Ozdoby z masy cukrowej krok po kroku

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
dzisiaj spróbowałam zrobić dzidziusia, tak na szybko, z resztek. Trochę niestaranny, ale tak się tylko bawiłam
icon_wink.gif

cukrowy_dzidziu__012.jpg
 

Załączniki

  • cukrowy_dzidziu__012.jpg
    cukrowy_dzidziu__012.jpg
    51 KB · Wyświetleń: 0

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Beata jest śliczny, moja sugestia tylko zrób mu powieki, bo te dziury przerażające. dwie kuleczki wsadź i leciutko przypłaszcz. Jest super
freu.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
wiem, wiem
icon_biggrin.gif
on taki niedokończony jest, ale już masy nie miałam żeby coś mu w oczodoły wstawić
icon_mrgreen.gif
(aż szkoda mi było, ale nie pomyślałam wcześniej żeby sobie ociupinkę zostawić) a to była tylko nocna próba ćwiczeniowa z resztek;-). Dzisiaj zagniotę świeżą masę i znow będę ćwiczyć.
 

marioletta

Member
Lis 2, 2012
332
0
0
BeataSz @ 8 Sep 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1466507wiem, wiem
icon_biggrin.gif
on taki niedokończony jest, ale już masy nie miałam żeby coś mu w oczodoły wstawić
icon_mrgreen.gif
(aż szkoda mi było, ale nie pomyślałam wcześniej żeby sobie ociupinkę zostawić) a to była tylko nocna próba ćwiczeniowa z resztek;-). Dzisiaj zagniotę świeżą masę i znow będę ćwiczyć.
i ja bym nosek zmniejszyła, bo ten troche za dorosły jest ..

ale fajny jest ;)
 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
JAM, prosze zdradz tajemnice, jak robisz te grzechotki, chodzi mi o ta przezroczysta kapsulke. Strasznie mnie to zaintrygowalo...
gruebel_2.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
jeszcze z 10 razy i może dojdę do jakiej takiej wprawy...najgorsze jest to, że moja masa chyba trochę za bardzo lepka jest i strasznie ciążko jest cokolwiek drobnego z niej uformować ( pod wpływem ciepła rąk szyko się rozpływa), zapewne z jakiejś kupnej byłoby łatwiej...no ale złej baletnicy, to i...
icon_wink.gif

wymęczyłam jeszcze dwa i wczorajszemu powieki dokleiłam:

cukrowe_dzidziusie_007.jpg
 

Załączniki

  • cukrowe_dzidziusie_007.jpg
    cukrowe_dzidziusie_007.jpg
    84.7 KB · Wyświetleń: 0

marioletta

Member
Lis 2, 2012
332
0
0
BeataSz @ 8 Sep 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1466566jeszcze z 10 razy i może dojdę do jakiej takiej wprawy...najgorsze jest to, że moja masa chyba trochę za bardzo lepka jest i strasznie ciążko jest cokolwiek drobnego z niej uformować ( pod wpływem ciepła rąk szyko się rozpływa), zapewne z jakiejś kupnej byłoby łatwiej...no ale złej baletnicy, to i...
icon_wink.gif

wymęczyłam jeszcze dwa i wczorajszemu powieki dokleiłam:
ale fajne, szczególnie ten z nóżkmi do góry
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Jak na tort są w sam raz
freu.gif
wsadzić z różę czy skrzydełka efekt murowany
icon_smile.gif

Jeżeli jednak szukasz czegoś więcej , mam kilka sugestii...
Masa jest łatwiejsza do pracy gdy ma się rękawiczki ( czasem wystarczy tylko kciuk i wskazujący palec zasłonić , ja ucinam z rękawiczki i naciągam na palce) , im ciaśniejsze tym lepiej.
Głównie chodzi o to że ręce się pocą i masa się klei.
By uniknąć rozpływania się masy pod wpływem ciepła, możliwie jak najwięcej rzeczy należy robić nie dotykając figurki. Ja wcierałam w ręce mąkę ziemniaczaną zmniejsza tarcie i pochłania wilgoć . Jednak przy szczegółach zasłania widok a przy łączeniu elementów przeszkadza im się zespolić.

Ten link pokazuje jak zrobić laleczkę OOAK czyli "żywą" figurkę.
http://morezmore.com/myblog/2012/08/03/mor...ay-baby-part-2/

Jednak sposób pracy z masą jest bardzo podobny, jak najmniej palców jak najwięcej narzędzi.
Dzidek w białym body ( na zdjęciu) wygląda super
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
dzięki, spróbuję z rękawiczkami.
Fajne te "żywe" figurki, tylko tyle drutów w tym... a u mnie nie może być żadnych niejadalnych rzeczy w ozdobach, taką mam zasadę
icon_wink.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Chcialam sprobowac, czy mi uda ulepic mojego pierwszego malucha, wg istrukcji JAM.
Wielkie dzieki JAM
bussi.gif

Nie lepilam co prawca z masy cukrowej tylko z marcepana, ale musialam sie pochwalic
icon_mrgreen.gif



P1050144.jpg

P1050145.jpg


 

Załączniki

  • P1050144.jpg
    P1050144.jpg
    154.8 KB · Wyświetleń: 0
  • P1050145.jpg
    P1050145.jpg
    201.9 KB · Wyświetleń: 0

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0

jagoda85

Member
Lis 27, 2011
7
0
0
Dziewczyny jestem początkująca w temacie i mam pytanie, ulepiłam królika z masy cukrowej ( pierwszego w życiu
rofl.gif
) wszystko pięknie i ładnie ale na drugi dzień jak to zaczeło wszystko schnąć to zaczeło się odklejać ( łapki, uszka). Czy ja coś zle zrobiłam? Czy może coś nie tak z moją masą cukrową ( moze za twarda)??? Już sama nie wiem.
A maluch fajniutki
lecker.gif
 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Ulepilam kolejnego bobasa. Ma byc dekoracja na torcie na chrzest.
Jestem nawet zadowolona z efektu, ale moj maz - moj wierny i najbardziej surowy krytyk - powiedzial, ze bobas wyglada jak ... mongol .
cluebat.gif
Ocencie same, bo moze macie jakies sugestie co powinnam poprawic, zeby maluch wygladal lepiej... Moze mu wyzsze czolo zrobic, kurde no nie wiem
P1060003.jpg
 

Załączniki

  • P1060003.jpg
    P1060003.jpg
    48.3 KB · Wyświetleń: 0