedziałam,że znajdą się takie ,,życzliwe ,, osoby jak Ty . Jeśli przepis ci nie odpowiada to po prostu go nie rób i tyle ,
icon_sad.gif

Joanna nie byla przeciez zlosliwa ani niegrzeczna w swoim poscie
icon_sad.gif
szkoda, ze w ten sposob jej odpowiedzialas
Dorotaxx @ 25 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696384Cinko zawsze znajdą sie osoby , które muszą dorzucić przysłowiowe pięć groszy aby tylko chociaż w najmniejszym stopniu dokuczyć autorce przepisu ( już to przerabiałam )
icon_wink.gif
.
icon_sad.gif

czy naprawde odebralas to co zostalo napisane jako chec dokuczenia Ci?
icon_sad.gif

po raz kolejny widze, ze powinnam przestac cokolwiek pisac...
 

Dorotaxx

Member
Lut 15, 2008
404
0
0
komentarz typu ,, zawierających kilogramy niezdrowego glutaminianu sodu, mnóstwo konserwantów, barwników, stabilizatorów, przeciwutleniaczy i innych chemicznych dodatków,, nie jest wg.Ciebie złosliwy? wg. mnie troche tak .
Cinko, zauważyłam.
I zawsze robię ze "swojego
"
icon_wink.gif
,, . Skoro zauważyła to po co te wywody??
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Dorotaxx @ 25 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696389komentarz typu ,, zawierających kilogramy niezdrowego glutaminianu sodu, mnóstwo konserwantów, barwników, stabilizatorów, przeciwutleniaczy i innych chemicznych dodatków,, nie jest wg.Ciebie złosliwy? wg. mnie troche tak .
nie, czesto i wiele juz rozmow na ten temat prowadzilysmy na forum i nikt nie uwazal tego za zlosliwe, bo takie nie jest
CYTATCinko, zauważyłam.
I zawsze robię ze "swojego"
icon_wink.gif
,, . Skoro zauważyła to po co te wywody??
bo forum jest rowniez do dyskusji i wymiany pogladow
nie znasz moze nas wszystkich jeszcze, ale Joanna z pewnoscia nie zalicza sie do zlosliwych osob
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Dorotaxx - na tym forum na równi ze smakiem stawia się walory zdrowotne jedzenia - co wcale nie jest przecież złe... bo jest jeszcze mnóstwo osób które nie zdają sobie sprawy z tego co jedzą...
Wierz mi - Joanna napewno nie miała zamiaru dokuczyć tobie a jedynie podkreślić to że warto taki sosik zrobić sobie samemu bo to ani dłużej nie trwa, ani nie jest gorszy smakowo - wprost przeciwnie. A i tańszy zapewne bo nie trzeba płacić za sosy w torebkach i słoikach.

Tak więc "iiiizi" dziewczyny "izi"
icon_wink.gif
każdy sos zrobi tak jak zechce
icon_smile.gif
i tak czy inaczej bdzie dobrze
daumen.gif
 

Dorotaxx

Member
Lut 15, 2008
404
0
0
Bea73 @ 26 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696393nie, czesto i wiele juz rozmow na ten temat prowadzilysmy na forum i nikt nie uwazal tego za zlosliwe, bo takie nie jest

bo forum jest rowniez do dyskusji i wymiany pogladow
nie znasz moze nas wszystkich jeszcze, ale Joanna z pewnoscia nie zalicza sie do zlosliwych osob
W sumie masz racje , jeszcze Was nie znam . Wczoraj troche za ostro zareagowałam , moze dlatego ze juz miałam kiedys podobna sytuacje .Przyznam sie,że za bardzo nie lubie gotować , zdecydowanie moją pasją są torty.
To moze podacie jakiś fajny przepis na sos domowej roboty , sprobuje zrobic .Pozdrawiam.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Bea73 @ 25 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696386po raz kolejny widze, ze powinnam przestac cokolwiek pisac...
Ani im się waż
strafe.gif


Masz na Cina zaglądać i się czynnie udzielać! A będzie to dla Nas (dla mnie na pewno) z korzyścią.


Joanna @ 25 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696353Po pierwsze, zastanawiam się, dlaczego przepis jest umieszczony w dziale z kuchnią polską...
Wegeta, psze Pani, wegeta. Amazon swego czasu nazwał to to "polish gourmet seasoning". Szczęśliwie przymiotnik "polski" zniknął.

Określenia "gourmet" nawet nie będę komentować....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: