Nalewka malinowa na zimę*

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Alik, mnie tez się tak robi, może dlatego, że owoce przecieram, a nie przecedzam przez ściereczkę. Ale, jak pisałam w poście wyżej, nie przeszkadza mi to zupełnie, bo to i tak do herbaty. Wydaje mi się, że pewnie i ściereczka mało pomoże, bo pektyna ścina się pod wpływem mocnego alkoholu. Jak Ci zależy na klarownej, to sprobuj odsączyć przez ściereczkę i podziel się uwagami.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Dzięki za szybką odpowiedź. Nie przeszkadza mi to aż tak bardzo, a poza tym jestem za leniwa, żeby bawić się w jakieś wyciskanie przez ścierkę i zawsze hołduję zasadzie - zrobić ale się nie narobić!
Skoro tak jest też u Ciebie to w porządku, myślałam, że ja coś sknociłam. Ale wiesz co, spróbuję dać nieco więcej cytryny, może to zapobiegnie krystalizacji?
Jak do czegoś dojdę to oczywiście się podzielę spostrzeżeniami. Pozdrawiam!
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Moja produkcja.
lecker.gif
Chyba przetrzymam zimę.
icon_lol.gif

Nalewka_malinowa.jpg
 

Załączniki

  • Nalewka_malinowa.jpg
    Nalewka_malinowa.jpg
    58.2 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Buko, specjalistko nalewkowa, ile wychodzi (mniej wiecej) gotowej nalewki z proporcji ktore podalas? I jak dlugo moze ona sobie stac? Czy tak jak inne nalewki im dluzej tym lepiej?
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Buko, moze bys tu wpadla na chwilke? bo mam jeszcze jedno pytanko. Mianowicie czy jak zrobi sie galaretka z tej nalewki to nie bedzie problemu z wyciagnieciem jej z butelki? Butelki maja waskie szyjki i otworki. Lyzeczka tam sie nie zmiesci wiec jak sobie pozniej radzic?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Ajaj, z jednej porcji wychodzi ok, 1,5 litra (750 wódki + 250 wody, sok z malin i cukier).
Nalewka jest płynna, nie ma obawy, że nie wyjdzie z butelki, bo przecież maliny odcedzasz/wyciskasz.
Do użytku jest w zasadzie natychmiast, no, może po kilku dniach, żeby tylko straciła smak surowego alkoholu, a stać może do następnego sezonu, byle w ciemnym miejscu. Ale nie ma obawy, nie postoi długo.
icon_smile.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
moja troche zgęstniała, ale po potrząsaniu spokojnie udało sie ją wylać.

Buko, z jakich to proporcji?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Pytasz o tę moją produkcję ze zdjęcia? Z przepisu na 1 stronie wątku x 3.
icon_smile.gif

Robiłam dla siebie i siostry, sama bym nie dała rady tej ilości.
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Buko, wielka buzka dla Ciebie za ten prepis.
bussi.gif

Jestem strasznym zmarzluchem i juz nawet o tej porze roku potrafie wieczory spedzac pod kocykiem. Ale odkad mam Twoja nalewke jest bosko. Juz w czasie picia herbatki zagrzal mi sie nos, za chwile rece. Pod koniec kubka mialam cieplutkie i nozki. Po 5 minutach zdielam bluze od dresu. A w nocy spalam jak niemowle.

Jest boska. Nie za slodka, nie za ,mocna. Taka w sam raz. I pyszna w smaku. Maz tylko narzekal ze mu do duzych palcow u nog ciepelko nie doszlo wiec koniecznie musial wypic jeszcze jedna porcje. Zastanawialam sie jakiej aluzji uzyje aby wypic jeszcze jeden kubeczek. Ale na szczescie poszedl spac. W przeciwnym razie brakloby mi naleweczki na weekend. Jutro nastawiam nowa ale z conajmniej podwojnej porcji. Nie bede sie rozdrabniac bo jesien dluga, do tego jeszcze zima.

Namawiam niezdecydowanych zmarzluchow.
cheers.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Buko, jak myslisz, jaki trunek nadawałby się do tej nalewki zamiast rumu?
Mam brandy, whiskey, koniak, winiak, armaniak i grappę.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Joanno, prowadzisz sklep monopolowy?
icon_mrgreen.gif

Pewnie ten najbardziej aromatyczny, znaczy armagnac, ale dodawaj w niewielkich ilościach i smakuj, żeby nie dominował. Jak Ci go szkoda (mnie by było
icon_mrgreen.gif
), to może troszkę brandy też. Dałam więcej niż pół baccardi i też podrasowałam brandy, bo jakoś mi mało pachniał.

Ajaj, siostro!
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Spirytus sam nie, tylko rozcieńczony, a rum itp. w celu uszlachetnienia tchnienia pary unoszącej się nad herbatką.
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
W zeszłym roku zrobiłam tę nalewkę tylko nie pamiętam czym ją zalałam, ale na pewno czymś mocnym
fiesgrins.gif
Maliny po odciśnięciu nalewki przełożyłam do słoika 0,5 litrowego, dosypałam im jeszcze cukru i używam toto do herbaty. Mimo, że są to głównie pestki, to jest na tyle dobre, że w tym roku robię same maliny z cukrem zalane białym rumem, dziś pierwsza partia idzie do słoika i sukcesywnie będę dosypywać i dolewać
fiesgrins.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Ja tez pomalu zabieram sie za kolejne buteleczki. Zimno tak u nas, ze bardzo szybko schodza te ktore sa juz zrobione i mialy czekac na zime.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Zrobiłam i ja, w swojej nalewce zmniejszyłam ilość cukru o połowę (ale ja jej nie będę "marnować" do herbaty
icon_wink.gif
), nie mogłam wytrzymać i już spróbowałam
icon_redface.gif
, jest bardzo dobra, a jak postoi i się przegryzie, to będzie wyśmienita, korci mnie żeby ją przefiltrować, ale ja mam fioła na punkcie klarownych nalewek
dump.gif
.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Mylnelo mi sie i chlupnelam prawie caly rum
dump.gif

Zastanawiam sie teraz, czy nie zrobic jeszcze jednej porcji, tym razem z wodka i nie wymieszac razem dwoch nalewek. Wtedy powinno smakowac mniej wiecej jak w przepisie
gruebel_2.gif