ogórki z czosnkiem

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Na razie zrobiłam z pół porcji, ale to jeszcze nie koniec...
icon_smile.gif
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Johasia @ 25 Aug 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=350695Gdy już wystygło po pasteryzacji i zajęłam się robieniem ogórków z innego przepisu olśniło mnie, że zamiast pół litra octu dałam pół butelki - półlitrowej.... <!--emoid:ugly:--><!--endemo-->
Heheh...
Ja najpierw dałam pół szklanki octu
dump.gif
później doczytałam, że ma być pół litra i dałam.... pół butelki półlitrowej! Pomyślała wtedy, że przeczytam jeszcze raz cały wątek, aby niczego nie przegapić
icon_smile.gif
I dzięki Johasi zobaczyłam jaka dziś jestem zakręcona
icon_mrgreen.gif

Zalewa poprawioną i zaraz zalewam ogóraski.
 

Katarzynna

Member
Maj 8, 2008
35
0
0
Napiszcie proszę, jak oceniacie - czy te ogórki będą miały sens w wersji BEZ cukru bądź z jakąś naprawdę małą jego ilością?
Musztardowe słodkie ogórki były dla nas zupełnie niejadalne i boję się teraz produkować przetwory z cukrem, ale czosnek bardzo mnie kusi...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
Katarzynna @ 10 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=737105Napiszcie proszę, jak oceniacie - czy te ogórki będą miały sens w wersji BEZ cukru bądź z jakąś naprawdę małą jego ilością?
Musztardowe słodkie ogórki były dla nas zupełnie niejadalne i boję się teraz produkować przetwory z cukrem, ale czosnek bardzo mnie kusi...
Witam,

bez cukru to raczej już nie będzie to samo...trochę cukru musi być.....jeśli dla ciebie jest za dużo cukru to dodaj połowę....zależy jaki lubisz smak.....my lubimy mniej słodkie a bardziej pikantne....i jutro (właśnie pokroiłem porcję na noc) dam połowę cukru i więcej chili
icon_smile.gif


Oj będzie się działo
icon_smile.gif
 

Katarzynna

Member
Maj 8, 2008
35
0
0
Dzięki.
Postanowiłam jednak zaryzykować kilogram z trzema łyżkami cukru, rano będę je zalewać, dam znać jak wyszły dla potomnych:) A ta musztarda ogórkowa to jakiś sen chyba:) spełnienie moich ogórkowych marzeń, jest następna w kolejce. Wielkie dzięki:)
 

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
Zrobiłam już 2 razy i trzecią porcję dla tesciowej na Bawarię(powiedziała ,że beż nich nie wyjedzie ode mnie
icon_mrgreen.gif
)Pyszne .Super smakują do mięska grilowanego
lecker.gif
Dziękuję za przepis
anbetung.gif
.
 

Katarzynna

Member
Maj 8, 2008
35
0
0
Wczoraj pochłonęłam pierwszy słoik tych ogórków do których dałam o wiele mniej cukru i muszę powiedzieć, że są wyjątkowo smaczne, ale nadal trochę dla mnie za słodkie:) Następnym razem robię bez cukru, no i zrobię ich chyba tonę...
 

agula7

Member
Wrz 25, 2007
1,360
0
0
Dzisiaj robię juz 5 i ostatnia porcję bo piwnica pęka w szwach
icon_biggrin.gif
, ogórki sa wspaniałe i zjadamy je na bieżąco ciekawe co zima bedziemy jeść hahahaha
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Jak długo pasteryzujecie te ogórki . by nie były jak miękkie kapcie? Chcę je zapakować do słoików takich po dżemie, chyba 330ml.