Ogórki po wrocławsku

żyrafka

Member
Maj 25, 2007
275
0
0
Ogórki po wrocławsku

Ogórki umyć, nie obierać, przekroić wzdłuż.
Zalewa:
2 1/2 szklanki wody
1/2 szklanki octu
3/4 szklanki cukru
1 łyżka soli
Zalewę zagotować.
Do każdego słoika wlożyć : kawałeczek korzenia selera, pietruszki, kilka talarków marchewki, kawałek cebuli, nać selera i pietruszki, gorczycę, ziele angielskie.
Ogórki powkładać do słojów, na ciasno. Na wierzch położyć koper ( baldach),zalać zalewą. Pasteryzowć 3 minuty od zagotowania.
Najlepsze ,, octowe " ogórki jakie jadłam. Wykorzystuję do czego się da - obiad , sałatki, przystawki
lecker.gif

Ilość zalewy dostosowuję oczywiście do ilości ogórków, dzisiaj na 8 sloików po dźemie i 2 duże, takie 3/4 litra zużyłam podwójną zalewę.
 

żyrafka

Member
Maj 25, 2007
275
0
0
Do przetworów daję zawsze spirytusowy. JAbłkowy jest chyba słabszy, więc pewnie trzeba go dać więcej. I dla mnie on ma taki specyficzny smak.
Nie lubisz Margot zwykłego octu? Te ogórki nie sa bardzo ostre, octu jest w sumie nie dużo, cukru sporo i to równoważy smak.
 

żyrafka

Member
Maj 25, 2007
275
0
0
Na zachętę napiszę, ze w tamtym roku zrobiłam około 80 słoików, został 1
icon_mrgreen.gif
Często trę je do sałatki z gyrosem i tak jak wyżej pisałam. Zachęcam
lecker.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,423
3,741
113
Podobne do warszawskich, więc z pewnością smakowite.
Marynata taka sama, jak w starym kajecie z ulubionymi przepisami.
icon_smile.gif

Zrobię zaraz kilka słoiczków, bo ogórki mi latoś bardzo ładnie obrodziły i znów przywiozłam z działki nową porcję...
icon_smile.gif



Edit:
Zrobiłam. Wyszło mi siedem ciasno upakowanych półlitrowych słoików, na które w sam raz wystarczyło zalewy z półtorej porcji.
To idealny przepis dla takich jak ja maniakalnych słoikowych upychaczy. W każdą wolną przestrzeń można wetknąć kawałek ogórka, marchewki czy cebuli...
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: