Odwrócone ciasto bananowe

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
przepis pochodzi z książki "Kuchnia Billa", zrobiłam ciasto z małymi zmianami

Składniki:
50 g masła + 100 g masła
60 g brązowego cukru
60 ml miodu (w orginalnym przepisie syropu klonowego)
3-4 banany
230 g cukru (dla lubiących mniej słodkie ciasta, można dodac mniej)
4 jajka
2 łyżeczki cukru waniliowego
160 g mąki
1 lyżeczka proszku do pieczenia
1 szczypta soli

wykonanie:
1. rozgrzać piekarnik do temperatury 180 stopni
2. 50 g masła, brązowy cukier i miód podgrzewać na małym ogniu tak długo, aż cukier się rozpuści (około 10 minut)
3. banany pokroić, przełożyć do wysmarowanej masłem formy, zalać wytworzonym syropem
4. ciasto: 100 g masła zmiksować wraz cukrem, dodawać kolejno jajka, cukier waniliowy, na końu mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia i szczyptą soli. masę przełożyć na banany.
5. Piec około 35 minut, po upieczeniu odczekać około 5 minut i ciasto przerzucić na talerz
6. ciasto jest super na ciepło z gałka lodów waniliowych albo kleksem z bitej śmietany. My na szczęście nie dalismy rady we dwójkę zjeść całego ciasta, wiec dodam, ze na zimno tez jest pyszne!
lecker.gif


DSCF0139.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Upiekłam dzisiaj. Delikatne, puszyste ciasto, bardzo szybko się robi. Robiłam z syropem klonowym i dzięki temu ma fajny aromat.
mniam.gif




 

Załączniki

  • ciasto_bananowe_odwrocone.jpg
    ciasto_bananowe_odwrocone.jpg
    219.3 KB · Wyświetleń: 0

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,515
4,778
113
Pyszności. I dodatku roboty przy nim prawie wcale. Nie wiem, jak smakuje na zimno, bo zostało pochłonięte jeszcze na ciepło. Na pewno do powtórki, muszę tylko syrop klonowy kupić
mniam.gif
 

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
wlasnie go sobie zrobilam z okazji Dnia Kobiet
pomysl z bananami w karmelowym sosiku swietny, zamierzam wykorzystac np przy pieczeniu bucht
samo ciasto pod bananami srednio mi smakowalo, ale domownicy wciagali rowno
icon_smile.gif