Orzechowe jablkowe babci Heni

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
kamila prosze bardzo
placek w moim wykonaniu nie wyglada ladnie, a i zdjecie zrobilao sie niewyrazne, ale to wcale nie psuje walorow smakowych tego pysznego ciasta

1364.jpg


koniecznie musi troche polezec!!!!
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Carbo, wszystko z tym ciastem chyba w porządku, bo robi cholernego smaka.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam- wzielam sobie do serca rade Pauli i rozwalkowalam tak cienko, ze chyba za cienko- bo ciasto wyszlo mi plaskate, dlatego nie wkleje zdjecia... Troche mi za malo tej masy jablkowej, wiec nastepnym razem zwieksze ilosc.. Mase orzechowa zrobilam na masle- przepyszna!! I ciasto jest tak przepyszne, ze powtorze je od razu, po zjedzeniu tego, co teraz mamy
icon_razz.gif
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
I ja tez dzisiaj zrobilam, jeszcze tylko polewa i orzeszki na wierzch, a sepy juz krążą
icon_smile.gif
Teraz do lodowki i w sobotę na urodzinki mężusia będzie jak znalazł
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
anbetung.gif
wspaniale ciasto. Zrobilam dokladnie tak ja w przepisie choc jedynie jablek dalam wiecej chyba tak z 1 kg. Wczoraj zaserwowalam i na dzisiaj nie zostalo ani kawaleczka.
cvety.gif
Dziekuje naprawde za super przepis
cvety.gif
rodzinka doprasza sie powtórki ale wtedy robie na wieksza blaszke wiec z podwojnej porcji moze wtedy uda mi sie zrobic zdjecie
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
A ja dodam jeszcze raz ze to ciasto jest najwspanialsze zrobilam je teraz na swieta i to z podwojnej porcji , stan na dzien dzisiejszy zero!!!!!!!! Przyszly Z nie mogl sie najesc za jednym razem zniklo ponad pol blachy
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
 

Papużka

Member
Maj 10, 2007
16
0
0
Witam..
placki upieczone w sobotę, dzisiaj przelozone wg przepisu ale jablka wedlug podwojnej receptury.
Kremik robilam na masle.
Polewa wg tzw. domowej recepturyiiiciasto lezakuje w lodowce.
Glowna konsumpcja w wtorek w poludnie;)
Jutro jednak zabieram kawalek do pracy-celem sprzedania przepisu dalej;)
Pozdrawiam i dam znac jak posmakuje;)
 

Papużka

Member
Maj 10, 2007
16
0
0
Wszystko super....połączenie smaków to poezja...ale górna warstwa wyszła twarda;(
Czemu? Polałam polewa...do lodowki - to niedziela. Czesc juz zjedzona wczoraj ale gora lekko twarda i nie mozna bylo po ludzku kroic lyzeczka. Reszta super. Najlepiej,jak sie jadlio nie lyzeczka a trzymajac w ręku;)
Moze zle zrobilam,ze upieklam placki dzien przed wykonaniem calosci? Fakt, ze nie schowalam ich do zadnego woreczka...moze wysechl za bardzo...ech kurcze. Ale smaczek sama finezja;)
Dzięki Paula za Twoją Babcię;)