Ozdoby z masy cukrowej krok po kroku

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
lambethka @ 11 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1266144dziewczyny czy macie moze jakis tutorial jak zrobic tort ksiege?
Np tak: http://www.wielkiezarcie.com/recipe32198.html
Wypukłości można zrobić też podkładając pod ostatni płat ciasta np. banana wzdłuż przekrojonego albo pas stężałej galaretki owocowej albo biszkopt uformowany .
Tutaj jest ta metoda: http://www.coquinaria.it/cgi-bin/ubb/ultim...=5;t=004674;p=0
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
dziekuje
icon_biggrin.gif
 

dorga

Member
Kwi 5, 2006
309
0
16
Przeglądałam to już wcześniej, ale miałam nadzieję, że mi to ktoś wytłumaczy łopatologicznie. Jestem kompletnym beztalenciem artystycznym. Piec uwielbiam, ale jak już przychodzi do ozdabiania, to brakuje mi czasu. Miałam też nadzieję, że może ktoś natrafił na jakiś filmik na you tubie, bo z Hello Kitty jest ich ogrom, a tu nic ciekawego nie znalazłam.
 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
na szybko wstawiam bez opisów ale chyba w maire jasne będzie ze zdjęć - na bałagan i jakość zdjęć nie patrzeć bo zdjęcia były przy okazji
icon_smile.gif


dziewcz_1.jpg
dziewcz_2.jpg
dziewcz_3.jpg
dziewcz_4.jpg
dziewcz_5.jpg
dziewcz_6.jpg
dziewcz_7.jpg
dziewcz_8.jpg
 

Załączniki

  • dziewcz_1.jpg
    dziewcz_1.jpg
    27.4 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_2.jpg
    dziewcz_2.jpg
    40.6 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_3.jpg
    dziewcz_3.jpg
    29.6 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_4.jpg
    dziewcz_4.jpg
    46.9 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_5.jpg
    dziewcz_5.jpg
    24.9 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_6.jpg
    dziewcz_6.jpg
    37.2 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_7.jpg
    dziewcz_7.jpg
    30.3 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_8.jpg
    dziewcz_8.jpg
    33.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
dalej
dziewcz_9.jpg
dziewcz_10.jpg
dziewcz_11.jpg
dziewcz_12.jpg
dziewcz_13.jpg
dziewcz_14.jpg
dziewcz_15.jpg
 

Załączniki

  • dziewcz_9.jpg
    dziewcz_9.jpg
    35.6 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_10.jpg
    dziewcz_10.jpg
    30.7 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_11.jpg
    dziewcz_11.jpg
    32 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_12.jpg
    dziewcz_12.jpg
    32.9 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_13.jpg
    dziewcz_13.jpg
    33.9 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_14.jpg
    dziewcz_14.jpg
    31.2 KB · Wyświetleń: 0
  • dziewcz_15.jpg
    dziewcz_15.jpg
    29.9 KB · Wyświetleń: 0

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
kielich - na torcie każda część przyklejam składając całość

kielich.jpg
kielich__1.jpg
kielich__2.jpg
kielich__3.jpg
kielich__4.jpg

 

Załączniki

  • kielich.jpg
    kielich.jpg
    35 KB · Wyświetleń: 0
  • kielich__1.jpg
    kielich__1.jpg
    18.4 KB · Wyświetleń: 0
  • kielich__2.jpg
    kielich__2.jpg
    66.1 KB · Wyświetleń: 0
  • kielich__3.jpg
    kielich__3.jpg
    42.9 KB · Wyświetleń: 0
  • kielich__4.jpg
    kielich__4.jpg
    54 KB · Wyświetleń: 0

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Orchidea zielona

Mase dzielimy na male czesci i formujemy kulki wielkosci malej wisni. W kazda kulke wbijamy drut zamoczony wczesniej w wodzie z cukrem(ja uzylam grubosci 26 i kazdy drut przecielam jeszcze na 3 czesci dlugosci) . Drucik nalezy jedynie zanurzyc i wyjac. Moje druciki sa specjalne - z atestem do zywnosci i otoczone cienkim papierem.
Kazda kulke walkujemy do uzyskania porzadanej grubosci.

1i2e.jpg


Nastepnie wycinamy ksztalt platka, a ''resztki'' odcinamy skalpelem. Przy wycinaniu platkow nalezy zwrocic uwage aby foremka byla okolo 1-1,5 cm nad drucikiem. By nadac kwiatu autentycznosci mozemy odbic ''unerwienie'' na specjalnych podkladkach lub zrobic je wykalaczka. Mimo obrazka ja robilam wykalaczka bo ta foremka ma za delikatne nierownosci i nic nie bylo widac. Brzegi platka wygladzamy kulka i jednoczesnie ''wyciagamy'' czubek lekko do gory.


3i4a.jpg


5i6i.jpg


Kazdy platek podsuszamy na lyzeczce, dociskajac go delikatnie do lyzeczki tak by drucik i platek byly dopasowane. Suszymy tak dlugo az platek po postawieniu pionowo przestanie uginac sie pod wlasnym ciezarem. Mozna skrocic sobie czas czekania i dodac uprzednio do masy CMC lub inny stabilizator.

29923919.jpg


Aby zrobic precik nalezy najpierw pozaginac lekko druty. Tu uzylam juz grubosci druta 20 bo precik byl ciezszy i musial jeszcze udzwignac kielich. W kazdym razie postepowalam podobnie jak przy platkach. Formowalam kulki, ktore nabijalam na drut i nastepnie formowalam ''kielbaski'' zwezajace sie ku dolowi. Na wzor ze zdjecia orchidei formowalam glowke precika, a cienka koncowka zrobilam po wewnetrznej stronie rowek (czerwona strzalka na zdjeciu 8). Zanim zaczniemy przyklejac kolejny element, trzeba najpierw podsuszyc prety by nie uginaly sie pod ciezarem kolejnej warstwy masy.

Aby zrobic kielich nalezy rozwalkowac mase troche grubiej i wyciac porzadany ksztalt. Nastepnie go rozwalkowac i nadac ksztalt kulka. Na srodku kielicha przykleilam kawalek zoltej masy i wykalaczka zaznaczylam rowek (widoczny na zdjeciu 11). Calosc sklejamy woda z cukrem. W tym celu smarujemy dolne brzegi mokrym pedzelkiem i zawijamy brzegi kielicha na precik

8i9.jpg

10i11.jpg


Wszystko zostawiamy do calkowitego wyschniecia i dopiero jak masa bedzie twarda i sucha to zaczynamy malowanie. Kolor zielony i czerwony na platkach to barwnik w pudrze, nanoszony pedzelkiem. Czerwone plamki na kielichu to czerwony barwnik rozpuszczony w paru kroplach wodki. Po malowaniu znowu zostawiamy wszystko do wyschniecia
icon_biggrin.gif


12do14.jpg


Na koniec lacze elementy razem za pomoca tasmy florystycznej i cienkimi kombinerkami ukladam platki, rozsuwajac je na boki i nadaje ostateczny ksztalt orchidei.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

zahir2006

Member
Sie 24, 2010
99
0
0
Super wykonanie lambethka
daumen.gif
dzięki tobie może nawet kiedyś ja się odważe zrobić orchidee
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
robcie robcie - to tylko tak trudno wyglada ale w rzeczywistosci robi sie je szybko i latwo
icon_biggrin.gif
i koniecznie chwalcie sie efektami
icon_biggrin.gif
a jak macie jakies swoje tutoriale to wstawiajcie
icon_biggrin.gif
 

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
tutorial rewelacyjny!!!
mówią, że do trzech razy sztuka - może i ja posiłkując się Twoimi zdjęciami lambethko - zrobię trzecie podejście do orchidei
daumen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Lambtehko dołącz tu zdjęcie tych orchidei w pełnej krasie - już poskładanych w całość, bo szkoda żeby ich tu nie było, a w tamtym wątku nie każdy je znajdzie po jakimś czasie
icon_smile.gif