Ozdoby z lukru

aagaa Bc

Member
Lip 2, 2013
116
0
0
JAM dzięki wielkie...A jak chcesz tą różę zrobić? za pomocą tylki?
Czekam z niecierpliwością...
icon_smile.gif
 

Roman

Member
Sty 11, 2010
1,528
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marta12

Member
Kwi 21, 2013
341
0
0
JAM Ty to jesteś diablica jakaś
icon_lol.gif
po prostu tworzysz nam tu same cuda
daumen.gif
daumen.gif
Ja to już przez Ciebie nie mogę nawet normalnie spać ,nie dość że śnią mi się torty to teraz doszły do tego Twoje CUDEŃKA
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif

No i strasznie się napaliłam na te cudeńka ,muszę spróbować .Teraz to już nic w domku nie zrobię ,a niech tam
icon_mrgreen.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Dziękuje
icon_redface.gif
to nie takie trudne żaden wyczyn ...
Roman świetne linki
bussi.gif

aagaa Bc róża z masy cukrowej "tradycyjna"
zahnlos.gif
Aagaa ten sugarveil to jest dokładnie to samo co sie kupuje do koronek. tylko malowane pędzlem. Nie nadaje sie na "balkoniki" czy inne dekoracje wymagające sztywności. Po prostu jest zbyt b gumowy i nie otrzymało by formy. Tak więc dół i góra tradycyjnym a szczebelki można sie pokusić sugarveil
gruebel_2.gif

A tutaj urządzenie o którym była mowa wcześniej http://alb-backshop.de/index.php?page=shop...=53&lang=de cena rzuca na kolana
icon_eek.gif


Marta12 próbuj fajna zabawa, czas wykonania 3 godziny non stop
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aagaa Bc

Member
Lip 2, 2013
116
0
0
O matko!!!! JAM..cena faktycznie powala na kolana..to ja pozostane przy rulonikach z papieru :D
JAM..jak chcę zrobić wzór na papierze..to posmarować go czymś?jakimś olejem? będę robić w sobotę coś takiego:) więc wolę być doinformowana :D
a taki duży wzór...jak go przenieść na ciacho?

I jeszcze jedno...jakiś sprawdzony przepis na lukier królewski?

ja mam taki :
1 białko
cukier puder( ile wchłonie...w zależności od tego jaką chcemy mieć konsystencję)
pół łyżeczki glukozy
kwasek cytrynowy..badź sok z cytryny

no i mieszamy łyżką..najlepiej drewnianą.




Roman...linki mega..dostałam oczopląsu
icon_mrgreen.gif


 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
wydrukowałam kilka wzorów z ten strony którą podałam Lovely Tutorials, akurat dziś nie chę się otworzyć
baa.gif
ale jak znajdę to wkleję linka do tematu z wzorami... Wkładam taką kartkę do foli takiej na dokumenty i rysuje z folii ładnie schodzi. Tylko w przypadku dużych elementów folie odginam do dołu jednocześnie podkładając pod dany element kartonik i potem delikatnie zsunąć na ciacho(teoria jeszcze nie robiłam widziałam na filmie) można też do góry nogami dać "element" i folię delikatnie usunąć tylko potem problem jak to odwrócić
icon_mrgreen.gif
oj chyba sie pogubiłam
rofl.gif
rofl.gif
rofl.gif

Co do przepisu to ja robiłam tylko białko i cukier , raz z cmc ale za duzo dałam i wyszła gumka do majtek
zahnlos.gif

Ty podajesz coś nowego, trzeba spróbować
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aagaa Bc

Member
Lip 2, 2013
116
0
0
no to teraz jeszcze jedno pytanie...co to jest ten papier silikonowy? dobrze zapamiętałam..i gdzie coś takiego kupić?

JAM..czyli mogę probować po prostu robić na koszulce do kartek? niczym nie smarować tego? ona ogólnie jest śliska..więc chyba nie trzeba, nie?
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
kalka techniczna http://www.artphorma.pl/galerie/k/kalka-te...-a4-90g_376.jpg opisuje się ją jako najlepszą jest mocna i nie nasiąka.(choć jak mi zabrakło to papier do pieczenia też się sprawdził ale szybko mięknie) rozumiem że wiesz jak skręcać rożek? tutaj w razei czego jest instrukcja
icon_smile.gif
http://namiotle.pl/date/2012/11/
Co do foli oprócz tych "koszulek" można kupić do pakowania celofan w rolkach również jest świetny o ile nie lepszy
icon_smile.gif
http://www.florapoland.h2.pl/allegro/celofan/celofan.jpg nie gniecie się jest sztywniejszy i lekko elektryzuje do kartki. Nie smaruj niczym lukier musi się przykleić do foli jak wyschnie to da się zdjąć ale jak nie będzie się kleił to będzie bardzo trudno "rysować" no chyba że w powietrzu
zahnlos.gif


Edit: wklejam stronę z wzorami..... 11 stron do wyboru i pokazane co do czego http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=3285
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marta12

Member
Kwi 21, 2013
341
0
0
No i wielka klapa ,czuję że z lukrem sie nie polubiliśmy
baa.gif
.Pomimo wielu prób ciągle mi nic nie wyszło ,ale Was kobitki dopinguję w tworzeniu tych cudowności
daumen.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
JAM, jakbym komuś pokazała tą twoją serwetkę z lukru, to by mi nie uwierzył, bo to jest tak idealnie zrobione, że normalnie można by ci wmówić, że nas wkręcasz....
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
Gratuluję talentu i zacięcia, mnie by szlag trafił po jakiś 10% czasu, który ty na to przeznaczyłaś...
 

aagaa Bc

Member
Lip 2, 2013
116
0
0
Marta12 @ 12 Jul 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1451752No i wielka klapa ,czuję że z lukrem sie nie polubiliśmy
baa.gif
.Pomimo wielu prób ciągle mi nic nie wyszło ,ale Was kobitki dopinguję w tworzeniu tych cudowności
daumen.gif
Nie poddawaj się:) napisz co jest nie tak
icon_smile.gif



JAM..może słabo uważałam..ale jak Ty poczyniłaś ten Twój cudny torcik z lukrem? że to tak w powietrzy wszystko się trzyma pięknie? robiłaś to od razu na torcie?czy suszyłaś i dopiero potem nakładałaś?

A tu kolejna inspiracja od Moniki
icon_smile.gif


http://monikascakes.blogspot.com/2011/01/t...stylu-lace.html
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
aagaa Bc @ 12 Jul 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1451832JAM..może słabo uważałam..ale jak Ty poczyniłaś ten Twój cudny torcik z lukrem? że to tak w powietrzy wszystko się trzyma pięknie? robiłaś to od razu na torcie?czy suszyłaś i dopiero potem nakładałaś?
Podałam instrukcję , jest w linku tam gdzie wzory... na Lovely tutorials. Ja nie wiem jak to sie fachowo nazywa ja je nazywam "balkoniki"
zahnlos.gif
 

Marta12

Member
Kwi 21, 2013
341
0
0
Zrobiłam ten lukier co ta pani która robi motylki niby wyszedł tak samo , wyciskanie mi tak dobrze nie idzie i sterczą mi jakieś szpice jak kończę wyciskać
icon_mrgreen.gif
a Robiłam na kalce technicznej ,dzisiaj próbowałam z niej delikatnie ściagnąc nie doś że się nie dało oderwać to się kruszyło.Widzę że do tego trzeba wiele cierpliwości może kiedyś jeszcze sprubuję
icon_lol.gif
 

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
Marta12, może nie mogłaś ściągnąć, bo na kalce? Papier do pieczenia powleczony jest silikonem, koszulka też nie wchłonie płynu, a kalka tak. Czyli się z nią sklajstruje na amen
icon_wink.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Sierotka3m @ 12 Jul 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1451919Marta12, może nie mogłaś ściągnąć, bo na kalce? Papier do pieczenia powleczony jest silikonem, koszulka też nie wchłonie płynu, a kalka tak. Czyli się z nią sklajstruje na amen
icon_wink.gif
Z kalki też powinno odejść
gruebel_2.gif
fakt nie próbowałam.
Najlepiej celofan chyba coś koło 3,50zł za rolkę taki do pakowania.
celofans.jpg
fajnie się lukier nakłada i zdejmuje.
co do "szpikulców" to na koniec trzeba tak podkręcić na dół lub przyklepać wilgotnym pędzelkiem.
...... te bratki na serwetce to robiłam tak że wychodził obrys grubo a potem mokrym pędzelkiem rozmazywałam w dół płatka by był efekt wypukłości. taki patencik na niepokorne krople lukru
icon_smile.gif
albo ciut rzadszy lukier robić lepiej się z nim pracuje na początek nauki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: