Omlet (placek) owsiany z owocami*

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Mozna zastąpić banana jabłkiem startym
gruebel_2.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,292
265
83
EDIT: nie wiem czemu zdjęcia są poodwracane, u mnie dobrze widać. Mam nadzieję, że to nie zaburza odbioru za bardzo.
EDIT2: Zapomniałam napisać, że te placki są pyszne (chociaż może nie wyglądają za ładnie) i długo będą u mnie na liście najlepszych śniadań
icon_smile.gif

--
Dodaję zdjęcia placka. Wybaczcie jakość ale telefonem na szybko machnęłam. Z grubsza chyba widać o co chodzi.

Przed smażeniem (konsystencja ciapki wodnisto-jajowo-płatkowej):
zdjecie_1.JPG

W trakcie smażenia (po odwróceniu metodą "patelnia-talerz-patelnia"
icon_wink.gif
):
zdjecie_2.JPG

W trakcie smażenia, ale w wersji ze zmiksowanymi płatkami (ciapkę płatkową potraktowałam blenderem - dobre dla tych, którzy wolą gładką konsystencję placka, nie lubią czuć całych płatków owsianych):
zdjecie_3.JPG
 

Załączniki

  • zdjecie_1.JPG
    zdjecie_1.JPG
    78.1 KB · Wyświetleń: 0
  • zdjecie_2.JPG
    zdjecie_2.JPG
    124.3 KB · Wyświetleń: 0
  • zdjecie_3.JPG
    zdjecie_3.JPG
    93.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
ankafaka @ 9 May 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1574372Przed smażeniem (konsystencja ciapki wodnisto-jajowo-płatkowej):
Mój nigdy nie jest tak rzadki. Wody daję niewiele - tylko tyle, żeby zwilżyć płatki. Od lat nie namaczam płatków na noc, tylko chwilę przed dodaniem jajek i smażeniem.
Zdjęcia nie będę robić, bo jakiś czas temu zmodyfikowałam go trochę i odbiega wizualnie od oryginału, zwłaszcza w tej pierwszej fazie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,292
265
83
Joanna @ 9 May 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1574385Mój nigdy nie jest tak rzadki. Wody daję niewiele - tylko tyle, żeby zwilżyć płatki. Od lat nie namaczam płatków na noc, tylko chwilę przed dodaniem jajek i smażeniem.
Zdjęcia nie będę robić, bo jakiś czas temu zmodyfikowałam go trochę i odbiega wizualnie od oryginału, zwłaszcza w tej pierwszej fazie.
Pewnie ilość wody trzeba regulować wg własnych upodobań. Zakładam, że im mniej wody tym bardziej zwarty omlet.
Możliwe, że nadmiar płynu na zdjęciu (woda+jajko) wynika z tego, że też nie zawsze namaczam płatki na noc. Czasem zalewam je wodą zaraz po przebudzeniu i po porannym ogarnięciu (15-20 minut) wrzucam na patelnię.
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Dzieki za zdjecia. Moj omlet byl bardzo zwarty, w zyciu by sie nie rozlal po patelni. Musialam go uksztaltowac. No i niestety wygladal marnie.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,666
2,967
113
Spróbowałam w tym placku przemycić płatki owsiane, których nie lubię w postaci surowej paciaji i musze powiedziec, że z powodzeniem. Na 2 łyżki lekko rozdrobnionych płatków dałam 2 łyżki wrzątku i po chwili 1 jajko + szczypta soli, do tego pół pokrojonego banana. Patelnia, masło klarowane, placek w sam raz gruby, ładnie zrumieniony, zwarty ale pulchny. Naprawdę smaczny, chociaż wolałabym z czymś mniej słodkim niż banan, ale to do dopracowania.
icon_smile.gif

W drugiej miseczce zmieszałam płatki jaglane (f-my Kupiec) w taki sam sposób i z tymi dodatkami, co w owsianych, i ten placek był znacznie lepszy, bardziej delikatny i jeszcze pulchniejszy. Z łyżeczką dżemu (u mnie z czarnej porzeczki) może nawet udawać deser.
Boshka
anbetung.gif
bardzo rozwojowy przepis.
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ta duża porcja strasznie śmierdzi malizną
icon_razz.gif
V. zobaczył i w śmiech, że to porcyjka dla przedszkolaczka
icon_lol.gif
do ciasta dodałam 1/3 szklanki rodzynek.
Nie wiem czy tak ma być ale wyszła bardzo wodnista breja, jakby to były bardziej jajeczne placuszki a nie owsiane
fiesgrins.gif

Dorobiłam więc z wycencniałych wiórek kokosowych (100g) dałam 3 jajka, duży banan, 1/2 szklanki mleka kokosowego, garść pokrojonych daktyli - i ta wersja była już na dwie osoby
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wianka

Member
Sty 25, 2012
1,034
10
38
Na 4-5 łyżek płatków owsianych (zalanych na parę minut wodą) dałam dużą łyżkę mąki pszennej pełnoziarnistej, 1 jajko i pół startej na grubych oczkach tarki gruszki. Drugą połówkę gruszki pokroiłam i podsmażyłam chwilę z masłem, miodem i odrobiną cynamonu.
 

Załączniki

  • IMG_7005.JPG
    IMG_7005.JPG
    258.3 KB · Wyświetleń: 0